05.06.2023

CLJ U-15: Zwycięstwo z Wartą dało utrzymanie! (2008)

Polonia Środa Wielkopolska wygrała 3:2 (2:2) z Wartą Poznań w meczu ostatniej kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15! Zwycięstwo naszemu zespołowi zapewniły dwie bramki Mikołaja Kowalskiego oraz jedna Piotra Włodarczyka. Dzięki temu Poloniści zajęli piąte miejsce w tabeli i utrzymali się w CLJ, w której w przyszłym sezonie będzie rywalizował rocznik 2009.

Poloniści rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia, bo już w piątej minucie gry trafili do siatki. Po rzucie z autu lewą stroną boiska przedarł się Bartosz Idziaszek i płasko podał na szesnaty metr. Do piłki dopadł Piotr Włodarczyk, który precyzyjnym strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi. Goście odpowiedzieli niecelnym strzałem z dystansu, a już kilka chwil później ponownie wyciągali piłkę z siatki. Po zagraniu dłuższej piłki błąd popełnił obrońca Warty, któremu piłkę odebrał Wiktor Motyl, popędził w stronę pola karnego i płasko zagrał do Mikołaja Kowalskiego. Najskuteczniejszy zawodnik Polonii położył obrońcę i pewnie pokonał bramkarza, wyprowadzając zespół na dwubramkowe prowadzenie. Jeszcze kilka chwil później uderzał Wiktor Motyl, ale został zablokowany.

Z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście. Pierwszą groźną akcję zakończoną strzałem Iwo Wojciechowskiego powstrzymał Jakub Pawlaczyk. W 34. minucie pokonał go jednak Dawid Gacki. Choć pierwszy strzał nasz bramkarz obronił to przy dobitce był już bezradny. Pięć minut później Gacki znów pokonał naszego bramkarza, tym razem po akcji prawą stroną boiska oddał on strzał głową, a co ciekawe, zawodnik asystujący również podawał mu głową. Strzał Gackiego nie był mocny, ale zaskoczył naszego bramkarza. Do przerwy było więc 2:2.

Po przerwie obie drużyny miały swoje okazje po stałych fragmentach. Najpierw jeden z Poznaniaków uderzył głową nad bramką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a po drugiej stronie boiska strzał głową Oliwiera Pacholskiego z problemami obronił bramkarz. Doskonałą okazję goście mieli w 60. minucie po tym jak Dawida Gackiego w polu karnym sfaulował bramkarz Polonii Mikołaj Świdurski. Nasz golkiper zrehabilitował się jednak i obronił strzał Iwo Wojeciechowskiego z jedenastu metrów.

Po drugiej stronie również bywało gorąco. Najpierw strzał Filipa Zawodniego poszybował nad poprzeczką, a później z trudem golkiper obronił uderzenie Dawida Mikołajczaka. Decydujący cios Poloniści zadali w 79. minucie. Po dwójkowej akcji duetu Piotr Włodarczyk - Bartosz Szwałek ten pierwszy wystawił piłkę Mikołajowi Kowalskiemu, który bez problemów pokonał bramkarza Warty w sytacji sam na sam. Kilka minut później sędzia zakończył spotkanie, a Poloniści mogli cieszyć się z utrzymania w Centralnej Lidze Juniorów!

Polonia - trampkarz starszy C1 (2008)
Centralna Liga Juniorów U-15 - grupa B
3 czerwca 2023, godz. 14:00 - Środa Wielkopolska (Stadion CSiR)
Polonia Środa Wielkopolska 3:2 (2:2) Warta Poznań
Piotr Włodarczyk 5, Mikołaj Kowalski 21, 79 - Dawid Gacki 34, 39

Polonia: 12. Jakub Pawlaczyk (41, 1. Mikołaj Świdurski) - 4. Kamil Orwat (63, 15. Nikodem Bliskowski), 5. Patryk Karczewski, 3. Oliwier Pacholski - 7. Mikołaj Szymański (41, 11. Filip Zawodni), 18. Piotr Włodarczyk (80+2, 19. Adrian Wojciechowski), 6. Aleksander Bajon (71, 16. Alan Nowakowski), 2. Bartosz Idziaszek (77, 20. Bartosz Szwałek) - 10. WIktor Motyl (57, 9. Filip Stasiak), 8. Mikołaj Kowalski, 14. Dawid Mikołajczak.
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.

żółte kartki: Wiktor Motyl - Mariusz Nowak, Oliwier Kozłowski, Mateusz Woźniak, Bartosz Antkowiak.