31.10.2015
Twierdza Środa Wlkp. zdobytaPierwszy raz w tym sezonie poloniści musieli zejść pokonani z własnego boiska. Dokonał tego zespół Pelikana Niechanowo który wygrał w Środzie Wlkp. 0:2 (0:1).
Spotkanie to rozpoczęło się bardzo niefortunnie dla graczy średzkiej Polonii. Goście z Niechanowa pierwszą bramkę zdobyli już w pierwszej minucie meczu. Z boku boiska piłkę zagrywał Przemysław Otuszewski, a sprytnym strzałem z około 5 metrów popisał się Łukasz Zagdański i Adrian Lis po raz pierwszy musiał wyjąć piłkę z własnej bramki. Polonia nie załamała się jednak i próbowała doprowadzić do wyrównania. W 15 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy zakotłowało się w polu karnym Pelikana. Do odbitej piłki dopada Dawid Lisek ale jego strzał z około 7 metrów trafia tylko w poprzeczkę bramki rywali. Dwie minuty później ponownie piłkę w narożniku boiska ustawił sobie Damian Buczma. Tym razem nasz zawodnik próbował bezpośrednim strzałem zaskoczyć bramkarza Pelikana ale ten był czujny i zdołał wyłapać piłkę. Pelikan w pierwszej części gry praktycznie ograniczał się do wyprowadzania kontrataków które skutecznie rozbijane były przez średzką defensywę. W końcówce pierwszej połowy Polonia jeszcze mogła doprowadzić do wyrównania ale najpierw po dośrodkowaniach Damiana Buczmy z rzutów rożnych (nasz zespół wykonywał ich trzy pod rząd) górą była defensywa Pelikana, a strzał Krzysztofa Bartoszaka z 45 minuty z około 18 metrów minął słupek bramki rywali. Do przerwy więc nasz zespół przegrywał 0:1.
W przerwie meczu w Polonii nastąpiła jedna zmiana. Boisko opuścił Michał Stańczyk a w jego miejsce na placu gry zameldował się Łukasz Przybyłek. Oba zespoły toczyły sporo pojedynków w środkowej strefie boiska a sytuacji bramkowych było niewiele. W 65 minucie po jednym ze starć po średzką bramką doszło do spięcia pomiędzy zawodnikiem Pelikana Marcinem Trojanowskim a Radkiem Barabaszem po którym zawodnik gości upadł na murawę a sędzia pokazał naszemu zawodnikowi czerwoną kartkę. Od tego momentu Polonia musiała radzić sobie w dziesiątkę. Mimo to nasz zespół próbował odmienić losy tego spotkania. W 69 minucie z rzutu wolnego z około 30 metrów uderzał Krzysztof Bartoszak ale jego strzał bez większych problemów łapie bramkarz Pelikana. W 78 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Tomasz Bzdęga ale jego strzał z bliska na nasze szczęście był niecelny. W odpowiedzi w 81 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy po raz kolejny zakotłowało się w polu karnym Pelikana ale po raz kolejny obronną ręką wyszli goście którzy i tą sytuację wyjaśnili. Cztery minuty później to Pelikan wykonywał rzut rożny. Piłkę dośrodkowywał Krzysztof Wolkiewicz a pięknym strzałem głową w bramce Polonii umieścił ją Tomasz Bzdęga. Pelikan prowadził w tym momencie 0:2 i losy tego spotkania praktycznie były przesądzone. W samej końcówce poloniści mogli jeszcze strzelić kontaktową bramkę ale ponownie górą byli obrońcy Pelikana którzy tym razem niemal z linii bramkowej wybijali piłkę. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Pierwsza porażka Polonii w tym sezonie na własnym boisku stała się faktem.
Polonia Środa wystąpił w składzie: Lis – Buczma, Borucki, Barabasz, Fontowicz, Lisek, Jurga, Giczela (82` Górzyński), Stańczyk (46` Ł. Przybyłek), Pawlak, Bartoszak (89` Kujawa).
Pelikan Niechanowo wystąpi w składzie: Borowczak – Garstka, Maksymiv, Bzdęga (89` Radomski), Zagdański (60` Retlewski), Roszak (83` Budzyń), Figaszewski, Wolkiewicz, Otuszewski, Steinke, Trojanowski (68` Drzewiecki).
