23.05.2022

Ważne zwycięstwo z APR Poznań (2006)

W ważnym dla układu tabeli meczu 9. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii pokonał u siebie 3:1 (3:0) AP Reissa Poznań. Bramki strzelali Jan Wójkiewicz, Jakub Wawroski oraz Jakub Płonka. Dzięki wygranej średzka drużyna znacząco zmniejszyła straty w ligowej tabeli, zrównując się punktami z Kanią Gostyń i tracą do czwartego Koziołka Poznań tylko dwa punkty.

Od początku meczu Poloniści wykazywali się dużym zaangażowaniem i chęcią zdobywania bramek, co przyniosło skutek już w 15. minucie, kiedy to bardzo mocnym strzałem sprzed pola karnego bramkarza APR pokonał Jan Wójkiewicz. Mecz był bardzo wyrównany z wieloma okazjami po obu stronach boiska, ale to Polonia była w tym fragmencie gry skuteczniejsza. W 29. minucie na 2:0 podwyższył Kuba Wawroski, który wygrał pojedynek 1x1 z obrońcą i płaskim strzałem zdobył gola. W kolejnej sytuacji Poloniści wykonywali rzut rożny, strzał głową wykonał Jakub Płonka, ale niestety piłka zatrzymała się na słupku. W 37. minucie Kuba Płonka już się nie pomylił i pięknym strzalem z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie na 3:0.

Po zmianie stron przewagę w grze mieli goście. Nasi zawodnicy dali się w tym fragmencie zdominować, co przełożyło się na trafienie kontaktowe APR w 56. minucie meczu. Goście cały czas dążyli do kolejnych bramek, jednak dobra gra całego naszego zespołu i kilka interwencji Dawida Kaczmarka nie pozwoliły im na więcej. Ostatecznie Polonia pokonuje Akademię Reissa 3:1. Cieszy wygrana z trudnym rywalem w ważnym momencie sezonu dla naszego zespołu.

Za tydzień w sobotę zespół powalczy o kolejne 3 punkty w Poznaniu, z miejscowym Koziołkiem.