OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

06.12.2021

Udana runda trampkarzy (2007)

Przygotowania do  rundy jesiennej 2021 zespół Polonii Środa z rocznika 2007 rozpoczął od 25 lipca  obozem  w Mrągowie  w którym udział wzięło 11 zawodników . Głównym celem szkoleniowym w okresie przygotowawczym było kształtowanie otwarcia i budowy gry pod presja przeciwnika oraz indywidualny progres techniczno taktyczny zawodników w szczególności tych wyróżniających się stanowiących podstawowy trzon zespołu - Oskar Pawlak Kuba Jankowski Michał Muszyński Oskar Popis Patryk Ignaczak Rafał Kapuściński Adrian Fiołka. Dodatkowo wymienieni  zawodnicy uczestniczyli w zajęciach grupy talent,  które  znacznie pomagają  w ich rozwoju i przynoszą  wymierne korzyści  dla zespołu.

Rozgrywki ligowe rozpoczęto 14 sierpnia i trwały do 11 listopada od ich początku przez cały okres trwania występowały problemy kadrowe wynikłe z szeregu  kontuzji  podstawowych zawodników oraz absencjami   związanymi  z covid .

Nadrzędnym celem w trakcie meczy  było umożliwienie gry wszystkim zawodnikom trenującym w możliwie jak najdłuższym wymiarze  czasowym co było realizowane w każdym meczu w taki sposób aby gra zawodników odstających umiejętnościami nie przesądzała o uzyskanym końcowym  wyniku, ani tez nie  wpływało na ich negatywny  status postrzegania przez  pozostałych członków zespołu.

Powyższe czynniki nie pozwalały na ustabilizowanie gry zespołu oraz uzyskaniu powtarzalności gry zawodników mimo to realizowane były   w sposób pozytywny elementy wypracowywane w trakcie jednostek treningowych w fazach otwierania i budowy gry . Profil zawodników predysponował do dwóch systemów w jakich prowadzona była gra główny 1-4-3-3 i 1-4-2-3-1 .

W trzech meczach sprawdzano funkcjonowanie zespołu w ustawienie 1-3-4-3 jednak braki  zawodników spowodowane kontuzjami  optymalnych umiejętnościami  do gry na pozycji wahadłowych nie pozwalają na chwilę obecna na wyciągniecie obiektywnych wniosków.

W sumie w rundzie jesiennej rozgrywanej systemem mecz i rewanż zespół rozegrał 14 spotkań w których zdobył 27 punktów co dało nam trzecie miejsce w rozgrywkach. Polonia odniosła osiem zwycięstw, zanotowała trzy remisy i poniosła trzy porażki. Bilans bramkowy to 46-21.

Kadra zespołu: 1. Jakub Korcz, 2. Borys Markiewicz, 3. Michał Muszyński, 4. Kuba Jankowski, 5. Adrian Fiołka, 6. Marcin Malag, 7. Kuba Grzegorczyk, 8. Tomasz Trójnara, 9. Oskar Popis, 10. Oskar Pawlak, 11. Rafał Kapuściński, 12. Patryk Ignaczak, 13. Patryk Szkudlarek, 14. Łukasz Forysiak, 15. Tomasz Forysiak, 16. Adrian Wdowiak, 17. Mateusz Twardowski, 18. Vadim Yapshas, 19. Marcin Kuś

Najnowsze aktualności

  • 17.09.2025

    Domowa porażka z Lechem (2011)

    We wtorek Polonia 2011 rozegrała zaległy mecz ligowy z Lechem Poznań 2012. Polonia w 33. minucie objęła prowadzenie po golu Kuby Kucharskiego, ale chwilę później Lech doprowadził do remisu, który utrzymał się do przerwy. Goście w 52. minucie strzelili gola dającego im prowadzenie, a w 74. minucie podwyższyli je z rzutu karnego. Tuż przed końcem straty zmniejszył Jan Jankowiak, ale zabrakło czasu by jeszcze doprowadzić do remisu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 2:3.

  • 15.09.2025

    Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (13/14.09.2025)

    Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 6/7 września 2025.

