OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

31.10.2015

Twierdza Środa Wlkp. zdobyta

Pierwszy raz w tym sezonie poloniści musieli zejść pokonani z własnego boiska. Dokonał tego zespół Pelikana Niechanowo który wygrał w Środzie Wlkp. 0:2 (0:1).

Spotkanie to rozpoczęło się bardzo niefortunnie dla graczy średzkiej Polonii. Goście z Niechanowa pierwszą bramkę zdobyli już w pierwszej minucie meczu. Z boku boiska piłkę zagrywał Przemysław Otuszewski, a sprytnym strzałem z około 5 metrów popisał się Łukasz Zagdański i Adrian Lis po raz pierwszy musiał wyjąć piłkę z własnej bramki. Polonia nie załamała się jednak i próbowała doprowadzić do wyrównania. W 15 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy zakotłowało się w polu karnym Pelikana. Do odbitej piłki dopada Dawid Lisek ale jego strzał z około 7 metrów trafia tylko w poprzeczkę bramki rywali. Dwie minuty później ponownie piłkę w narożniku boiska ustawił sobie Damian Buczma. Tym razem nasz zawodnik próbował bezpośrednim strzałem zaskoczyć bramkarza Pelikana ale ten był czujny i zdołał wyłapać piłkę. Pelikan w pierwszej części gry praktycznie ograniczał się do wyprowadzania kontrataków które skutecznie rozbijane były przez średzką defensywę. W końcówce pierwszej połowy Polonia jeszcze mogła doprowadzić do wyrównania ale najpierw po dośrodkowaniach Damiana Buczmy z rzutów rożnych (nasz zespół wykonywał ich trzy pod rząd) górą była defensywa Pelikana, a strzał Krzysztofa Bartoszaka z 45 minuty z około 18 metrów minął słupek bramki rywali. Do przerwy więc nasz zespół przegrywał 0:1.

W przerwie meczu w Polonii nastąpiła jedna zmiana. Boisko opuścił Michał Stańczyk a w jego miejsce na placu gry zameldował się Łukasz Przybyłek.  Oba zespoły toczyły sporo pojedynków w środkowej strefie boiska a sytuacji bramkowych było niewiele. W 65 minucie po jednym ze starć po średzką bramką doszło do spięcia pomiędzy zawodnikiem Pelikana Marcinem Trojanowskim a Radkiem Barabaszem po którym zawodnik gości upadł na murawę a sędzia pokazał naszemu zawodnikowi czerwoną kartkę. Od tego momentu Polonia musiała radzić sobie w dziesiątkę. Mimo to nasz zespół próbował odmienić losy tego spotkania. W 69 minucie z rzutu wolnego z około 30 metrów uderzał Krzysztof Bartoszak ale jego strzał bez większych problemów łapie bramkarz Pelikana. W 78 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Tomasz Bzdęga ale jego strzał z bliska na nasze szczęście był niecelny. W odpowiedzi w 81 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy po raz kolejny zakotłowało się w polu karnym Pelikana ale po raz kolejny obronną ręką wyszli goście którzy i tą sytuację wyjaśnili. Cztery minuty później to Pelikan wykonywał rzut rożny. Piłkę dośrodkowywał Krzysztof Wolkiewicz a pięknym strzałem głową w bramce Polonii umieścił ją Tomasz Bzdęga. Pelikan prowadził w tym momencie 0:2 i losy tego spotkania praktycznie były przesądzone. W samej końcówce poloniści mogli jeszcze strzelić kontaktową bramkę ale ponownie górą byli obrońcy Pelikana którzy tym razem niemal z linii bramkowej wybijali piłkę. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Pierwsza porażka Polonii w tym sezonie na własnym boisku stała się faktem.

 

Polonia Środa wystąpił w składzie: Lis – Buczma, Borucki, Barabasz, Fontowicz, Lisek, Jurga, Giczela (82` Górzyński), Stańczyk (46` Ł. Przybyłek), Pawlak, Bartoszak (89` Kujawa).

Pelikan Niechanowo wystąpi w składzie: Borowczak – Garstka, Maksymiv, Bzdęga (89` Radomski), Zagdański (60` Retlewski), Roszak (83` Budzyń), Figaszewski, Wolkiewicz, Otuszewski, Steinke, Trojanowski (68` Drzewiecki).

