10.09.2009
Dwubramkowa przegrana Trampkarzy IW środowe popołudnie drużyna trampkarzy I rozegrała swój drugi mecz w tym sezonie. Ich przeciwnikiem była poznańska Warta uchodząca za głównego kandydata do gry w grupie mistrzowskiej.
Nasi zawodnicy podbudowani pewnym zwycięstwem z Poznaniakiem pragnęli osiągnąć jak najlepszy wynik, aby pewnie zasiąść w fotelu lidera swojej grupy.
Niestety natrafili w tym dniu na doskonale dysponowanych przeciwników, którzy pokonali naszą drużynę 2:0 strzelając po jednej bramce w pierwszej i drugiej części spotkania. Naszym zawodnikom nie wyszedł ten mecz, zagrali bojaźliwie, mało agresywnie. Zbyt dużo miejsca zostawiali przeciwnikom na konstruowanie akcji, przez co mogli stworzyć kilka groźnych sytuacji pod naszą bramką.
Poloniści natomiast takich akcji mieli niewiele. Największym zagrożeniem dla Warciarzy były stałe fragmenty gry. Niestety przy ich wykonaniu nasi zawodnicy byli malo czujni i nie potrafili wykorzystać błędów rywali.
Najjaśniejszymi postaciami w naszej drużynie byli obaj bramkarze, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i jak do tej pory wykazują się wysoką formą.
Miejmy nadzieję, że ten zimny prysznic podziała na Polonistów bardzo mobilizująco, bo przed nimi kolejne mecze, w których trzeba będzie zagrać o wiele lepiej, aby myśleć o awansie do grupy mistrzowskiej. Niewątpliwie stać ich na to, trzeba tylko wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i zagrać kolejne spotkania z większą determinacją.
Już w nsobotę przed Polonistami kolejny ciężki mecz z Liderem Swarzędz. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.
Polonia wystąpiła w składzie:
Bartosz Bartkowiak (Bartosz Kurasiak)- Karol Witucki Jan Janasik (Mateusz Nyczak) Patryk Kudła Jędrzej Loga- Bartek Nowak Maciej Polody (Marcin Malusiak) Grzegorz Filipiak Jan Filipiak (Artur Kaczmarek)- Adrian Olczyk (Michał Szkudlarek) Krystian Olczyk.
Najnowsze aktualności
-
09.02.2026
Polonia Cup 2026: Triumf Mieszka Gniezno (2015)
W niedzielę rozpoczęliśmy tegoroczny cykl turniejów Polonia Cup. Jako pierwsi do walki o medale stanęli zawodnicy rocznika 2015. Zawody rozgrywane w średzkiej hali Kobra Arena wygrał Mieszko Gniezno, który zdobył komplet punktów. Drugie miejsce wywalczył drugi zespół Mieszka, wyprzedzając Polonię dzięki lepszemu bilansowi bramek.
-
15.12.2025
Składy lig wojewódzkich w rundzie wiosennej 2025/2026 (akt. 04.02.2026)
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zaktualizowane w dniu 04.02.2026 składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2009, Polonia 2010 I, Polonia 2010 II, Polonia 2011, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014.
Najważniejsza informacja dla nas jest taka, iż w związku z wycofaniem Olimpii Koło w 1. lidze wojewódzkiej D1 utrzymała się Polonia 2013.
-
02.02.2026
Polonia obroniła tytuł Halowych Mistrzyń Wielkopolski U-16!
Polonia Środa Wielkopolska obroniła tytuł Halowych Mistrzyń Wielkopolski kobiet do lat 16! Podopieczne Elżbiety Nowicz oraz Weroniki Rychlewskiej w Koninie po niebywałych emocjach wywalczyły upragnione mistrzostwo! Polonistki najpierw bez straty gola wyszły z grupy, ale w fazie pucharowej emocje sięgały zenitu. W półfinale Polonia po rzutach karnych wygrała z Lechem II Poznań, a w finale nasz zespół pokonał Wartę Poznań... po rzutach karnych! Najlepszą bramkarką turnieju, podobnie jak rok temu, wybrana została Julia Brzęcka.
-
02.02.2026
Futsal: Polonia U-19 nie awansowała do turnieju finałowego (2008/2009)
Polonia 2008/2009 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu. Nasz zespół w Łowiczu pokazał z dobrej strony w starciu z zawodnikami rocznika 2007, ale ostatecznie dwukrotnie przegrał - 1:2 z Eskadrą Warszawa i 3:4 z Pelikanem Łowicz.
-
31.01.2026
Lider czwartej ligi wysoko pokonany
W drugim meczu towarzyskim rozgrywanym w sobotę 31 stycznia piłkarze Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu mierzyli się z liderem czwartej ligi Wielkopolskiej i lokalnym rywalem Kotwicą Kórnik.
-
31.01.2026
Remis w starciu z Victorią
W kolejnym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu zmierzyli się z innym trzecioligowcem – Victorią Września. Jesienne starcie ligowe obu ekip dostarczyło kibicom wielu emocji i ci którzy mimo mroźnej aury wybrali się w sobotni poranek na boisko w Poznaniu liczyli na podobne w starciu sparingowym.
-
24.01.2026
Minimalna porażka z drugoligowcem
W drugim zimowym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa udali się do Kalisza na pojedynek z drugoligowym KKS-em. Tradycyjnie trener Maciej Rozmarynowski zabrał dwie jedenastki które zagrały po 45 minut. W ekipie Polonii Środa zabrakło kontuzjowanych Jonatana de Amo i Gracjana Hyla. Pojawił się za to wracający po urazie Szymon Sarbinowski.
-
20.01.2026
MMP U-17 w futsalu: Polonia poznała rywali i terminarz! (2009/2010)
Polonia U-17 poznała rywali na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu! Trzeci rok z rzędu nasz zespół będzie rywalizował z Rekordem Bielsko-Biała, który będzie gospodarzem turnieju, a także z Okocimskim KS Canpack Brzesko oraz AP Kowale/UG Gdańsk. Turniej zostanie rozegrany w dniach 6-8 lutego. Opublikowany został już także terminarz rozgrywek, który prezentujemy poniżej.



























































