14.08.2012
Porażka dziewczyn w sparinguPrzebywająca na obozie przygotowawczym do nowego sezonu w Nowym Tomyślu drużyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska rozegrała w poniedziałek pierwszy sparing. Rywalem polonistek był pierwszoligowy zespół Polonii Poznań, który wygrał mecz 4:0.
Drużyna z Poznania występująca na co dzień na zapleczu kobiecej Ekstraklasy rozegrała bardzo dobry mecz wygrywając 4:0. Nasz zespół nie przestraszyła się jednak występującej dwie klasy rozgrywkowe wyżej drużyny i wysoko postawił poprzeczkę swojej imienniczce.
Pierwszą bramkę poznanianki strzeliły dopiero w 31. minucie gry. Mimo że to rywali posiadały optyczną przewagę to trudno było im stworzyć dogodne sytuacje bramkowe. Drugi gol zdobyty został 39 minucie, a dwie kolejne w 49 i 64 minucie. Cały mecz trwał w sumie 70. minut. Swoje sytuacje do zmniejszenia porażki miały także nasze zawodniczki, ale za każdym razem zwycięsko z opresji wychodziła bramkarka poznańskiej Polonii.
Przez całe spotkanie średzianki zagrały z dużym zaangażowaniem, a po meczu trener Andrzej Powstański był bardzo zadowolony z występu wszystkich zawodniczek
Polonia: Emilia Krajewska, Jagoda Zielińska, Daria Sroczyńska, Sylwia Jędrzejczyk, Roksana Wojtecka (40. Kamila Wiśniewska), Patrycja Grzybkowska (40. Patrycja Kowańdy), Monika Purgał, Agata Ratajczak, Alicja Oczkowska, Julia Mikołajczak, Agnieszka Szafran
Najnowsze aktualności
-
24.05.2022
Zmagania ligowe orlików (2012)
Sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 spędzili bardzo aktywnie. O godzinie 9:00 młodzi piłkarze wzięli udział w turnieju ligowym orlików w Zaniemyślu, natomiast o godzinie 12:00 rywalizowali w meczu ligowym rocznika 2011 z drużyną Warty Śrem.
-
23.05.2022
Warta Poznań zbyt mocna (2010)
Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w weekend zespoły młodzików młodszych w rozgrywkach ligowych. Pierwszy zespół przegrał 3:9 (0:6) z liderem rozgrywek - Wartą Poznań. Drugi zespół zremisował 2:2 (1:1) z Huraganem Pobiedziska, natomiast trzecia drużyna wygrała 4:3 (3:2) ze Zjednoczonymi Września.
-
23.05.2022
Udany weekend młodzików (2009)
W meczu I ligi okręgowej młodzików zespół Polonii Środa Wielkopolska w dramatycznych okolicznościach zremisował 3:3 z Poznańską Trzynastką. Nasz zespół prowadził już nawet 3:0 po bramkach Antoniego Staszaka, Miłosza Gauzy i Kamila Jankowiaka, ale gospodarze przed przerwą strzelili gola kontaktowego. Niestety w końcówce spotkania Poznaniacy wydarli punkt z rąk naszych zawodników trafiając do siatki w 56. i 60. minucie. Drugi zespół po emocjonującym spotkaniu wygrał 3:1 z Pogonią Książ, choć do przerwy przegrywał 0:1. Bramki strzelali Krzysztof Maciejewski oraz Piotr Tumidaj - dwie.
-
23.05.2022
Pięciobramkowa wygrana w Ostrowie (2008)
W meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska pewnie pokonała Ostrovię 1909. Średzki zespół strzelił pięć goli, nie tracąc ani jednego. Bramki strzelali: Mikołaj Kowalski - dwie, Patryk Karczewski, Jakub Michalak oraz Mikołaj Szymański. Drugi zespół przegrał na swoim boisku 0:3 z Błękitnymi Owińska.
-
23.05.2022
Ważne zwycięstwo z APR Poznań (2006)
W ważnym dla układu tabeli meczu 9. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii pokonał u siebie 3:1 (3:0) AP Reissa Poznań. Bramki strzelali Jan Wójkiewicz, Jakub Wawroski oraz Jakub Płonka. Dzięki wygranej średzka drużyna znacząco zmniejszyła straty w ligowej tabeli, zrównując się punktami z Kanią Gostyń i tracą do czwartego Koziołka Poznań tylko dwa punkty.
-
23.05.2022
Remis z Victorią Września (2005)
W meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej drużyna juniorów młodszych B1 zremisowała u siebie z Victorią Września 1:1. Do ostatniego kwadransa utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w 76. minucie goście wyszli na prowadzenie po bramce z rzutu karnego. W doliczonym czasie gry wyrównał Mateusz Trzeciak.
-
23.05.2022
Bez punktów w Tczewie
Przedostatnia kolejka ligowa ponownie nie przyniosła zdobyczy punktowej zespołowi kobiet Polonii Środa. Tym razem nasze piłkarki udały się do Tczewa na pojedynek z tamtejszą Pogonią która cały czas liczy się w walce o awans do Ekstraligi kobiet.
-
23.05.2022
Pewnie zwycięstwo z Orłami Komorniki (2003/04)
W meczu dziewiątej kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała u siebie Orły Komorniki 4:0 (2:0). Bramki dla średzkiego zespołu strzelali Filip Kaczmarek - dwie, Szymon Rożek oraz Sławomir Budnik. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenerów Marka Bugajskiego i Luisa Henriqueza przesunęli się na trzecie miejsce w ligowej tabeli, a za tydzień czeka ich mecz z Wartą Poznań.



























































