23.05.2022
Ważne zwycięstwo z APR Poznań (2006)
W ważnym dla układu tabeli meczu 9. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii pokonał u siebie 3:1 (3:0) AP Reissa Poznań. Bramki strzelali Jan Wójkiewicz, Jakub Wawroski oraz Jakub Płonka. Dzięki wygranej średzka drużyna znacząco zmniejszyła straty w ligowej tabeli, zrównując się punktami z Kanią Gostyń i tracą do czwartego Koziołka Poznań tylko dwa punkty.
Od początku meczu Poloniści wykazywali się dużym zaangażowaniem i chęcią zdobywania bramek, co przyniosło skutek już w 15. minucie, kiedy to bardzo mocnym strzałem sprzed pola karnego bramkarza APR pokonał Jan Wójkiewicz. Mecz był bardzo wyrównany z wieloma okazjami po obu stronach boiska, ale to Polonia była w tym fragmencie gry skuteczniejsza. W 29. minucie na 2:0 podwyższył Kuba Wawroski, który wygrał pojedynek 1x1 z obrońcą i płaskim strzałem zdobył gola. W kolejnej sytuacji Poloniści wykonywali rzut rożny, strzał głową wykonał Jakub Płonka, ale niestety piłka zatrzymała się na słupku. W 37. minucie Kuba Płonka już się nie pomylił i pięknym strzalem z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie na 3:0.
Po zmianie stron przewagę w grze mieli goście. Nasi zawodnicy dali się w tym fragmencie zdominować, co przełożyło się na trafienie kontaktowe APR w 56. minucie meczu. Goście cały czas dążyli do kolejnych bramek, jednak dobra gra całego naszego zespołu i kilka interwencji Dawida Kaczmarka nie pozwoliły im na więcej. Ostatecznie Polonia pokonuje Akademię Reissa 3:1. Cieszy wygrana z trudnym rywalem w ważnym momencie sezonu dla naszego zespołu.
Za tydzień w sobotę zespół powalczy o kolejne 3 punkty w Poznaniu, z miejscowym Koziołkiem.
Polonia - Junior B2 (2006)
I liga wojewódzka B2 Proton - grupa I (RW)
21 maja 2022, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia Środa Wielkopolska 3:1 (3:0) AP Reissa Poznań
Jan Wójkiewicz 15, Jakub Wawroski 29, Jakub Płonka 37 - Jan Nowak 56
Polonia: 99. Dawid Kaczmarek - 12. Kacper Manicki, 19. Aleksander Wyderkiewicz, 31. Jakub Płonka, 4. Kuba Jankowski (82, 3. Jakub Łoda) - 96. Krzysztof Biadała (61, 2. Adrian Fiołka), 14. Jan Wójkiewicz (68, 23. Jeremi Zaganiaczyk), 16. Oskar Pawlak (55, 7. Kacper Kruk) - 17. Kamil Mielcarek (55, 9. Adrian Wdowiak), 11. Oskar Popis (73, 21. Paweł Hładyszewski), 8. Jakub Wawroski.
trenerzy: Łukasz Kaczałka, Adrian Błaszak.
żółte kartki: Adrian Wdowiak - Antoni Giezek, Krzysztof Szalaty, Jan Nowak.
sędziował: Mikołaj Opic.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,45776.html
| I liga wojewódzka B2 Proton - grupa I (RW) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Błękitni Wronki | 9 | 19:15 | 20 |
| 2. | UKS AP Reissa Poznań | 9 | 31:13 | 17 |
| 3. | AKF Poznań | 9 | 22:19 | 16 |
| 4. | Koziołek Poznań | 9 | 13:19 | 12 |
| 5. | AP Reissa Poznań | 9 | 15:16 | 11 |
| 6. | Kania Gostyń | 9 | 19:23 | 10 |
| 7. | Polonia Środa Wielkopolska | 9 | 17:22 | 10 |
| 8. | Poznańska 13 Poznań | 9 | 17:26 | 6 |
Najnowsze aktualności
-
23.06.2022
Juniorzy pokonali Błękitnych Wronki (2006)
W meczu ostatniej 14. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 3:2 (1:1) z Błękitnymi Wronki. Bramki dla średzkiej drużyny strzelili Jakub Wawroski, Kacper Manicki i Jeremi Zaganiaczyk. Dzięki tej wygranej Polonia awansowała na piąte miejsce, ale pozostałe zespoły mają do rozegrania jeszcze jeden mecz.
