23.05.2022

Pewnie zwycięstwo z Orłami Komorniki (2003/04)

W meczu dziewiątej kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała u siebie Orły Komorniki 4:0 (2:0). Bramki dla średzkiego zespołu strzelali Filip Kaczmarek - dwie, Szymon Rożek oraz Sławomir Budnik. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenerów Marka Bugajskiego i Luisa Henriqueza przesunęli się na trzecie miejsce w ligowej tabeli, a za tydzień czeka ich mecz z Wartą Poznań.

Mecz rozpoczął się dla nas najlepiej jak mógł, ponieważ już w 3. minucie akcję lewą stroną boiska napędził Sławomir Budnik, po czym wpadł w pole karne i z ostrego kąta uderzył w słupek bramki Orłów. Do piłki dopadł jeszcze Filip Kaczmarek i umieścił ją w bramce. Kilka kolejnych minut było bardzo podobnych w naszym wykonaniu. Budnik bardzo dobrze czuł się w tym meczu na pozycji skrzydłowego i coraz śmielej wdawał się w pojedynki 1x1 z przeciwnikami, po czym szukał strzału lub podań do kolegów będacych w polu karnym gości. Kolejny gol padł po pięknym uderzeniu Szymona Rożka z 20 metrów w samo okienko bramki przyjezdnych. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie zmienia się. Polonia ciągle atakuje, a nieśmiałe ataki Orłów są przerywane zanim sytuacja zagraża utratą dwubramkowego prowadzenia.

Po zmianie stron goście zaskoczyli wysokim pressingiem. Mimo, że w 55. minucie Filip Kaczmarek podwyższa na 3-0 dla Polonii, to Komorniki są stroną przeważającą. Na szczęście Oliwier Browarny za każdym razem był bardzo czujny, gdy Orły chciały go czymś zaskoczyć i na kwadrans przed końcem meczu chyba stracili już wiarę w korzystny dla siebie wynik. W 87. minucie bramkę na 4-0 dla średzian strzela Sławomir Budnik.

Dzięki temu zwycięstwu Polonia przesujęła się na trzecie miejsce w tabeli. Za tydzień naszych zawodników czeka mecz z liderem rozgrywekz Wartą Poznań o fotel lidera.