12.05.2023
CLJ U-15: Jutro z Pogonią (2008)
Już jutro w samo południe na płycie Nowego Stadionu Średzkiego trampkarze starsi rozegrają mecz 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Poloniści zmierzą się z wiceliderem tabeli - Pogonią Szczecin, która walczy z Lechem Poznań o awans do finałów Mistrzostw Polski. Prognozy zapowiadają słoneczną pogodę, dlatego zachęcamy do przybycia na Nowy Stadion Średzki!
Tydzień po starciu z liderem rozgrywek Lechem Poznań nasz zespół zmierzy się z kolejną czołową akademią. Rywalem Polonii będzie wicelider tabeli - Pogoń Szczecin.
Zespół ze Szczecina traci aktualnie jeden punkt do Lecha Poznań na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek. Zapowiada to emocjonującą walkę o mistrzostwo grupy B do ostatniej kolejki.
Dla Polonii ostatnie cztery mecze są również niezwykle istotne, gdyż nad strefą spadkową ma ona dwa punkty przewagi, a po Pogoni czekają ją mecze z Gwardią, FASE i Wartą Poznań.
W Szczecinie nasza drużyna przegrała 1:8 (1:3), a gola dla Polonii zdobył Paweł Sarna.
Tabela:
| Centralna Liga Juniorów U-15 - grupa B (2008) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Lech Poznań | 10 | 35:9 | 25 |
| 2. | Pogoń Szczecin | 10 | 30:10 | 24 |
| 3. | Warta Poznań | 10 | 11:9 | 17 |
| 4. | Lechia Gdańsk | 10 | 18:21 | 15 |
| 5. | FASE Szczecin | 10 | 30:17 | 14 |
| 6. | Polonia Środa Wlkp. | 10 | 15:35 | 9 |
| 7. | UKS Orlen Gdańsk | 10 | 11:24 | 7 |
| 8. | Gwardia Koszalin | 10 | 1:26 | 2 |
Najnowsze aktualności
-
18.08.2025
Rezerwy nie zwalniają tempa
W trzeciej kolejce ligowych zmagań w piątej lidze piłkarze drugiego zespołu seniorów Polonii Środa udali się do Koła na pojedynek z miejscową Olimpią. Trener rezerw Jakub Budych mógł tym meczu liczyć na wsparcie kilku graczy z pierwszego zespołu a na boisku w Kole mieli okazję się zaprezentować między innymi Kamil Budych, Miłosz Garstkiewicz, Jakub Giełda czy Mateusz Olejniczak.
-
17.08.2025
Jeden punkt z Bydgoszczy
W drugiej kolejce Orlen I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa udały się do Bydgoszczy na pojedynek z miejscowym Kobiecym Klubem Piłkarskim. Mecze z ekipą z Bydgoszczy nigdy nie były łatwe dla średzianek.
-
17.08.2025
Klasa A: Zwycięska inauguracja trójki
Na inaugurację rozgrywek klasy A trzeci zespół seniorów Polonii Środa podejmował na własnym boisku rezerwy Kotwicy Kórnik. Dla obu ekip była to doskonała okazja na rewanż za spotkanie okręgowego Pucharu Polski, w którym górą byli Poloniści wygrywając 3:2. Spotkanie ligowe także zakończyło się zwycięstwem i ponownie do ostatniego gwizdka sędziego trwała zaciekła walka o końcowy triumf.
Warto jeszcze dodać, że przed rozpoczęciem meczu Rafał Ratajczak, w imieniu Prezesa Wielkopolskiego ZPN - Pawła Wojtali - wręczył kapitanowi zespołu Marcinowi Parusowi pamiątkowy puchar dla awans zespołu do Proton Klasy A.
-
16.08.2025
Remontada Polonii Środa
W trzeciej kolejce sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa udali się do Szczecina na pojedynek z drugim zespołem Pogoni. Mecze w Szczecinie zawsze były dla polonistów trudnymi starciami i często kończyły się utratą punktów. Tym razem jednak średzka ekipa jechała z mocnym postanowieniem zainkasowania kompletu punktów i pozostania w czubie ligowej tabeli.
-
15.08.2025
Kolejny komplet punktów rezerw
W drugim meczu piątej ligi sezonu 2025/26 drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku jednego kandydatów do awansu Meblorza Swarzędz. Spotkanie rozgrywane w samo południe przy niesamowitym upale kosztowało oba zespoły sporo wysiłku.
-
13.08.2025
Transmisja ze Szczecina
W trzeciej kolejce sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Szczecinie z drugim zespołem Pogoni. Nasza klubowa telewizja także z tego meczu przeprowadzi bezpośrednią transmisję na którą już teraz zapraszamy. Startujemy w sobotę 16 sierpnia o godzinie 11:50
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w sobotę 16 sierpnia o godzinie 11:50
-
12.08.2025
Po kolejne punkty do Szczecina
Przed nami jedno z ciekawszych wyjazdowych starć początku sezonu. W sobotę, 16 sierpnia o godzinie 12:00, piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzą się w Szczecinie z drugim zespołem ekstraklasowej Pogoni Szczecin. Dla obu drużyn będzie to szansa, by udowodnić swoją siłę i poprawić dorobek punktowy po nierównym starcie ligowych rozgrywek.
-
11.08.2025
Remis we Wrocławiu
W sobotę 9 sierpnia piłkarki Polonii Środa zainaugurowały sezon 2025/26 w Orlen I lidze kobiet. Podopieczne Adriana Cioch udały się do Wrocławia na pojedynek z miejscową Ślezą.























