Najnowsze aktualności
-
23.06.2022
Juniorzy pokonali Błękitnych Wronki (2006)
W meczu ostatniej 14. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 3:2 (1:1) z Błękitnymi Wronki. Bramki dla średzkiej drużyny strzelili Jakub Wawroski, Kacper Manicki i Jeremi Zaganiaczyk. Dzięki tej wygranej Polonia awansowała na piąte miejsce, ale pozostałe zespoły mają do rozegrania jeszcze jeden mecz.
-
23.06.2022
CLJ: Porażka w pierwszym barażu (2008)
Porażką Polonii Środa Wielkopolska zakończył się pierwszy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni duetu trenerów - Przemysław Otuszewski, Bartosz Bejma - przegrali 1:5 (0:1) z Jaguarem Gdańsk. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił w 53. minucie Paweł Sarna, natomiast dla Gdańszczan trafiali dwukrotnie Filip Szymański i Franciszek Grygiel, a wynik spotkania ustalił Wiktor Pionk. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 11:00 w Gdańsku.
-
22.06.2022
Harmonogram gier akademii (22-26 czerwca)
Przed zespołami naszej akademii ostatni weekend sezonu piłkarskiego 2021/2022. Będzie on obfitował w kilka bardzo ciekawych meczów. Wszyscy z dużymi emocjami będziemy śledzić zmagania trampkarzy młodszych w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Pierwszy mecz zostanie rozegrany już dziś na Stadionie Średzkim o godzinie 16:30, natomiast rewanż zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 11:00 w Gdańsku. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!
-
21.06.2022
Barażowa środa
Wielkie emocję czekają kibiców Polonii Środa w środę 22 czerwca. Tego dnia na płycie głównej Stadionu Średzkiego odbędą się dwa mecze barażowe. W pierwszym z nich młodzi piłkarze naszego Klubu zmierzą się z Jaguar Gdańsk w finale baraży o CLJ U-15. W drugim rezerwy Polonii Środa powalczą z Wielkopolska Komorniki o możliwość gry w V lidze. Oba spotkania to dwumecze, a rewanże odbędą się oczywiście na boiskach rywali.
-
21.06.2022
Turniej i gra kontrolna żaków (2014)
W sobotę oba zespoły żaków młodszych rocznika 2014 miały okazję do rywalizacji. Starsza grupa wzięła udział w turnieju ligowym rozgrywanym w Środzie Wielkopolskiej, w którym rywalizowała z AP Reissa Poznań, Kotwicą Kórnik i Wartą Poznań. Druga grupa rozegrała grę kontrolną ze skrzatami Polonii (rocznik 2015).
-
21.06.2022
Żaki grały turnieje ligowe (2013)
Zespoły żaków starszych w weekend wzięły udział w turniejach ligowych orlików i żaków, które rozgrywane były na obiektach Stadionu Średzkiego w Środzie Wielkopolskiej. Poloniści rywalizowali z Kłosem Zaniemyśl, Kotwicą Kórnik i Wartą Śrem.
-
21.06.2022
Wysokie zwycięstwo w Zalasewie (2011)
Zespół orlików starszych wygrał swoje spotkanie ligowe z Liderem Swarzędz 9:4 (3:2). Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Giovani Henriquez-Gajda - trzy, Adam Jankowski - trzy, Mikołaj Jaśkowiak - dwie oraz Jeremiasz Wesołowski. Mecze ligowe rozegrali też zawodnicy z grupy drugiej, którzy rywalizowali w weekend z Orlikiem Miłosław i Lechią Kostrzyn.
-
21.06.2022
Zwycięstwo w ostatnim meczu (2009)
W meczu 13. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 4:0 (1:0) z Kotwicą Kórnik. Po dwie bramki dla Polonistów strzelili Miłosz Gauza i Marcel Kuźniewski. W ostatniej kolejce nasz zespół pauzuje, co oznacza, że zakończył on już bieżący sezon ligowy. Obecnie Polonia zajmuje drugie miejsce, a w przypadku zwycięstwa Poznańskiej 13 w ostatniej kolejce nasza drużyna zakończy zmagania na trzeciej pozycji. Warto zaznaczyć, iż był to ostatni mecz zespołu pod wodzą trenera Tomasza Gendery, któremu serdecznie dziękujemy za owocną współpracę!



























