  • 15.09.2025

    Polonistki zbierają doświadczenie (Dziewczyny)

    Juniorki, trampkarki i młodziczki Polonii zbierają cenne doświadczenie w rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego ZPN. W ostatnich dniach nasze zespoły dziewcząt rozegrały mecze ze Spartą Miejska Górka, Lechem Poznań/Bułgarska oraz Medykiem Konin.

  • 15.09.2025

    Zwycięstwo w Kaliszu (2014)

    Zespół młodzików z rocznika 2014 w czwartek i niedzielę rozgrywał mecze 1. ligi wojewódzkiej D2. Najpierw Poloniści przegrali u siebie 0:5 (0:1) z APR Lampart Poznań, a w niedzielę pokonali na wyjeździe KKS 1925 Kalisz 2:0 (0:0) po golach Bruno Gruszczyńskiego i Aleksandra Szymoniaka. Drugi zespół rywalizował w Pobiedziskach z Huraganem i choć prowadził 2:0 po golach Antoniego Wichera i Kacpra Matuszewskiego to ostatecznie przegrał 2:8.

  • 15.09.2025

    Młodzicy bez punktów (2013)

    Ostatnie dni nie były udane dla naszych drużyn z rocznika 2013. Pierwszy zespół mimo prowadzenia do przerwy ostatecznie przegrał w 1. lidze wojewódzkiej 2:4 (2:1) z Olimpią Koło. Gole strzelali Maksymilian Małecki oraz Stanisław Majchrzak. Drugi zespół we wtorek po ciekawym meczu przegrał 5:7 z Talentem Poznań, a bramki zdobyli Michał Jakubiak - trzy oraz Bartosz Nowacki - dwie. W niedzielę natomiast nie udało się zdobyć bramki w zakończonym rezultatem 0:3 (0:2) meczu z Mieszkiem II Gniezno.

  • 15.09.2025

    Sinusoida trampkarzy (2012)

    Polonia 2012 w ostatnich dniach rozegrała dwa spotkania ligowe, najpierw nasz zespół przegrał 1:7 (0:2) z Mieszkiem Gniezno, a jedynego gola zdobył Szymon Kempski. W niedzielę z kolei drużyna zdobyła trzy punkty po wyjazdowym zwycięstwie z Ostrovią. Bramki dla Polonii zdobyli Witold Chojnacki, Szymon Kempski oraz Brajan Jóźwiak. Druga drużyna w meczu 2. ligi okręgowej wygrała 31:1 z UKS-em Śrem. Aż dwanaście bramek strzelił Karol Marciniak, kolejne gole dołożyli: Roger Mazur - pięć, Igor Kowalak - cztery, Stanisław Krzykowski - trzy, Jędrzej Gucze - trzy, Ignacy Pietrusiak - dwa, Mikołaj Biskup oraz Alan Grzelka.

  • 15.09.2025

    Kępno pokonane w Klęce (2011)

    Po raz kolejny szczęśliwe dla Polonii 2011 okazało się boisko stadionu w Klęce. Poloniści po emocjonującej końcówce pokonali tam UKS APR Lampart Kępno. Do przerwy goście prowadzili 3:2, a jeszcze trzy minuty przed końcem 4:3 dla przyjezdnych. Końcówka należała jednak do naszego zespołu, który zadał decydujące ciosy w 78. oraz 80. minucie. Bramki dla Polonii strzelali: Wojciech Śnitko - dwie, Ignacy Ucinek - dwie oraz Jan Jankowiak. Drugi zespół najpierw we wtorek pokonał UKS 2007 Lusowo aż 16:0, z kolei w weekend przegrał 1:2 z Lechem Poznań/Luboń.

  • 15.09.2025

    CLJ WU-16: Medyk pokonany! (Juniorki)

    Kolejny komplet punktów w weekend zgarnęły nasze juniorki! W sobotę Polonistki wygrały 4:1 (3:0) z Medykiem Konin w Centralnej Lidze Juniorek U-16. Bramki strzelały Martyna Szymańska, Julia Wawroska - dwie, oraz Blanka Olejnik. Następnie w ramach 4. ligi kobiet młode piłkarki Polonii wygrały 6:1 (1:1) wyjazdowy mecz z zespołem Olimpic Śrem. Gole strzelały Weronika Jacków, Patrycja Kuźma - dwie oraz Sandra Matuszek - trzy.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.