Najnowsze aktualności

  • 23.06.2022

    Juniorzy pokonali Błękitnych Wronki (2006)

    W meczu ostatniej 14. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 3:2 (1:1) z Błękitnymi Wronki. Bramki dla średzkiej drużyny strzelili Jakub Wawroski, Kacper Manicki i Jeremi Zaganiaczyk. Dzięki tej wygranej Polonia awansowała na piąte miejsce, ale pozostałe zespoły mają do rozegrania jeszcze jeden mecz.

  • 23.06.2022

    CLJ: Porażka w pierwszym barażu (2008)

    Porażką Polonii Środa Wielkopolska zakończył się pierwszy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni duetu trenerów - Przemysław Otuszewski, Bartosz Bejma - przegrali 1:5 (0:1) z Jaguarem Gdańsk. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił w 53. minucie Paweł Sarna, natomiast dla Gdańszczan trafiali dwukrotnie Filip Szymański i Franciszek Grygiel, a wynik spotkania ustalił Wiktor Pionk. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 11:00 w Gdańsku.

  • 22.06.2022

    Harmonogram gier akademii (22-26 czerwca)

    Przed zespołami naszej akademii ostatni weekend sezonu piłkarskiego 2021/2022. Będzie on obfitował w kilka bardzo ciekawych meczów. Wszyscy z dużymi emocjami będziemy śledzić zmagania trampkarzy młodszych w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Pierwszy mecz zostanie rozegrany już dziś na Stadionie Średzkim o godzinie 16:30, natomiast rewanż zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 11:00 w Gdańsku. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!

  • 21.06.2022

    Barażowa środa

    Wielkie emocję czekają kibiców Polonii Środa w środę 22 czerwca. Tego dnia na płycie głównej Stadionu Średzkiego odbędą się dwa mecze barażowe. W pierwszym z nich młodzi piłkarze naszego Klubu zmierzą się z Jaguar Gdańsk w finale baraży o CLJ U-15. W drugim rezerwy Polonii Środa powalczą z Wielkopolska Komorniki o możliwość gry w V lidze. Oba spotkania to dwumecze, a rewanże odbędą się oczywiście na boiskach rywali.

  • 21.06.2022

    Turniej i gra kontrolna żaków (2014)

    W sobotę oba zespoły żaków młodszych rocznika 2014 miały okazję do rywalizacji. Starsza grupa wzięła udział w turnieju ligowym rozgrywanym w Środzie Wielkopolskiej, w którym rywalizowała z AP Reissa Poznań, Kotwicą Kórnik i Wartą Poznań. Druga grupa rozegrała grę kontrolną ze skrzatami Polonii (rocznik 2015).

  • 21.06.2022

    Żaki grały turnieje ligowe (2013)

    Zespoły żaków starszych w weekend wzięły udział w turniejach ligowych orlików i żaków, które rozgrywane były na obiektach Stadionu Średzkiego w Środzie Wielkopolskiej. Poloniści rywalizowali z Kłosem Zaniemyśl, Kotwicą Kórnik i Wartą Śrem.

  • 21.06.2022

    Wysokie zwycięstwo w Zalasewie (2011)

    Zespół orlików starszych wygrał swoje spotkanie ligowe z Liderem Swarzędz 9:4 (3:2). Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Giovani Henriquez-Gajda - trzy, Adam Jankowski - trzy, Mikołaj Jaśkowiak - dwie oraz Jeremiasz Wesołowski. Mecze ligowe rozegrali też zawodnicy z grupy drugiej, którzy rywalizowali w weekend z Orlikiem Miłosław i Lechią Kostrzyn.

  • 21.06.2022

    Zwycięstwo w ostatnim meczu (2009)

    W meczu 13. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 4:0 (1:0) z Kotwicą Kórnik. Po dwie bramki dla Polonistów strzelili Miłosz Gauza i Marcel Kuźniewski. W ostatniej kolejce nasz zespół pauzuje, co oznacza, że zakończył on już bieżący sezon ligowy. Obecnie Polonia zajmuje drugie miejsce, a w przypadku zwycięstwa Poznańskiej 13 w ostatniej kolejce nasza drużyna zakończy zmagania na trzeciej pozycji. Warto zaznaczyć, iż był to ostatni mecz zespołu pod wodzą trenera Tomasza Gendery, któremu serdecznie dziękujemy za owocną współpracę!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.