OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

06.12.2021

Udana runda trampkarzy (2007)

Przygotowania do  rundy jesiennej 2021 zespół Polonii Środa z rocznika 2007 rozpoczął od 25 lipca  obozem  w Mrągowie  w którym udział wzięło 11 zawodników . Głównym celem szkoleniowym w okresie przygotowawczym było kształtowanie otwarcia i budowy gry pod presja przeciwnika oraz indywidualny progres techniczno taktyczny zawodników w szczególności tych wyróżniających się stanowiących podstawowy trzon zespołu - Oskar Pawlak Kuba Jankowski Michał Muszyński Oskar Popis Patryk Ignaczak Rafał Kapuściński Adrian Fiołka. Dodatkowo wymienieni  zawodnicy uczestniczyli w zajęciach grupy talent,  które  znacznie pomagają  w ich rozwoju i przynoszą  wymierne korzyści  dla zespołu.

Rozgrywki ligowe rozpoczęto 14 sierpnia i trwały do 11 listopada od ich początku przez cały okres trwania występowały problemy kadrowe wynikłe z szeregu  kontuzji  podstawowych zawodników oraz absencjami   związanymi  z covid .

Nadrzędnym celem w trakcie meczy  było umożliwienie gry wszystkim zawodnikom trenującym w możliwie jak najdłuższym wymiarze  czasowym co było realizowane w każdym meczu w taki sposób aby gra zawodników odstających umiejętnościami nie przesądzała o uzyskanym końcowym  wyniku, ani tez nie  wpływało na ich negatywny  status postrzegania przez  pozostałych członków zespołu.

Powyższe czynniki nie pozwalały na ustabilizowanie gry zespołu oraz uzyskaniu powtarzalności gry zawodników mimo to realizowane były   w sposób pozytywny elementy wypracowywane w trakcie jednostek treningowych w fazach otwierania i budowy gry . Profil zawodników predysponował do dwóch systemów w jakich prowadzona była gra główny 1-4-3-3 i 1-4-2-3-1 .

W trzech meczach sprawdzano funkcjonowanie zespołu w ustawienie 1-3-4-3 jednak braki  zawodników spowodowane kontuzjami  optymalnych umiejętnościami  do gry na pozycji wahadłowych nie pozwalają na chwilę obecna na wyciągniecie obiektywnych wniosków.

W sumie w rundzie jesiennej rozgrywanej systemem mecz i rewanż zespół rozegrał 14 spotkań w których zdobył 27 punktów co dało nam trzecie miejsce w rozgrywkach. Polonia odniosła osiem zwycięstw, zanotowała trzy remisy i poniosła trzy porażki. Bilans bramkowy to 46-21.

Kadra zespołu: 1. Jakub Korcz, 2. Borys Markiewicz, 3. Michał Muszyński, 4. Kuba Jankowski, 5. Adrian Fiołka, 6. Marcin Malag, 7. Kuba Grzegorczyk, 8. Tomasz Trójnara, 9. Oskar Popis, 10. Oskar Pawlak, 11. Rafał Kapuściński, 12. Patryk Ignaczak, 13. Patryk Szkudlarek, 14. Łukasz Forysiak, 15. Tomasz Forysiak, 16. Adrian Wdowiak, 17. Mateusz Twardowski, 18. Vadim Yapshas, 19. Marcin Kuś

Najnowsze aktualności

 • 26.05.2022

  Akademia: Harmonogram meczów (28-29 maja)

  Przedstawiamy plan gier drużyn naszej akademii na najbliższy weekend. Tym razem większość meczów nasi młodzi piłkarze rozegrają na wyjazdach, ale emocji z pewnością nie zabraknie! Zachęcamy do wspierania Polonistów z trybun.

 • 25.05.2022

  Orliki zagrały w Bielik Cup (2011)

  Drużyny orlików starszych w weekend brały udział w turniejach. Zawodnicy z grupy pierwszej udali się do Krakowa na finały ogólnopolskiego turnieju Bielik Cup, natomiast grupa druga rywalizowała w Osiecznej koło Leszna w zawodach z cyklu Deichmanna.

 • 24.05.2022

  HR Legal złotym partnerem Polonii

  To ekscytujący moment dla polonijnego środowiska. Klub Biznesu KS Polonia Środa Wielkopolska poszerzył się o kolejnego ważnego członka. Złotym partnerem klubu została Agencja Pracy HR Legal.

 • 24.05.2022

  Turniej ligowy w Zaniemyślu (2013)

  W sobotę zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska z grupy pierwszej rocznika 2013 wzięli udział w ligowym turnieju orlików E2 rozgrywanym w Zaniemyślu. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn - gospodarze Kłos Zaniemyśl, Warta Śrem, Polonia Środa Wlkp. 2012, Zawisza Dolsk i Polonia 2013 podzielona na dwa zespoły.

 • 24.05.2022

  Skrzaty grały w Jarocinie (2015)

  W sobotę zespół Polonii Środa z rocznika 2015 wziął udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN dla skrzatów G1/G2 w Jarocinie na boisku M2 przy ul. Maratońskiej. Organizatorem turnieju była tamtejsza Akademia Piłkarska Reissa. W turnieju oprócz Polonii wzięły udział: APR Jarocin i Jarota Jarocin.

 • 24.05.2022

  Zmagania ligowe orlików (2012)

  Sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 spędzili bardzo aktywnie. O godzinie 9:00 młodzi piłkarze wzięli udział w turnieju ligowym orlików w Zaniemyślu, natomiast o godzinie 12:00 rywalizowali w meczu ligowym rocznika 2011 z drużyną Warty Śrem.

 • 23.05.2022

  Warta Poznań zbyt mocna (2010)

  Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w weekend zespoły młodzików młodszych w rozgrywkach ligowych. Pierwszy zespół przegrał 3:9 (0:6) z liderem rozgrywek - Wartą Poznań. Drugi zespół zremisował 2:2 (1:1) z Huraganem Pobiedziska, natomiast trzecia drużyna wygrała 4:3 (3:2) ze Zjednoczonymi Września.

 • 23.05.2022

  Udany weekend młodzików (2009)

  W meczu I ligi okręgowej młodzików zespół Polonii Środa Wielkopolska w dramatycznych okolicznościach zremisował 3:3 z Poznańską Trzynastką. Nasz zespół prowadził już nawet 3:0 po bramkach Antoniego Staszaka, Miłosza Gauzy i Kamila Jankowiaka, ale gospodarze przed przerwą strzelili gola kontaktowego. Niestety w końcówce spotkania Poznaniacy wydarli punkt z rąk naszych zawodników trafiając do siatki w 56. i 60. minucie. Drugi zespół po emocjonującym spotkaniu wygrał 3:1 z Pogonią Książ, choć do przerwy przegrywał 0:1. Bramki strzelali Krzysztof Maciejewski oraz Piotr Tumidaj - dwie.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.