OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

10.09.2009

Co dalej z koncepcją nowoczesnej trybuny?

W najnowszym wydaniu "Gazety Średzkiej" pojawiła się pierwsza krytyczna opinia na temat koncepcji trybuny dwustronnej, która miałaby powstać na terenach OSiR-u. Stawiany jest zarzut niefunkcjonalności obiektu.

Marcin Bednarz- Naczelnik Biura Obsługi Burmistrza w Środzie- ma wątpliwości co do użyteczności projektu. Przede wszystkim nie do końca jest przekonany do usytuowania części trybuny na łuku- "Widoczność z łuku jest zdecydowanie gorsza niż z trybuny wzdłuż linii bocznej boiska". Z kolei projektantka (Pani Marta Wachowiak) pisze, że był to celowy zabieg: "Miejsca usytuowane na łuku umożlwiają lepsze oglądanie zawodów lekkoatletycznych".

Zdaniem Naczelnika drugą niedoskonałością jest założenie, że na nowej trybunie miałyby się znaleźć miejsca dla zorganizowanych grup kibiców.  Zgodnie z prawem, kibiców drużyn przyjezdnych od średzkich fanów musiałaby oddzielać strefa buforowa i służby bezpieczeństwa. Znacznie zmniejszyłoby to pojemność obiektu.

Złym rozwiązaniem według Biura Obsługi jest również utworzenie obiektu gastronomicznego w miejscu trybun. Pojawia się argument, że "jeśli na obiekcie będą w przyszłości rozgrywane mecze międzypaństwowe, to chętnych może być więcej. Powstanie budynku zabiera naturalne miejsca dla kibiców. Zwiększenie ilości miejsc na trybunie możliwe byłoby tylko poprzez wyburzenie budynku gastronomicznego albo wybudowanie nowej trybuny po przeciwległej stronie". 700 miejsc stawiałoby Środę w o wiele gorszej sytuacji wyjściowej dla uzyskiwania praw do rozgrywania ważnych imprez hokejowych.

Według Marcina Bednarza "prace nad koncepcją i dokumentacją projektową powinny trwać tak długo, aż nie zostanie zaprojektowany obiekt, z którego średzianie będą mogli być zadowoleni".

Wierzymy, że prace nad najlepszym dla Środy Wielkopolskiej projektem nie będą trwały w nieskończoność, a zarzuty dotyczą tylko i wyłącznie koncepcji. Mamy również nadzieję, że władze Środy Wielkopolskiej są zgodne co do potrzeby i idei powstania w naszym mieście nowoczesnego obiektu- miejsca, które może przynieść wiele pożytku dla średzkiej społeczności średzkiego sportu.

Najnowsze aktualności

 • 08.08.2022

  Grali najmłodsi (2012-2015)

  Poza reprezentantami piłki jedenastoosobowej swoje pierwsze mecze rozgrywały także najmłodsze grupy naszej akademii. Zawodnicy z roczników 2012, 2013, 2014 oraz 2015 rozegrali gry kontrolne oraz gry wewnętrzne, obfitujące w wiele bramek.

 • 08.08.2022

  Dwie gry kontrolne trampkarzy (2009)

  Trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska rozegrali dwa mecze sparingowe w ubiegłym tygodniu. Najpierw na głównej płycie stadionu w Jarocinie przegrali 2:4 (0:0) z reprezentacją Akademii Piłkarskiej Reissa (rocznik 2010), a w piątek po bardzo dobrym meczu zremisowali 3:3 z Mieszkiem Gniezno, który w ubiegłym sezonie wywalczył awans do Ligi Wojewódzkiej.

 • 08.08.2022

  Trzy sparingi juniorów młodszych (2006)

  Juniorzy młodsi z rocznika 2006/2007 przygotowujący się do rozgrywek Ligi Wojewódzkiej rozegrali w ubiegłym tygodniu trzy mecze sparingowe. Podopieczni trenerów Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka w czwartek przegrali 0:2 z Canarinhos Skórzewo, a w sobotę odnieśli dwa zwycięstwa z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski (5:1) oraz GES Academy Poznań (2:0).

 • 03.08.2022

  Harmonogram gier akademii (6-7 sierpnia)

  Zespoły młodzieżowe naszej akademii rozpoczęły już treningi i szykują się do pierwszych gier sparingowych. Przedstawiamy pierwszy harmonogram gier weekendowych młodzieży KS Polonia.

 • 02.08.2022

  Kacper Rybarczyk z kontraktem

  Młody bramkarz trenujący w Akademii Piłkarskiej naszego klubu Kacper Rybarczyk związał się z Polonią Środa profesjonalnym kontraktem.

 • 02.08.2022

  Ligę rozpoczną w Szczecinie

  W najbliższy weekend wszystkie trzy zespoły seniorskie Polonii Środa rozegrają swoje spotkania. Dla zespołów rezerw i kobiet będą to jeszcze mecze towarzyskie. Z koeli pierwszy zespół występujący w III lidze grupa 2 rozpocznie już zmagania ligowe i powalczy o pierwsze punkty.

 • 02.08.2022

  Filip Łasocha zostaje w Polonii Środa

  Filip Łasocha opuszcza Miedź Legnicę i na zasadzie transferu definitywnego przychodzi do Polonii Środa. Ten 17 letni skrzydłowy reprezentował już barwy naszego klubu w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu, ale wtedy przebywał na wypożyczeniu właśnie z legnickiego klubu. Teraz wraca do Polonii na zasadzie transferu definitywnego.

 • 01.08.2022

  P. Juszczyk: Wierzymy że ten sezon będzie udany

  Zapraszamy Was na krótką rozmowę z trenerem Pawłem Juszczykiem w której podsumujemy okres w przygotowawczy do nowego sezonu w wykonaniu naszego zespołu.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.