22.03.2026
Podział punktów w starciu z OlimpiąW kolejnym meczu zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Olimpię Koło. Dla młodych polonistów była to kolejna okazja na odniesienie zwycięstwa i zainkasowania kompletu punktów.
Już od samego początku poloniści odważnie ruszyli do ataków. W 5 minucie podanie z głębi pola Gracjana Hyla dociera do Antoniego Storozuma a ten uderza z około16 metrów wprost w poprzeczkę. Chwilę później kolejna sytuacja i kolejne uderzenie w poprzeczkę tym razem Pawła Ratajczaka. W 28 minucie po faulu w polu karnym na Pawle Ratajczaku sędzia dyktuje rzut karny dla Polonii Środa. Do piłki podchodzi sam poszkodowany, ale jego intencje wyczuł bramkarz rywala i nadal mamy bezbramkowy remis. W końcówce na prowadzenie mogli wyjść goście, ale ich uderzenie z rzutu wolnego pewnie obronił Nikodem Walkowiak. Ostatecznie pierwsza część spotkania kończy się bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Przewaga leżała po stronie Polonii Środa która jednak nie potrafiła jej udokumentować strzeleniem gola. Z kolei goście liczyli na kontrataki. Oba zespoły grały jednak bardzo czujnie w defensywie a to zaowocowało tym że ostatecznie kibice nie obejrzeli bramek a mecz zakończył się podziałem punktów.
Polonia II Środa wystąpiła w składzie: Walkowiak – Gałka, Hyl (46` Kowalski), Maćkowiak, Jachnik (60` Karczewski), Wojciechowski (70` Sobczyński), Motyl, Mostowiak, Ratajczak (60` Kamiński), Storozum (54` Pustkowiak), Jankowiak (70` Szymański).
Najnowsze aktualności
-
12.09.2009
Trzy punkty zdobyte w Trzemesznie
Po trudnym meczu Polonia wygrała w Trzemesznie ze Zjednoczonymi 1:0(0:0) . Bramkę na wagę trezch punktów zdobył w 55 minucie Marcin Duchała. W innych meczach uzyskano nastepujące wyniki: Leśnik Margonin-Sokół Pniewy 1:0 Lechia Kostrzyn-Luboński FC 2:1 Nordenia Dopiewo-Pogoń Lwówek 2:0
-
10.09.2009
Młodzież - kto, gdzie, z kim?
W najbliższy weekend 8 zespołów naszej sekcji rozegra swoje mecz mistrzowskie. Polonie czeka 6 wyjazdów i 2 mecze na własnych boiskach. Spotkania nie rozegrają jedynie młodzicy, co jest spowodowane wycofaniem się przeciwnika z rozgrywek.
-
10.09.2009
Dwubramkowa przegrana Trampkarzy I
W środowe popołudnie drużyna trampkarzy I rozegrała swój drugi mecz w tym sezonie. Ich przeciwnikiem była poznańska Warta uchodząca za głównego kandydata do gry w grupie mistrzowskiej.
-
10.09.2009
Co dalej z koncepcją nowoczesnej trybuny?
W najnowszym wydaniu "Gazety Średzkiej" pojawiła się pierwsza krytyczna opinia na temat koncepcji trybuny dwustronnej, która miałaby powstać na terenach OSiR-u. Stawiany jest zarzut niefunkcjonalności obiektu.
-
10.09.2009
Z Trzemesznem po raz trzeci w historii
W najbliższą sobotę 12 września 2009 naszych seniorów czeka kolejny mecz wyjazdowy w ramach rozgrywek IV ligi. Tym razem rywalem będzie nieobliczalna drużyna z Trzemeszna. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00.

























































