10.09.2009

Derby dla młodych piłkarzy Polonii

Wyjątkowo w środę 9 września na górnym boisku „Polonii”, drugi zespół trampkarzy spotkał się w derbowym meczu z drużyną „Kłosa” Zaniemyśl. Podopieczni trenera Marcina Łuczaka rozegrali bardzo dobre spotkanie wysoko pokonując gości 5-1 (2-0). Młodzi średzcy piłkarze, pokonali bez jakichkolwiek problemów rywali zza miedzy zdobywając kolejne 5 bramek i mają już ich 16 po dwóch kolejkach.

Pierwsze minuty gry to była walka o posiadanie piłki i zdominowanie środka boiska, zakończone groźnymi strzałami na bramkę. Z początku nie widać było, która drużyna zdominuje przeciwnika, ale groźne akcje „Polonii” kończyły się często na dobrze interweniującym bramkarzu z Zaniemyśla i kilku rzutach rożnych.

W 15 minucie po jednym ze stałych fragmentów gry piłka przekroczyła już linię bramkową gości, lecz sędzia nie zauważył tego i piłkę z bramki wybił obrońca. Od tego momentu inicjatywa coraz bardziej należała do chłopców ze Środy Wlkp. W 25 minucie po kolejnej naszej akcji piłkę zagraną prostopadle od Szymona Grzelaka wzdłuż pola karnego uderzył z lewej nogi Wojtek Dolata, lecz zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza. Trzy minuty później po solowej akcji sytuację sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Szymon Grzelak.

Przełamanie nastąpiło w 30 minucie, gdzie po rajdzie prawą stroną prowadzenie dla Polonii uzyskał strzałem w krótki róg Wojtek Dolata (1-0). Bardzo dobrze tego dnia spisywała się defensywa, przerywając akcje przyjezdnych a dokładnym podaniem inicjowali nasze kontrataki. W 33 minucie po ładnym rajdzie lewą stroną Klaudiusza Filipiaka groźnie uderzył Szymon Grzelak, ale piłka minimalnie minęła bramkę. W 35 minucie po akcji całego zespołu prawą stroną piłkę przejął Wojtek, minął kilku obrońców i podał do Szymona Grzelaka, a ten mocnym i precyzyjnym strzałem ustalił wynik do przerwy na 2-0.

Po przerwie mimo prowadzenia zespół „Polonii” zmotywowany przez trenera nadal grał ładnie i ofensywnie dążąc do zdobycia kolejnych bramek. W 9 minucie po przerwie bardzo groźną sytuację miała Polonia, ale strzał z kilku metrów z główki Szymona Rozmiarka zblokował na rzut rożny bramkarz Kłosa. Po rzucie rożnym piłkę w polu karnym przyjął Klaudiusz Filipiak, lecz mało precyzyjny strzał wybił ponownie na róg obrońca.

W 10 minucie drugiej połowy w kolejnej koronkowej akcji piłkę wrzuconą od Szymona Rozmiarka przejął Szymon Grzelak i precyzyjnym strzałem w długi róg powiększył prowadzenie Polonii na 3-0. Tego dnia trampkarze grali bardzo dobry mecz, zostawiając na boisku dużo zdrowia i potu. Aktywny tego dnia Wojtek Dolata w 14 minucie po rajdzie prawą stroną groźnie uderzył na bramkę przyjezdnych. W 24 minucie po faulu na naszej połowie na Wojtku bardzo dobrze zachował się sędzia puszczając korzyść, piłka trafiła do Szymona Grzelaka, a ten przebiegł z nią całą połowę przeciwnika i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i strzelił na 4-0.

Goście przeprowadzili jedną groźną kontrę, a strzał z kilku metrów wybronił na rzut rożny Wiesiu Dolata. Kilka minut później w kolejnej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Wojtek Dolata, lecz mijając już bramkarza do prawego rogu piłkę zblokował mu obrońca. Za chwilę Klaudiusz Filipiak przyjmuje futbolówkę na linii pola karnego i zamiast strzelać wdaje się w drybling i traci piłkę.

W 31 minucie po niedokładnym podaniu na środku boiska piłkę przejmują goście i po kontrze napastnik z Zaniemyśla uzyskuje honorowego gola- 4-1. Po tej stracie trampkarze ze Środy Wlkp. przeprowadzili fenomenalną akcję rozpoczynając ze środka boiska, piłka jak po sznurku krążyła od Klaudiusza Filipiaka do Szymona Rozmiarka, który mocnym i precyzyjnym strzałem ustalił wynik meczu na 5-1 dla ‘Polonii”. Minutę później po podaniu od Szymona Rozmiarka piłkę przyjął Szymon Grzelak i strzelił minimalnie nad poprzeczką.

Podsumowując bardzo dobrą grę „Polonii” w derbowym meczu, należy pochwalić poza strzelcami bramek pewną grę obrońców, a szczególnie Mateusza Lipieckiego oraz Mateusza Juskowiaka (kapitan). Natomiast już w niedzielę 13 września 2009 roku podopieczni trenera Marcina Łuczaka udają się do Książa na mecz z „Pogonią”, która również ma dwa zwycięstwa. Początek spotkania o godz. 15.00.