-
23.06.2022
CLJ: Porażka w pierwszym barażu (2008)
Porażką Polonii Środa Wielkopolska zakończył się pierwszy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni duetu trenerów - Przemysław Otuszewski, Bartosz Bejma - przegrali 1:5 (0:1) z Jaguarem Gdańsk. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił w 53. minucie Paweł Sarna, natomiast dla Gdańszczan trafiali dwukrotnie Filip Szymański i Franciszek Grygiel, a wynik spotkania ustalił Wiktor Pionk. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 11:00 w Gdańsku.
-
22.06.2022
Harmonogram gier akademii (22-26 czerwca)
Przed zespołami naszej akademii ostatni weekend sezonu piłkarskiego 2021/2022. Będzie on obfitował w kilka bardzo ciekawych meczów. Wszyscy z dużymi emocjami będziemy śledzić zmagania trampkarzy młodszych w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Pierwszy mecz zostanie rozegrany już dziś na Stadionie Średzkim o godzinie 16:30, natomiast rewanż zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 11:00 w Gdańsku. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!
-
21.06.2022
Barażowa środa
Wielkie emocję czekają kibiców Polonii Środa w środę 22 czerwca. Tego dnia na płycie głównej Stadionu Średzkiego odbędą się dwa mecze barażowe. W pierwszym z nich młodzi piłkarze naszego Klubu zmierzą się z Jaguar Gdańsk w finale baraży o CLJ U-15. W drugim rezerwy Polonii Środa powalczą z Wielkopolska Komorniki o możliwość gry w V lidze. Oba spotkania to dwumecze, a rewanże odbędą się oczywiście na boiskach rywali.
-
21.06.2022
Turniej i gra kontrolna żaków (2014)
W sobotę oba zespoły żaków młodszych rocznika 2014 miały okazję do rywalizacji. Starsza grupa wzięła udział w turnieju ligowym rozgrywanym w Środzie Wielkopolskiej, w którym rywalizowała z AP Reissa Poznań, Kotwicą Kórnik i Wartą Poznań. Druga grupa rozegrała grę kontrolną ze skrzatami Polonii (rocznik 2015).
-
21.06.2022
Żaki grały turnieje ligowe (2013)
Zespoły żaków starszych w weekend wzięły udział w turniejach ligowych orlików i żaków, które rozgrywane były na obiektach Stadionu Średzkiego w Środzie Wielkopolskiej. Poloniści rywalizowali z Kłosem Zaniemyśl, Kotwicą Kórnik i Wartą Śrem.
-
21.06.2022
Wysokie zwycięstwo w Zalasewie (2011)
Zespół orlików starszych wygrał swoje spotkanie ligowe z Liderem Swarzędz 9:4 (3:2). Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Giovani Henriquez-Gajda - trzy, Adam Jankowski - trzy, Mikołaj Jaśkowiak - dwie oraz Jeremiasz Wesołowski. Mecze ligowe rozegrali też zawodnicy z grupy drugiej, którzy rywalizowali w weekend z Orlikiem Miłosław i Lechią Kostrzyn.
-
21.06.2022
Zwycięstwo w ostatnim meczu (2009)
W meczu 13. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 4:0 (1:0) z Kotwicą Kórnik. Po dwie bramki dla Polonistów strzelili Miłosz Gauza i Marcel Kuźniewski. W ostatniej kolejce nasz zespół pauzuje, co oznacza, że zakończył on już bieżący sezon ligowy. Obecnie Polonia zajmuje drugie miejsce, a w przypadku zwycięstwa Poznańskiej 13 w ostatniej kolejce nasza drużyna zakończy zmagania na trzeciej pozycji. Warto zaznaczyć, iż był to ostatni mecz zespołu pod wodzą trenera Tomasza Gendery, któremu serdecznie dziękujemy za owocną współpracę!



























































