19.06.2023
Polonia najlepsza w III lidze okręgowej! (2010)
Dużych emocji dostarczyła ostatnia kolejka III ligi okręgowej młodzików starszych. Polonia wygrała wyjazdowy mecz z Kotwicą II Kórnik 1:0 (1:0) dzięki bramce Bartosza Kurkowiaka z początku spotkania. W związku z tym, że Avia Kamionki swój mecz z LPFA Poznań/Krzykosy bezbramkowo zremisowała to Poloniści wskoczyli na pierwsze miejsce w ligowej tabeli!
Jedna i druga drużyna miały o co grać, ponieważ gospodarze walczyli o miejsce na podium, natomiast Polonia liczyła na zwycięstwo w rozgrywkach, ale musiała wygrać i czekać na wieści z Kamionek.
Od samego początku mecz dostarczył sporo emocji, ponieważ obie ekipy starały się wyjść na prowadzenie. Ta sztuka udała się Polonistom już w 8. minucie spotkania, kiedy skutecznym strzałem z dystansu popisał się Bartosz Kurkowiak. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tym spotkaniu. Pomimo że więcej bramek w tym meczu kibice nie zobaczyli to mecz dostarczył sporo emocji.
W drugiej połowie Kotwica Kórnik zmieniając ustawienie z dużym zapałem zabrała się do odrabiania strat. Skutecznie jednak bronili się Poloniści, a szczególnie nasz bramkarz Krzysztof Stefański, który kilkukrotnie popisał się skutecznymi interwencjami. Polonia miała okazje do podwyższenia wyniku jeszcze kilkakrotnie, a najlepsze miał Adam Poloszyk, który dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał umieścić piłki w siatce. Mecz zakończył się wynikiem jednobramkowym zwycięstwem Polonii.
Na pochwałę zasługuję także drużyna Kotwicy II Kórnik, która postawiła ciężkie warunki Polonistom i także w tym meczu miała swoje okazje do strzelenia bramki.
Polonia III Środa Wlkp wygrywając swój ostatni mecz w tym sezonie wywalczyła sobie awans do II ligi okręgowej. Gratulacje dla młodych piłkarzy, którzy swoim zaangażowaniem i systematycznością osiągnęli swój mały sportowy sukces!
Polonia - młodzik młodszy D1 II (2010)
III liga okręgowa D1 - grupa 5
17 czerwca 2023, godz. 10:00 - Szczodrzykowo
Kotwica II Kórnik 0:1 (0:1) Polonia III Środa Wielkopolska
Bartosz Kurkowiak 8
Polonia: 42. Krzysztof Stefaniak - 3. Franciszek Leżała, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 22. Oleksandr Misiurkevych, 24. Oskar Tkaczyk, 26. Dawid Buczma, 30. Bartosz Kurkowiak, 68. Wojciech Ignaszewski. Grali także: 2. Filip Cichosz, 9. Damian Hypki, 13. Franciszek Kaczmarek, 16. Wiktor Dimitrov, 23. Franciszek Smoliński, 33. Tomasz Pasternak.
trenerzy: Patryk Słomczyński oraz Dominik Rogowski.
Tabela:
| III liga okręgowa D1 - grupa 5 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia III Środa Wlkp. | 10 | 26:15 | 24 |
| 2. | Avia Kamionki | 10 | 42:13 | 23 |
| 3. | LPFA Poznań/Krzykosy | 10 | 19:12 | 17 |
| 4. | Kotwica II Kórnik | 10 | 23:20 | 15 |
| 5. | Warta II Śrem | 10 | 13:31 | 6 |
| 6. | Kłos Zaniemyśl | 10 | 12:44 | 3 |
Najnowsze aktualności
-
07.12.2021
Żaki po rundzie (2013)
KS Polonia Środa Wlkp. rocznik 2013 składa się z dwóch grup – grupa I i grupa II z zachowaniem podziału na poziomy umiejętności. Grupa I składa się z 14 chłopców, grupa II z 16. Opiekę nad rocznikiem sprawują trenerzy z licencją UEFA B – Piotr Kleczewski i Dominik Rogowski. Zgodnie z wymaganiami, obie grupy trenują w oparciu o autorski program szkolenia zaakceptowany przez PZPN i Program Certyfikacji Szkółek. Zajęcia treningowe trwają 90 minut i odbywają się trzy razy w tygodniu. Każdy tydzień treningowy zakończony jest rywalizacją w formie turnieju, sparingu lub w ostateczności gry wewnętrznej. Przeciwnicy w miarę możliwości dobierani są do prezentowanego poziomu naszych grup, tak by każda rywalizacja była możliwie jak najbardziej wartościowa. Wszystkie treningi odbywają się na terenie Środy Wielkopolskiej. Nasz zespół korzysta ze świetnie przygotowanych boisk Stadionu Średzkiego i Centrum Treningowego Polonii oraz orlika, a w sezonie zimowym, z hal sportowych.
