OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.05.2010

Stella lepsza od rezerw

W dniu wczorajszym zespół rezerw uległ w Luboniu Stelli 2-0 (2-0).  Polonia wystąpiła w składzie: R. Reszka - M. Michalak, Ł. Ratajczak, S. Łopatka, S. Pleśnierowicz - J. Jarmuszkiewicz, J. Sambo (60 M. Matuszak), K. Nowaczyk (65 min R. Górliński), B. Godziszewski - P. Rydlewski, M. Wiśniewski (80 min D. Ludwiczak).  Zespół Stelli wygrał ten mecz jak najbardziej zasłużenie stwarzając sobie więcej sytuacji bramkowych. W pierwszych 30 min meczu gospodarze aż siedmiokrotnie celnie uderzali na bramkę Reszki, który stawał na wysokości zadania.

W tym samym czasie nasz zespół a dokładnie Rydlewski dwukrotnie strzelał na bramkę gospodarzy, lecz były to strzały niecelne.  Przełomowy moment miał miejsce w 32 min, kiedy to Mikołaj Michalak  odezwał się do sędziego Mikołaja Kłodzińskiego i obejrzał czerwoną kartkę. To zdarzenie uskrzydliło piłkarzy z Lubonia, którzy zaczęli jeszcze groźniej atakować. Efektem tego była sytuacja z 39 min, w której to po prostopadłym podaniu ze środka boiska zawodnik gospodarzy będąc w sytuacji sam na sam z Reszką strzelił pierwszego gola dla Stelli.

Minutę później w środku boiska piłkę przejął Wiśnia, minął kilku rywali i został nieprzepisowo zatrzymany przed polem karnym. Za to przewinienie sędzia podyktował rzut wolny. Do piłi podszedł Nowaczyk lecz uderzył minimalnie za nisko i obrońcy stojący w murzy wybili piłkę na róg. W 43 min lewą stroną boiska przedarł się Godziszewski i ładnie uderzył, lecz brakarz gospodarzy wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Wisnia, lecz stojący w bramce obrońca wybił piłkę. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w doliczonym czasie gry. Wykonywali oni rzut wolny z 20 metrów. Piłka minęła mur ,nasz bramkarz wybił piłkę przed siebie i napastnik Stelli strzelił z blskiej odległości zdobywając drugą bramkę. 

Po zmianie stron nasz zespół ruszył do ataku, lecz bramki nie strzelił. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Poloniści ryzykując próbowali strzelić gola, lecz bez skutku. Gospodarze groźnie kontratakowali, ale będący w dobrej dyspozycji Reszka nie wyjął już ani razu piłki z siatki.  Po ciekawym meczu zespół z Lubonia pokonał podopiecznych Jacka Nowaczyka 2-0.

 

Najnowsze aktualności

  • 05.06.2023

    Młodziczki lepsze od lidera (2010)

    Młodziczki Polonii Środa Wielkopolska pokonały na Nowym Stadionie Średzkim 4:3 (2:1) dotychczasowego lidera III ligi okręgowej młodzików młodszych - Mieszko II Gniezno. Na listę strzelców wpisały się Weronika Jacków, Martyna Nowaczyk, Julia Wawroska oraz Wiktoria Piotrowska. Po tej porażce Mieszko spadł na 2. miejsce, Polonistki zajmują natomiast czwartą pozycję.

  • 05.06.2023

    Młodzicy lepsi od Avii (2011)

    Młodzicy młodsi Polonii Środa Wielkopolska wygrali oba swoje sobotnie mecze. Pierwszy zespół pokonał 1:0 (1:0) Avię Kamionki, a gola na wagę trzech punktów zdobył Igor Nowak. Druga drużyna wygrała 4:2 (2:2) z LPFA Poznań/Gniezno. Bramki strzelali Kuba Kucharski, Jakub Ciesielski, Antoni Kaus oraz Bartłomiej Krajewski.

  • 05.06.2023

    Młodzicy wygrali z Kłosem (2010)

    W meczu 8. kolejki III ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe 4:0 (3:0) zespół Kłosa Zaniemyśl. Bramki zdobyli Adam Poloszyk - dwie, Filip Cichosz oraz Dawid Buczma. Dzięki zwycięstwu podopieczni Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego umocnili się na drugim miejscu w ligowej tabeli.

  • 05.06.2023

    Zwycięstwo z Lechem! (2010)

    Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli młodzicy starsi, którzy w czwartek na Nowym Stadionie Średzkim po świetnym widowisku pokonali 4:3 zespół Lecha Poznań. Dzięki temu w ligowej tabeli Polonia awansowała na czwarte miejsce.

    W sobotę druga drużyna nie dała rady Polonii Poznań.  Mimo prowadzenia 2:1 do przerwy, ostatecznie to goście zdobyli trzy punkty. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:5, a oba gole strzelił Adam Nadobnik.

  • 05.06.2023

    Ostatni domowy mecz Polonii Środa

    Przed nami ostatnie dwa spotkania sezonu 2022/23 i zarazem ostatni mecz domowy jaki w tym sezonie rozegrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem średzkiego zespołu będzie trzecia w tabeli Gedania Gdańsk a mecz odbędzie się w piątek 9 czerwca o godzinie 18:00.

  • 05.06.2023

    Porażka juniorów w Kaliszu (2006)

    W meczu 13. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na wyjeździe z KKS 1925 Kalisz 0:4 (0:3). Gospodarze szybko wyszli na trzybramkowe prowadzenie, a w końcówce ustalili wynik spotkania. Za tydzień ostatnia kolejka, w której Poloniści na Nowym Stadionie Średzkim zmierzą się z Jarotą Jarocin.

  • 05.06.2023

    Nieudane zakończenie rozgrywek (2009)

    Bardzo nieudanie sezon w I lidze wojewódzkiej zakończył zespół trampkarzy młodszych, który w Opalenicy przegrał aż 0:15 (0:6) z AP Reissa Poznań. Gospodarze od początku dominowali na boisku i skrupulatnie wykorzystywali każdy, nawej najmniejszy błąd naszego zespołu.

    W sobotę swój mecz rozgrała też druga drużyna, która wygrała 5:0 (1:0) z MKS Trzemeszno. W średzkim zespole zagrało aż siedmiu zawodników urodzonych w 2010. Bramki strzelali: Krzysztof Maciejewski - dwie, Dawid Gołębiak, Stanisław Solarski oraz Tymoteusz Wesołowski.

  • 05.06.2023

    CLJ U-15: Zwycięstwo z Wartą dało utrzymanie! (2008)

    Polonia Środa Wielkopolska wygrała 3:2 (2:2) z Wartą Poznań w meczu ostatniej kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15! Zwycięstwo naszemu zespołowi zapewniły dwie bramki Mikołaja Kowalskiego oraz jedna Piotra Włodarczyka. Dzięki temu Poloniści zajęli piąte miejsce w tabeli i utrzymali się w CLJ, w której w przyszłym sezonie będzie rywalizował rocznik 2009.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.