OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

06.02.2022

Dobre spotkanie z Piastem

W kolejnym spotkaniu towarzyskim rozgrywanym podczas okresu przygotowawczego piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gostyniu z przedstawicielem grupy trzeciej trzeciej ligi – Piastem Żmigród.

Od samego początku spotkanie było toczone w bardzo szybkim tempie  a akcje przenosiły się to pod jedną to pod drugą bramkę. W pierwszym kwadransie gry najgroźniejszą sytuację bramkową miał Piast Żmigród ale uderzenie z dystansu jednego z rywali w świetnym stylu obronił Przemysław Frąckowiak. W 21 minucie Polonia Środa objęła prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Jakub Giełda a całą akcję w polu karnym świetnie zamykał Krzysztof Maślanka który dostawił nogę i piłka wpadła do bramki. W 34 minucie poloniści odważnie ruszyli do pressingu, odebrali rywalowi piłkę a znajdujący się na 18 metrze Jakub Giełda idealnie przymierzył w samo okienko i Polonia prowadziła już 2:0. Kontaktową bramkę goście zdobyli w 40 minucie kiedy to po dośrodkowaniu z głębi pola jeden z napastników Piasta zamknął całą akcję w naszym polu karnym. Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ już zmianie.

Na drugą połowę tradycyjnie w barwach Polonii Środa wybiegła inna jedenastka. Od samego początku Piast ruszył do ataków. One przyniosły skutek w 52 minucie kiedy bardzo dobrym uderzeniem z dystansu Mateusza Janczara zaskoczył jeden z graczy Piasta. Wcześniej poloniści co prawda zdobyli bramkę ale trafienie Damiana Buczmy nie zostało zaliczone gdyż nasz zawodnik znajdował się na pozycji spalonej. W 80 minucie Damian Buczma wpadł w pole karne rywali ale jego strzał z około 16 metrów był minimalnie niecelny. Chwilę później swoją okazję miał Klaudiusz Milachowski ale piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na słupku. W 82 minucie z pierwszej piłki uderzał Oskar Janoś ale tym razem piłkę zatrzymał bramkarz Piasta. W 84 minucie źle w swojej defensywie zachowali się Mateusz Janczar i Bartosz Bartkowiak, piłkę przejął jeden z rywali i pewnym strzałem umieścił ją w naszej bramce. Dwie  minuty później Damian Buczma mógł doprowadzić do wyrównania ale jego strzał z bliska intuicyjnie broni bramkarz Piasta. Ostatecznie spotkanie zakończyło się minimalną wygraną Piasta Żmigród.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Andrzejewski, Maślanka, Skrobosiński (28` Kozłowski), Borucki, Rubach, Łasocha, Kaczmarek, Giełda, Kaźmierczak, Pawlak.

W drugiej połowie Polonia wystąpiła w składzie: Janczar – Henriquez, Wujec, Kozłowski, Zgarda, Nowak, Buczma, Milachowski, Janoś, Bartkowiak, Drame.

Bramki: 21` Maślanka, 34` Giełda

Najnowsze aktualności

  • 18.03.2014

    4:4 orlików z Wartą Poznań

    W poniedziałek na boisku orlik przy ul Witosa w Środzie Wlkp, odbył się mecz kontrolny piłkarzy z rocznika 2003. W sparingu tym wystąpili młodzi poloniści oraz piłkarze Warty Poznań.

  • 18.03.2014

    Zwycięskie rezerwy

    W niedzielne popołudnie 16 marca zespół rezerw Polonii Środa rozegrał kolejny mecz sparingowy. Tym razem przeciwnikami naszej drużyny był zespół Płomienia Nekla. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polonii II 6:3. Bramki zdobyli: Krystian Olczyk – 3, Adrian Olczyk – 2 oraz Tomasz Pawlicki -1.

  • 17.03.2014

    Poloniści w kadrze WZPN

    Czterech zawodników naszego klubu zostało powołanych do reprezentacji kadry Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

  • 17.03.2014

    Polonia bez Łukasza Przybyłka

    Przez najbliższą rundę wiosenną trener Czesław Owczarek nie będzie mógł już skorzystać z usług Łukasza Przybyłka.

  • 16.03.2014

    Badania lekarskie dla zawodniów

    Poniżej przedstawiamy terminy obowiązkowych badań lekarskich dla wszystkich zawodników Sekcji Piłki Nożnej.

  • 17.03.2014

    Dwa sparingi trampkarzy

     Na sobotę i niedzielę trampkarze mieli zaplanowane dwa mecze kontrolne z silnymi rywalami. Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych , oba udało się rozegrać. 

  • 15.03.2014

    Skrót meczu Unia - Polonia

    Dostępny jest już skrót wideo z dzisiejszego meczu ligowego Polonii w Solcu Kujawskim z Unią. Spotkanie nie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych i zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0.

  • 15.03.2014

    Wyniki 19. kolejki III ligi

    Dzisiaj rozegrana został 19. kolejka trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Czternaste zwycięstwo w sezonie zanotował lider tabeli, Sokół Kleczew, który pokonał Cuiavie Inowrocław 3:1. Do największej sensacji doszło w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie Centra rozgromiła rezerwy Lecha Poznań 0:4.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.