05.06.2023

Zwycięstwo z Lechem! (2010)

Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli młodzicy starsi, którzy w czwartek na Nowym Stadionie Średzkim po świetnym widowisku pokonali 4:3 zespół Lecha Poznań. Dzięki temu w ligowej tabeli Polonia awansowała na czwarte miejsce.

W sobotę druga drużyna nie dała rady Polonii Poznań.  Mimo prowadzenia 2:1 do przerwy, ostatecznie to goście zdobyli trzy punkty. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:5, a oba gole strzelił Adam Nadobnik.

Nasz zespół szybko objął prowadzenie po golu Łukasza Miszkiewicza, które utrzymał do przerwy. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy goście w ciągu pięciu minut strzelili trzy bramki po prostych błędach Średzian i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Poloniści nie poddali się jednak i szybko zdobyli gola kontaktowego. Antoni Łukaszewski ograł bramkarza i do pustej bramki wyłożył piłkę Amelii Guzendzie. W 45. minucie do remisu doprowadził Kamil Jankowiak. Końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca i oba zespoły miały swoje okazje. Skutecznieści okazali się Poloniści. W 59. minucie Antoni Łukaszewski zagrał za obronę do Kamila Jankowiaka, którego strzał trafił w słupek. Do piłki dopadł jednak Łukasz Miszkiewicz i dopełnił formalności, zapewniając Polonii trzy punkty!

Polonia - młodzik młodszy D1 I (2010)
II liga okręgowa D1 - grupa 1
3 czerwca 2023, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 4:3 (1:0) Lech Poznań
Łukasz Miszkiewcz 7, 59, Amelia Guzenda 37, Kamil Jankowiak 45 - Jędrzej Jaroszewski 32, Błażej Wilma 35, Jakub Maciejewski 36

Polonia: 88. WIktor Nossow - 5. Kamil Jankowiak, 7. Antoni Zając, 8. Nikodem Odwrot, 10. Borys Kasprzak, 14. Tymoteusz Wesołowski, 20. Antoni Łukaszewski, 21. Łukasz Miszkiewicz, 23. Amelia Guzenda. Grali także: 31. Jakub Wilczura - 9. Michał Lipiński, 11. Jan Marcinkowski, 15. Marcel Kaleta, 27. Jakub Przybylski.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Radosław Piotrowski.

Tabela:

I liga wojewódzka D1 Proton - grupa 1 (2010)
8. Warta Międzychód 11 13:36 4

Mecz z Polonią Poznań toczył sie w dobrej atmosferze, obie drużyny próbowały grać w piłkę. Przez większość spotkania mecz był wyrównany, z naszą przewaga w pierwszej połowie. W drugiej części lepsi byli już goście, którzy udokumentowali przewagę pewnie wygrywając.

3 czerwca 2023, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (CTP 1)
Polonia II Środa Wielkopolska 2:5 (2:1) Polonia Poznań
Adam Nadobnik 30, 30 - Jakub Wąsik 7, Michał Głoczkowski 52, Filip Gembiak 53, Oskar Dolata 58, Jan Wiza 60+2

Polonia: 22. Patryk Krawczewski - 9. Michał Lipiński, 11. Jan Marcinkowski, 13. Dawid Ebelewicz, 15. Jakub Przybylski, 16. Adam Nadobnik, 18. Aleksy Stratyński, 20. Marcel Kaleta, 24. Stanisław Wieczorek. Grali także: 12. Aleksander Niemczewski, 99. Adam Kłopocki.

Wysoki remis trampkarzy (2010)

W środowy wieczór zespół trampkarzy Polonii II Środa Wielkopolska (rocznik 2010) na boisku CTP 1 podejmował Unię Swarzędz. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, było pełne bramek i zwrotów akcji. Poloniści trzy razy obejmowali prowadzenie, ale goście z każdym razem wyrównywali, by po przerwie prowadzić dwoma golami. Nasz zespół walczył jednak do końca i zdołał wyrównać, a mecz ostatecznie zakończył się wysokim remisem 5:5 (3:3).

• 27.03.2024

Akademia: Zapowiedź weekendu (27/28.03.2024)

Wielka Środa i Wielki Czwartek będą obfitować w mecze drużyn młodzieżowych. Jeszcze dziś na boisku CTP 1 swój drugi mecz rozegra zespół Polonii 2010 II, a ich rywalem będzie Unia Swarzędz, natomiast młodzicy z rocznika 2012 I zagrają w Kościanie.

Emocji nie zabraknie również w czwartek, kiedy to czeka nas siedem gier, spośród których trzy odbędą się na naszych obiektach. O 9:00 Polonia 2011 II zagra w Topoli z Koziołkiem Poznań, o 11:00 Polonia 2009 zagra na boisku CTP 1 z UKS AP Reissa Poznań w meczu ligi profesjonalnej, natomiast o 17:00 juniorzy z rocznika 2005 podejmą Poznańską 13 II Poznań.

Gry żaków z Jarotą (2015)

W sobotę obie grupy żaków starszych (rocznik 2015) udały się do Jarocina na gry sparingowe z miejscowym Jarotą.

Gry żaków i skrzatów z LPFA Łubowo (2016)

W piątek na boisku treningowym CTP 2 zespoły żaków (2016) oraz skrzatów (2017 i młodsi) rozegrały mecze kontrolne z kolegami z LPFA Łubowo.

• 26.03.2024

Gra orlików z Kanią (2013)

Zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013 II) rozegrał w niedzielę mecz kontrolny z Kanią Gostyń.

Dużo bramek w Śremie (2012)

W niedzielę zespół młodzików młodszych (rocznik 2012) rozegrał mecz kontrolny z UKS-em Śrem. Poloniści popisali się wysoką skutecznością, strzelając rywalom dziesięć goli.

Dziesięć goli orlików w lidze młodzików (2013)

Okazałe zwycięstwo na inaugurację rozgrywek I ligi okręgowej młodzików odniósł zespół Polonii 2013! Podopieczni Radosława Falgiera i Kamila Drzewieckiego wygrali aż 10:0 (5:0) z Wielkopolską Komorniki na boisku w Szreniawie. Cztery bramki dla Polonistów strzelił Jakub Przybyłek, trzy Paweł Szumski, a po jednej Krystian Kasprzak, Stanisław Majchrzak oraz Kacper Woźniak.

• 25.03.2024

Młodzicy z drugim zwycięstwem (2012)

W meczu drugiej kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych zespół Polonii Środa 2012 wygrał na własnym boisku 3:1 (1:1) z SMS AP Reissa Ślesin. Pierwszą bramkę w meczu zdobyli goście, ale błyskawicznie do wyrównania doprowadził Witold Chojnacki. Po przerwie na prowadzenie Polonistów wyprowadził Jeremi Sójka, a trzy punkty przypieczętował Witold Chojnacki.