10.06.2012
Trampkarze pokonali AmikęDrużyna trampkarzy Polonii Środa Wlkp., pokonała lidera swojej grupy Amikę Wronki 2:0. Był to kolejny udany mecz naszych chłopców, którzy grają z meczu na mecz coraz lepiej. W dzisiejszym meczu zabrakło Jędrzeja Kujawy, lecz pod jego nieobecność bardzo dobrze z roli środkowego rozgrywającego wywiązał się Szymon Chudy. Na pochwałę zasługuje cały zespół, który walczył o piłkę na całej długości i szerokości boiska. Do swojej optymalnej formy dochodzi Michał Górzyński, który zmusza swoimi akcjami obrońców gości do maksymalnego wysiłku. Do przerwy licząc stworzone sytuacje bramkowe, nasz zespół mógł prowadzić różnicą trzech goli, jednak pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Polonii Środa. Gola zdobył po dośrodkowaniu Marcina Typańskiego, Maciej Jóźwiak, który strzałem w górny róg branki, nie dał szans bramkarzowi gości. Przy tej akcji należą się słowa pochwały Jakubowi Malusiakowi, który wcześniej zamykał akcję a odbitą piłkę przez bramkarza dobił Maciej Jóźwiak.
Druga połowa toczyła się przy lekkiej przewadze zespołu Amiki, lecz bramkę zdobył nasz zespół po strzale Michała Górzyńskiego, który po minięciu bramkarza gości wtoczył piłkę do pustej bramki bezradnych przeciwników. Przy prowadzeniu dwa do zera, zespół Amiki stworzył sobie trzy znakomite sytuacje bramkowe, jednak nasz bramkarz Dawid Machajewski był dzisiaj nieomylny a na dodatek szczęście było tym razem po jego stronie. Dwie sytuacje, które wybronił, były nagrodzone oklaskami wszystkich kibiców znajdujących się na stadionie.
Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy mecze, które poloniści rozegrają w najbliższym tygodniu.
Polonia: Dawid Machajewski - Piotr Skrobosiński, Adam Grabowski, Adam Cichoń, Bartosz Wolski - Szymon Chudy, Mariusz Krajewski, Mikołaj Janicki, Wojciech Leporowski, Rafał Kościelniak - Marcin Typański, Jakub Malusiak , Michał Górzyński, Maciej Jóźwiak, Mikołaj Zys i Adam Brzóstowicz.
Najnowsze aktualności
-
24.05.2022
Zmagania ligowe orlików (2012)
Sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 spędzili bardzo aktywnie. O godzinie 9:00 młodzi piłkarze wzięli udział w turnieju ligowym orlików w Zaniemyślu, natomiast o godzinie 12:00 rywalizowali w meczu ligowym rocznika 2011 z drużyną Warty Śrem.
-
23.05.2022
Warta Poznań zbyt mocna (2010)
Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w weekend zespoły młodzików młodszych w rozgrywkach ligowych. Pierwszy zespół przegrał 3:9 (0:6) z liderem rozgrywek - Wartą Poznań. Drugi zespół zremisował 2:2 (1:1) z Huraganem Pobiedziska, natomiast trzecia drużyna wygrała 4:3 (3:2) ze Zjednoczonymi Września.
-
23.05.2022
Udany weekend młodzików (2009)
W meczu I ligi okręgowej młodzików zespół Polonii Środa Wielkopolska w dramatycznych okolicznościach zremisował 3:3 z Poznańską Trzynastką. Nasz zespół prowadził już nawet 3:0 po bramkach Antoniego Staszaka, Miłosza Gauzy i Kamila Jankowiaka, ale gospodarze przed przerwą strzelili gola kontaktowego. Niestety w końcówce spotkania Poznaniacy wydarli punkt z rąk naszych zawodników trafiając do siatki w 56. i 60. minucie. Drugi zespół po emocjonującym spotkaniu wygrał 3:1 z Pogonią Książ, choć do przerwy przegrywał 0:1. Bramki strzelali Krzysztof Maciejewski oraz Piotr Tumidaj - dwie.
-
23.05.2022
Pięciobramkowa wygrana w Ostrowie (2008)
W meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska pewnie pokonała Ostrovię 1909. Średzki zespół strzelił pięć goli, nie tracąc ani jednego. Bramki strzelali: Mikołaj Kowalski - dwie, Patryk Karczewski, Jakub Michalak oraz Mikołaj Szymański. Drugi zespół przegrał na swoim boisku 0:3 z Błękitnymi Owińska.
-
23.05.2022
Ważne zwycięstwo z APR Poznań (2006)
W ważnym dla układu tabeli meczu 9. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii pokonał u siebie 3:1 (3:0) AP Reissa Poznań. Bramki strzelali Jan Wójkiewicz, Jakub Wawroski oraz Jakub Płonka. Dzięki wygranej średzka drużyna znacząco zmniejszyła straty w ligowej tabeli, zrównując się punktami z Kanią Gostyń i tracą do czwartego Koziołka Poznań tylko dwa punkty.
-
23.05.2022
Remis z Victorią Września (2005)
W meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej drużyna juniorów młodszych B1 zremisowała u siebie z Victorią Września 1:1. Do ostatniego kwadransa utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w 76. minucie goście wyszli na prowadzenie po bramce z rzutu karnego. W doliczonym czasie gry wyrównał Mateusz Trzeciak.
-
23.05.2022
Bez punktów w Tczewie
Przedostatnia kolejka ligowa ponownie nie przyniosła zdobyczy punktowej zespołowi kobiet Polonii Środa. Tym razem nasze piłkarki udały się do Tczewa na pojedynek z tamtejszą Pogonią która cały czas liczy się w walce o awans do Ekstraligi kobiet.
-
23.05.2022
Pewnie zwycięstwo z Orłami Komorniki (2003/04)
W meczu dziewiątej kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała u siebie Orły Komorniki 4:0 (2:0). Bramki dla średzkiego zespołu strzelali Filip Kaczmarek - dwie, Szymon Rożek oraz Sławomir Budnik. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenerów Marka Bugajskiego i Luisa Henriqueza przesunęli się na trzecie miejsce w ligowej tabeli, a za tydzień czeka ich mecz z Wartą Poznań.



























































