23.06.2022

CLJ: Porażka w pierwszym barażu (2008)

Porażką Polonii Środa Wielkopolska zakończył się pierwszy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni duetu trenerów - Przemysław Otuszewski, Bartosz Bejma - przegrali 1:5 (0:1) z Jaguarem Gdańsk. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił w 53. minucie Paweł Sarna, natomiast dla Gdańszczan trafiali dwukrotnie Filip Szymański i Franciszek Grygiel, a wynik spotkania ustalił Wiktor Pionk. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 11:00 w Gdańsku.

Pierwszą groźną akcję w meczu przeprowadzili zawodnicy średzkiej Polonii. Po składnej akcji Wiktor Motyl podał do Filipa Zawodniego, ale jego strzał dobrze obronił Michał Szpucha. Kilka chwil później głową niecelnie uderzał Mikołaj Kowalski. Goście mieli w tym fragmencie gry sporo rzutów rożnych i jeden z nich zamienili na bramkę. W 20. minucie najpierw udało się wypchnąć zawodnika z pola karnego, ale przy drugim dośrodkowaniu doskonale odnalazł się Filip Szymański i głową umieścił piłkę w bramce. Przewaga Jaguara zaczęła rosnąć, ale nie przełożyło się do na kolejne trafienia. Przed przerwą do głosu doszli jeszcze Poloniści, ale po indywidualnej akcji i strzale Mikołaja Kowalskiego piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Drugą połowę goście zaczęli od mocnego uderzenia. W 43. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłkę w bramce umieścił ponownie Filip Szymański. Siedem minut później prowadzenie gdańśkiego zespołu podwyższym płaskim strzałem sprzed pola karnego Franciszek Grygiel, a kilka chwil później Jakub Pawlaczyk doskonale interweniował w sytuacji sam na sam z napastnikiem.

W 53. minucie Polonia strzeliła gola kontaktowego. Z prawej strony boiska dośrodkował Patryk Karczewski, a piłkę w bramce umieścił Paweł Sarna. Końcówka meczu należała jednak do Jaguara. W 68. minucie kolejne dośrodkowanie na bramkę zamienił Franciszek Grygiel, a w 74. minucie wynik spotkania ustalił Wiktor Pionk, który pokonał Jakuba Pawlaczyka w sytuacji sam na sam.

Rewanż zostanie rozegrany w sobote o godz. 11:00 w Gdańsku. Zwycięzca uzyska awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 w sezonie 2022/2023.

Polonia - Trampkarz C2 I (2008)
Baraż o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15
22 czerwca 2022, godz. 16:30 - Środa Wielkopolska (boisko główne)
Polonia Środa Wielkopolska 1:5 (0:1) Jaguar Gdańsk
Paweł Sarna 53 - Filip Szymański 20, 43, Franciszek Grygiel 50, 68, Wiktor Pionk 74

Polonia: 1. Jakub Pawlaczyk - 29. Mikolaj Szymański (63, 71. Jakub Michalak), 27. Marcel Jankowiak, 77. Oliwier Pacholski, 23. Bartosz Idziaszek (49, 56. Aleksander Krause) - 9. Patryk Karczewski, 17. Szymon Labrenz (70, 19. Adrian Wojciechowski) - 21. FIlip Zawodni (77, 45. Jakub Jaśkowiak), 32. Wiktor Motyl (77, 3. Eryk Popis), 8. Mikołaj Kowalski - 14. Paweł Sarna.
trenerzy: Przemysław Otuszewski, Bartosz Bejma.

Jaguar: 20. Michał Szpucha (58, 13. Jakub Zieliński) - 2. Nikodem Brodnicki (74, 18. Stanisław Marszal), 3. Igor Zyntek (70, 16. Bartosz Bieszke), 4. Anton Kowaluk, 5. Marcel Kulesza, 6. Mateusz Bąk, 7. Maksymilian Mikołajewski (58, 17. Marcin Bagiński), 8. Filip Szymański (74, 15. Fabian Robaszkiewicz), 9. Franciszek Grygiel (74, 19. Tomasz Tudies), 10. Jan Wróbel (58, 14. Daniel Renda), 11. Wiktor Pionk.
trenerzy: Adam Prusaczyk, Artur Polewka.

żółte kartki: Wiktor Motyl - Maksymilian Mikołajewski.

sędziował: Eliasz Pawlak.

Grano 2x40 minut.