-
07.12.2021
Drugi zespół młodzików zakończył sezon (2009)
Zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2009 sezon w III Lidze Okręgowej Młodzik D1 rozpoczęli 04.09.2021r. meczem z Concordią Murowana Goślina (9:1 dla Polonii). W skład zespołu wchodziło 15 zawodników ( w tym dwie dziewczyny). Kolejna ligowa potyczka była z zespołem MKS Trzemeszno II (12.09.2021r.) zakończona zwycięstwem również naszego zespołu 4:0. 18.09.2021r. Zmierzyliśmy się z zespołem PSS Junior Koziegłowy wygrywając wysoko 11:5. Dnia 25.09.2021r. nasi zawodnicy udali się do Kobylnicy by rozegrać tam kolejne ligowe spotkanie. Niestety tam tracimy pierwsze punkty remisując 1:1. W październiku przybyła do nas sąsiednia Unia II Swarzędz. Wygrywamy u siebie 5:2 i dopisujemy kolejne trzy punkty., w walce o awans do II ligi okręgowej. 10.10.2021r. wybraliśmy się na rewanż do Murowanej Gośliny , tam również wysoko wygrywamy 2:7. Rewanżowe spotkanie czekało na nas już 17.10.2021r. z MKS Trzemeszno , grając u siebie nie tracimy nawet bramki i wygrywamy to spotkanie 5:0. Na dwie kolejki przed końcem idąc jak równy z równym z Piastem Kobylnica , udajemy się na spotkanie do Koziegłów pozytywnie nastawieni na zwycięstwo gdyż u siebie gładko wygraliśmy (11:5), niestety spotkanie kończy się wygrana gospodarzy 5:2 i tracimy punkty. 31.10.2021r. To mecz o 6 punktów. Przyjechał do nas lider ligi Piast Kobylnica. Za wszelką cenę chcieliśmy wygrać to spotkanie by cieszyć się z awansu do wymarzonej II Ligi Okręgowej. Niestety Piast pokazał nam ze to im właśnie należy się to miejsce w tej lidze i bez straty gola ogrywają nas na własnym obiekcie 3:0. 06.11.2021r. To ostatnie spotkanie w ramach III Ligi Okręgowej Młodzik D1. Jedziemy na mecz wyjazdowy do Swarzędza, wygrywamy z miejscową Unia 3:1 i kończymy sezon na drugim miejscu.
-
07.12.2021
Intensywna runda orlików (2012)
Mijająca runda była dla Orlików z rocznika 2012 bardzo intensywna, a zarazem udana. Podopieczni Trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmana wykazali się bardzo wysoką frekwencją i zaangażowaniem.
-
07.12.2021
Trzecie miejsce trampkarzy (2008)
Zespół Trampkarza Młodszego występował w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 w lidze wojewódzkiej gr I. Po rozegraniu 14 meczów zakończył ligę na 3 miejscu. Jest to pozycja adekwatna do prezentowanych przez chłopców umiejętności piłkarskich. Zespół z zespołami z pierwszej „trójki zdobył 4 pkt. Dwukrotnie uległ Warcie Poznań: mecz na wyjeździe przegraliśmy wyraźnie (4:0), w meczu u siebie prowadziliśmy równorzędna rywalizację z najlepszą drużyną ligi(0:3). Z zespołem Lecha Poznań rocznik 2009: mecz na wyjeździe zremisowaliśmy(2:2), mecz u siebie wyraźnie wygraliśmy (3:1). Duże problemy w rywalizacji sprawiały chłopcom: przystosowane się do warunków boiskowych (sztuczna nawierzchnia), mental (niskie poczucie własnej wartości).
-
07.12.2021
Podsumowanie trampkarzy (2008)
Zespół Polonii II Środa w sezonie 2021/22 rywalizował w rozgrywkach ligowych I Ligi Okręgowej C2 grupy 1 . Przygotowania do rundy rozpoczęliśmy w sierpniu a pierwszy mecz rozegraliśmy 28.08.21r W rozgrywkach wzięło udział 36 zawodników oraz zawodniczek.
-
07.12.2021
Runda jesienna za juniorami (2004)
Zespół rocznika 2004 rozpoczął w tym roku rozgrywki w lidze wojewódzkiej A1. Początek sezonu napawał optymizmem, dwa wysokie zwycięstwa ze Stalą Pleszew (8:1) i Spartą Konin (7:1) pozwoliły nam objąć prowadzenie w lidze. Niestety, we wrześniu nasz zespół dopadła plaga kontuzji, która wykluczyła m. in. trzech podstawowych obrońców i najlepszego napastnika z gry na pół rundy. Po porażce z Victorią Września (1:7) stało się dla nas jasne, że czeka nas kilka trudnych tygodni. Nasi zawodnicy byli w tym czasie mocno eksploatowani w drugim zespole Polonii oraz rozgrywkach juniora starszego grając często 45 minut w sobotę, a 90 minut w niedzielę.
-
07.12.2021
Wygrana z Wartą (2010)
W ostatniej kolejce ligowej, rozgrywanej 4.12 w lidze wojewódzkiej młodzi poloniści mierzyli się z Warta Poznań.
-
06.12.2021
Udana runda trampkarzy (2007)
Przygotowania do rundy jesiennej 2021 zespół Polonii Środa z rocznika 2007 rozpoczął od 25 lipca obozem w Mrągowie w którym udział wzięło 11 zawodników . Głównym celem szkoleniowym w okresie przygotowawczym było kształtowanie otwarcia i budowy gry pod presja przeciwnika oraz indywidualny progres techniczno taktyczny zawodników w szczególności tych wyróżniających się stanowiących podstawowy trzon zespołu - Oskar Pawlak Kuba Jankowski Michał Muszyński Oskar Popis Patryk Ignaczak Rafał Kapuściński Adrian Fiołka. Dodatkowo wymienieni zawodnicy uczestniczyli w zajęciach grupy talent, które znacznie pomagają w ich rozwoju i przynoszą wymierne korzyści dla zespołu.
























































