05.06.2023

Nieudane zakończenie rozgrywek (2009)

Bardzo nieudanie sezon w I lidze wojewódzkiej zakończył zespół trampkarzy młodszych, który w Opalenicy przegrał aż 0:15 (0:6) z AP Reissa Poznań. Gospodarze od początku dominowali na boisku i skrupulatnie wykorzystywali każdy, nawej najmniejszy błąd naszego zespołu.

W sobotę swój mecz rozgrała też druga drużyna, która wygrała 5:0 (1:0) z MKS Trzemeszno. W średzkim zespole zagrało aż siedmiu zawodników urodzonych w 2010. Bramki strzelali: Krzysztof Maciejewski - dwie, Dawid Gołębiak, Stanisław Solarski oraz Tymoteusz Wesołowski.

Gospodarze od początku zdominowali zawody, już w 1. minucie wychodząc na prowadzenie. Nasz zespół tego dnia był bezsilny i nie potrafił przeciwstawić się mocnemu rywalowi. Mimo to Poloniści stworzyli kilka akcji, a dwukrotnie byli bliscy zdobycia bramki. W słupek trafił Kamil Jankowiak, a w poprzeczkę Stanisław Korzeniewski. Nie był to jednak dzień Polonistów.

Polonia - trampkarz młodszy C2 (2009)
I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1
4 czerwca 2023, godz. 14:00 - Opalenica
AP Reissa Poznań 15:0 (6:0) Polonia Środa Wielkopolska
Wiktor Mrozek 1, 17, 37, 46, 55, Bartosz Szemis 4, 9 (k), 35, 76, 78, Marcel Wąsowski 48, Emil Olejnik 61, Jakub Jaworski 70, Oskar Kaźmierczak 77, 79

Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 4. Kacper Kucharski, 15. Filip Wojciechowski, 8. Jakub Sawuć, 62. Mikołaj Rauhut - 18. Antoni Łukaszewski, 19. Stanisław Korzeniewski - 26. Stanisław Solarski, 3. Eryk Popis, 14. Miłosz Gauza - 99. Kamil Jankowiak. Grali także: 3. Maksymilian Roszkiewicz, 7. Antoni Staszak, 10. Jakub Janiszewski, 22. Stanisław Wieliński, 23. Wiktor Rozwora.
trenerzy: Miłosz Twardowski oraz Marcin Parus.

żółta kartka: Macel Wąsowski (AP Reissa Poznań).

Tabela:

I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1 (2009)
8. AP Oborniki 13 21:92 3

W sobotnim meczu II ligi okręgowej Poloniści wygrali 5:0 (1:0) na wyjeździe z MKS Trzemeszno. W naszym zespole zagrało aż siedmiu zawodników urodzonym w 2010 roku. Polonia od początku kontrolowała grę, ale nie potrafiła skutecznie zakończyć żadnej sytuacji bramkowej. Swoich szans nie wykorzystali Dawid Gołębiak, Stanisław Solarski Karol Jaguś czy Stanisław Jaskólski. Dopiero w 39. minucie po udanym odbiorze w okolicach pola karnego rywala Krzysztof Maciejewski wystawił piłkę Dawidowi Gołębiakowi, który umieścił ją w pustej już bramce.

Po przerwie nasz zespół szybko dobił rywali i w 43. oraz 45. minucie do bramki trafił zabójczo skuteczny Krzysztof Maciejewski, który wykorzystał podania Stanisława Jaskólskiego i Marcela Kuźniewskiego. Kolejne minuty były bardziej chaotyczne, ale po kwadransie Polonia dołożyła kolejne gole. Najpierw podanie NIkodema Odwrota na gola zamienił Stanisław Solarski, a minutę później zagranie Borysa Kasprzaka wykorzystał Tymoteusz Wesołowski. Gospodarze dopiero w ostatnich dziesięciu minutach stworzyli trzy groźne sytaucje, ale dobrze w bramce spisał się Wiktor Nossow.

3 czerwca 2023, godz. 10:00 - Trzemeszno
MKS Trzemeszno 0:5 (0:1) Polonia II Środa Wielkopolska
Dawid Gołębiak 39, Krzysztof Maciejewski 43, 45, Stanisław Solarski 60, Tymoteusz Wesołowski 61

Polonia: 1. Wiktor Nossow - 3. Maksymilan Roszkiewicz, 23. Wiktor Rozwora, 21. Dawid Gołębiak, 32. Fabian Nowaczyk - 26. Stanisław Solarski, 8. Nikodem Odwrot - 66. Karol Jaguś, 13. Marcel Kuźniewski, 10. Borys Kasprzak - 11. Stanisław Jaskólski. Grali także: 7. Tymoteusz Wesołowski, 27. Krzysztof Maciejewski, 28. Antoni Zając, 33. Jakub Smolarz.
trenerzy: Marcin Parus oraz Miłosz Twardowski.