OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

05.07.2019

Nowi rywale: Unia Janikowo

Dziś prezentujemy Wam już ostatni zespół który dołączył do grona trzecioligowców i od sezonu 2019/20 będzie rywalizował z naszą Polonią w rozgrywkach. Tym zespołem jest zwycięzca IV ligi kujawsko – pomorskiej Unia Janikowo. Z tym zespołem również Polonia miała już okazję rywalizować w lidze więc nie jest to dla nas całkiem obcy rywal.

Klub Sportowy "Unia" Janikowo został założony 29 stycznia 2013 roku. Ma barwy biało-niebieskie. Jest kontynuatorem tradycji piłki nożnej w Janikowie.

Po różnorodnych zawirowaniach pozasportowych poprzedni janikowski klub powstały w 1958 roku, czyli MLKS "Unia" Janikowo po rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 został wycofany z wszelkich rozgrywek piłkarskich. Wówczas, gdy wydawało się, że już wszystko stracone, znalazła się grupa ludzi, która podjęła się ratowania klubu. Ostatecznie doszło do oficjalnego przekazania zawodników występujących w drużynach młodzieżowych i możliwe było przystąpienie do rozgrywek wiosennych czterech drużyn - juniorów młodszych, trampkarzy, młodzików i orlików. Sezon 2013/2014 KS "Unia" rozpoczął już z siedmioma zespołami, czyli z jedną seniorską i sześcioma juniorskimi. Posiadanie takiej ilości ekip śmiało można zaliczyć do pierwszego sukcesu niedawno powstałego klubu.

Drużyna seniorów została zgłoszona do rozgrywek B-klasy, czyli na ósmy poziom rozgrywkowy w Polsce. Zespół wygrał wszystkie mecze i uzyskał bezapelacyjny awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W sezonie 2013/2014 janikowianie zdobyli 60 punktów, strzelili 130 bramek, a stracili ich 20. Kolejny sezon już w A klasie był równie udany i Unia mogła świętować kolejny awans. Równie ekspresowo Unia przebrnęła przez rozgrywki klasy okręgowej i już w sezonie 2016/17 zespół z Janikowa rozpoczynał rozgrywki w IV lidze. Na tym poziomie janikowanie pozostawali przez trzy sezony aż w minionej kampanii okazali się bezkonkurencyjni i wywalczyli awans do III ligi.

W sumie w 34 meczach minionego sezonu Unia zgromadziła na swoim koncie 71 punktów i o sześć wyprzedziła drugie w tabeli Orlęta Aleksandrów Kujawski. Na ten dorobek punktowy złożyło się 21 zwycięstw, 8 remisów i 5 porażek. Bilans bramkowy Unii Janikowo to 76-30.

Zespół Unii witamy w gronie trzecioligowców i życzymy powodzenia w nowym sezonie.

Najnowsze aktualności

  • 08.11.2021

    Żaki grały w Jarocinie (2014)

    W niedzielny poranek zespół Polonii Środa Wlkp. z rocznika 2014 wziął udział w siódmej rundzie Turnieju Żaków Młodszych pod przewodnictwem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Mecze odbyły się na boiskach trawiastych w Jarocinie.

  • 08.11.2021

    Turniej w Mosinie (2013)

    W sobotni poranek zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2013 wzięli udział w ostatnim już jesiennym turnieju Żaków F1 Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem zmagań był zespół Orlik Mosina.

  • 08.11.2021

    Pewna wygrana w Swarzędzu (2009)

    Szóstego listopada rocznik drugi zespół Polonii Środa z rocznika 2009 udał się do Swarzędza by zagrać ostatnią kolejkę III ligi okręgowej.

  • 08.11.2021

    Pierwsza domowa porażka

    W niedzielę 7 listopada piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku zespół Pogoni Tczew. I niestety po raz pierwszy w tej rundzie nasze zawodniczki zeszły z własnego boiska jako pokonane.

  • 08.11.2021

    Bez bramek w Żerkowie

    W niedzielę 7 listopada rezerwy Polonii zmierzyły się w 12 kolejce spotkań  z drużyną z Żerkowa. Nasi piłkarze wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny wydawali się zdecydowanymi  faworytami tego spotkania ale niestety po końcowym gwizdku wynik brzmiał 0:0. Z przebiegu meczu niewątpliwie naszej drużynie należało się zwycięstwo, bo mimo iż rywal cofnął się głęboko pod swoją bramkę, to nasi piłkarze stworzyli sobie kilka znakomitych okazji do zdobycia goli. Jednak najczęściej trafiali w dobrze ustawiającego się bramkarza gospodarzy albo w najważniejszym momencie interweniowali obrońcy GKS-u.

  • 06.11.2021

    Trzeci bezbramkowy remis

    W ostatnim meczu na własnym stadionie rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa podejmowali GKS Przodkowo. Choć rywal przed tym meczem zajmował miejsce w dolnych rejonach tabeli to było wiadomo że polonistów czeka ciężki mecz gdyż rywale jak już przegrywali swoje spotkania to robili to nieznacznie.

  • 02.11.2021

    Ostatni mecz w Środzie Wlkp.

    W sobotę 6 listopada średzcy kibice piłki nożnej będą mieli ostatnią okazję w tym roku do obejrzenia w akcji trzecioligowych piłkarzy Polonii Środa Wlkp. W meczu szesnastej kolejki poloniści podejmą na własnym stadionie GKS Przodkowo. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

  • 02.11.2021

    MMG sponsorem meczu z GKS Przodkowo

    Mamy nieukrywaną przyjemność ogłosić, że firma MMG została sponsorem meczu Polonia Środa Wielkopolska – GKS Przodkowo. Z tej okazji na kibiców, którzy odwiedzą stadion przy ulicy Sportowej 12 czekać będą wyjątkowe niespodzianki. Przypominamy, że mecz rozpocznie się w sobotę 6 listopada o godzinie 14:00.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.