10.09.2009
Z Trzemesznem po raz trzeci w historiiW najbliższą sobotę 12 września 2009 naszych seniorów czeka kolejny mecz wyjazdowy w ramach rozgrywek IV ligi. Tym razem rywalem będzie nieobliczalna drużyna z Trzemeszna. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00.
Zjednoczeni w tym sezonie zaliczyli ligowy fallstart. W trzech pierwszych meczach nie zdołali zdobyć żadnego punktu, tracąc przy tym dużo bramek. Jednakże od czwartego spotkania drużyna z Trzemeszna prezentuje się o wiele lepiej. Pewnie pokonała u siebie Spartę Złotów 2:0, żeby w następnej kolejce zdobyć punkt z silną Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Wydaje się, że najsilniejszą formacją Zjednoczonych jest atak. Zawodnicy z przednich formacji Trzemeszna łącznie zdobyli 6 bramek (na 7). Z koleji nasz sobotni rywal jak dotychczas stracił najwięcej bramek w lidze- 14 (tyle samo co Sparta Złotów).
Wszyscy mamy nadzieję, że Poloniści podnieśli się już po dotkliwej porażce z Leśnikiem Margonin. W zeszły weekend średzianie pewnie pokonali Warte Międzychód po bramkach: Ariela Mrowińskiego, Mikołaja Michalaka, Marcina Duchały-3 i Krzysztofa Błędkowskiego. Spowodowało to, że nasza drużyna pozostała na trzecim miejscu w ligowej tabeli i nie straciła kontaktu z czołówką.
Obecnie zespół z Trzemeszna zajmuje 14 miejsce w tabeli. Analizując jednak tylko mecze w roli gospodarza to obraz Zjednoczonych diametralnie się zmienia. W obecnych rozgrywkach na własnym podwórku sobotni przeciwnik zawsze toczył wyrównane boje, a co najważniejsze umiał zdobywać punkty. Z kolei cofając się do zeszłego sezonu to na 16 meczy w roli gospodarza Zjednoczeni tylko trzy razy schodzili z boiska pokonani. Potrafili wygrać ze zwycięzcą grupy- Luboszaninem Trzcianka i odebrać cenne oczka Dyskobolii Grodzisk i TS Dopiewo.
Historia meczy między obiema zespołami nie jest długa. Jak dotąd rozegrane zostały dwa spotkania zakończone zwycięstwem naszej ekipy. W sezonie 2007/08 na jesień w ramach rozgrywek klasy okręgowej zwycięstwo Polonii zapewnił Piotr Maleszka. Na wiosne czterobramkową przewagę dali: Kamil Krajewski, Marcin Duchała, Arek Garcon, Marcin Malinowski.
Wydawać by się mogło, że spotkanie 3 drużyny z 14 ma jednego faworyta. Należy jednak podkreślić, że Zjednoczeni są zupełnie inną drużyną na własnym stadionie- skuteczniejszą i rzadko przegrywającą. Poloniści muszą wyjśc na sobotnie spotkanie maksymalnie skoncentowani, żeby nie powielić błędów innych drużyn z czołówki zeszłego sezonu.
Jak zawsze liczymy na wsparcie najliczniejszych i najlepiej dopingujących kibiców w IV lidze. Przypominamy, że wyjazd do Trzemeszna planowany jest na godzinę 15.30 z pod Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej (zapisy: siedziba klubu w godz. 10- 17., biuro Polonii- 061 287 01 77, Darek Białkowski- klub kibica- 694 412 523).
Zapraszamy- bądźcie z nami !!!
Najnowsze aktualności
-
12.12.2017
Grają z nami: Wyspa Edwarda!
Z przyjemnością przedstawiamy Wam kolejengo z naszych Partnerów. Jeśli szukacie dobrego miejsca na wypoczynek lub na spotkanie biznesowe, to dobrze trafiliście.
-
12.12.2017
Trzecie miejsce w Owińskach (2007)
W niedzielę 10 grudnia drużyna rocznika 2007 udała się na turniej Błękitni Cup do Owińsk. Podczas turnieju rozegraliśmy pięć meczów z drużynami takimi jak: Błękitni Owińska, Noteć Czarnków, Sparta Oborniki, Karolinka Koziegłowy oraz TPS Winogrady. Zawody były rozgrywane w systemie każdy z każdym.
-
11.12.2017
Drugie miejsce w Szczecinie (2008)
W sobotę późnym popołudniem kolejny turniej rozegrali orlicy młodsi Polonii Środa. Tym razem wyjechali oni do Szczecina na zaproszenie Football Academy Szczecin.
-
08.12.2017
Gwiazdkowy turniej FIFA
W sobotę 16 grudnia na salce VIP Stadionu Średzkiego odbędzie się Pierwszy Gwiazdkowy turniej FIFA. Turniej będzie rozgrywany na konsolach PlayStation 4 i będzie się odbywał na najnowszej wersji gry FIFA 18. Patronat nad turniejem objęła firma ALJAS Development S. Jasiczak, D. Jasiczak s.c.
-
08.12.2017
Znamy wstępny terminarz rundy wiosennej
Kujawsko - Pomorski Związek Piłki Nożnej podał wstępny terminarz rundy wiosennej rozgrywek III ligi grupy 2 sezonu 2017/18.
-
07.12.2017
Paweł - dziękujemy!
30 listopada był ostatnim dniem pracy w średzkiej Polonii, Pawła Zięty, który sprawował funkcję Sekretarza Klubu.
-
01.08.2009
Paweł - dziękujemy!
30 listopada był ostatnim dniem pracy w średzkiej Polonii, Pawła Zięty, który sprawował funkcję Sekretarza Klubu.























































