23.05.2022

Udany weekend młodzików (2009)

W meczu I ligi okręgowej młodzików zespół Polonii Środa Wielkopolska w dramatycznych okolicznościach zremisował 3:3 z Poznańską Trzynastką. Nasz zespół prowadził już nawet 3:0 po bramkach Antoniego Staszaka, Miłosza Gauzy i Kamila Jankowiaka, ale gospodarze przed przerwą strzelili gola kontaktowego. Niestety w końcówce spotkania Poznaniacy wydarli punkt z rąk naszych zawodników trafiając do siatki w 56. i 60. minucie. Drugi zespół po emocjonującym spotkaniu wygrał 3:1 z Pogonią Książ, choć do przerwy przegrywał 0:1. Bramki strzelali Krzysztof Maciejewski oraz Piotr Tumidaj - dwie.

Polonia - Młodzik D1 I (2009)
I liga okręgowa D1 - grupa I (RW)
21 maja 2022, godz. 12:00 - Poznań
Poznańska 13 Poznań 3:3 (1:3) Polonia Środa Wielkopolska
Antoni Łabuszyński 29, 56, Jakub Sawuć 60 (s) - Antoni Staszak 15, Miłosz Gauza 18, Kamil Jankowiak 23

Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 8. Jakub Sawuć, 19. Stanisław Korzeniewski, 62. Mikołaj Rauhut - 4. Kacper Kucharski, 13. Marcel Kuźniewski - 99. Kamil Jankowiak, 7. Antoni Staszak, 14. Miłosz Gauza. Grali także: 11. Stanisław Jaskólski, 21. Dawid Gołębiak.

7. LPFA Poznań/Skoki 7 4:20 2

W meczu 6. kolejki III ligi okręgowej młodzików Polonia II Środa Wielkopolska wygrała 3:1 z Pogonią Książ Wielkopolski, choć do przerwy przegrywała 0:1. Do wyrównania doprowadził Krzysztof Maciejewski, a w końcówce meczu dwukrotnie po podaniach Karola Jagusia do bramki trafiał Piotr Tumidaj.

Poloniści od początku ruszyli do ataku, ale goście dobrze grali w defensywie, a zadanie ułatwiały im lepsze warunki fizyczne. Z czasem gra się wyrównała i oba zespoły miały swoje okazje. Zawodnicy Polonii bardzo dobrze budowali akcje od własnej bramki, umiejętnie wychodząc spod pressingu. Zadania nie ułatwiały kałuże znajdujące się na boisku i właśnie z tego powodu Pogoń wyszła na prowadzenie. Po podaniu Arka Falgiera do bramkarza Bartka Kruka piłka zatrzymała się w jednej z kałuż, a napastnik gości przejął ją i zdobył bramkę.

Nasz zespół nie poddał się jednak i po przerwie odważnie atakował, budując akcje od własnej bramki. Doskonale grę Polonii napędzał Arek Falgier, który inicjował kolejne akcje. Gola wyrównującego w zamieszaniu podbramkowym strzelił Krzysztof Maciejewski, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi. Poloniści z każdą minutą mieli większą przewagę i udokumentowali ją w 53. oraz 57. minucie. Dwa niemal identyczne gole strzelił Piotr Tumidaj, dwukrotnie zamieniając na bramkę doskonałe podania Karola Jagusia.

Tego dnia wszyscy zawodnicy Polonii spisali się doskonale i każdy z chłopaków dołożył swoją cegiełkę do tego zwycięstwa. Cieszy ono tym bardziej, że w pierwszym meczu to Pogoń zdobyła trzy punkty.