OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.12.2021

Intensywna runda orlików (2012)

Mijająca runda była dla Orlików z rocznika 2012 bardzo intensywna, a zarazem udana. Podopieczni Trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmana wykazali się bardzo wysoką frekwencją i zaangażowaniem.

Każdy młody Polonista z pierwszej grupy treningowej realizując mikrocykl treningowy bierze udział w 4 lub 5 jednostkach treningowych w tygodniu. Zawodnicy z drugiej grupy treningowej biorą udział w 3 lub 4 jednostkach treningowych. W skład mikrocyklu wchodzą treningi drużynowe, treningi „grupy talent” oraz gry i turnieje kontrolne.

Po reformie rozgrywek zawodnicy urodzeni w roku 2012 nie biorą udziału w oficjalnych rozgrywkach ligowych, a uczestniczą w czwórmeczach pod egidą Wielkopolskiego ZPN.  W rozgrywkach tych Polonię reprezentują dwie drużyny, dzięki czemu każdy zawodnik otrzymuje możliwość regularnej gry.

Poloniści rywalizowali w najsilniejszej grupie w województwie mierząc się z zespołami Lecha I Poznań, Warty I Poznań oraz AP Reissa I Poznań. Natomiast drugi zespół rywalizował z zespołami Warty Śrem, Kłosa Zaniemyśl oraz Zawiszy Dolsk. Dodatkowo zawodnicy z grupy wiodącej rywalizowali w lidze dla zawodników urodzonych w roku 2011. W rozgrywkach tych Poloniści zaprezentowali się równie znakomicie rozgrywając 8 spotkań ze starszymi rywalami kończąc rywalizacje na 1 miejscu w ligowej tabeli.

Na aktualnym etapie piłkarskiego rozwoju Orlicy swoje mecze rozgrywają w systemie 6+1. Młodzi Poloniści z rocznika 2012 na tle swoich rówieśników wyróżniają się bardzo dojrzałą grą. Gra młodych Polonistów charakteryzuje się dynamicznym wprowadzaniem piłki, dobrym otwarciem gry przez bramkarzy, widowiskowymi dryblingami oraz akcjami zespołowymi cieszące oko kibiców. Zawodnicy chętnie i odważnie prowadzą piłkę, próbują budować grę, poszukują możliwie najlepszych decyzji do podjęcia. Zawodnicy potrafią odbudowywać swoje pozycji i wychodzić na pozycje podczas otwarcia gry przez bramkarza. Podania otwierające są kierowane do zawodników, którzy wypracowali dogodne pozycje boiskowe. Zawodnicy tworzą linie podania, stwarzając tym samym możliwości współpartnerom do podjęcia decyzji boiskowych. Wszyscy zawodnicy podczas prowadzenia piłki szukali wolnej przestrzeni.

Zaangażowanie i umiejętności młodych Polonistów są zauważane przez czołowe Akademie Piłkarskie w Polsce. Nasi piłkarze są regularnie obserwowani, trenowali lub byli zapraszani na konsultacje m.in. przez takie kluby jak Lech Poznań czy Warta Poznań.

Dodatkowo podczas mijającej rundy Poloniści reprezentowali nasz klub na kilkudniowych, międzynarodowych turniejach w Zakopanem, Mrągowie i Zabrzu. Podczas tych turniejów rywalizowaliśmy m.in. z takimi zespołami jak Girona CF, Dynamo Kijów, Lechia Gdańsk czy Pogoń Szczecin .

Dla młodych Polonistów runda jesienna trwa nadal, ponieważ w każdym tygodniu trenujemy, rozgrywamy gry kontrolne realizując kolejne cele szkoleniowe.

Polonia Środa grupa biała:

Nikola Jeziorska, Marcin Bartkowiak, Daniel Burak, Witold Chojnacki, Bartosz Furmański, Jędrzej Gucze, Bartłomiej Kaźmierczak, Bartłomiej Krajewski, Kewin Kroll, Oskar Limański, Dominik Łakomy, Patryk Majchrzak, Piotr Nowaczyk, Adam Przybylski, Franciszek Ratajczak, Mikołaj Sip, Antoni Skowroński, Maciej Stachowiak, Adam Walczak.

Polonia Środa grupa żółta:

Gabriel Banaszak, Adam Bartkowiak, Mikołaj Biskup, Stanisław Brambor, Marcin Buczak, Patryk Czubaj, Bartłomiej Duda, Nikodem Mazurczak, Jan Pawlak, Daniel Pernak, Antoni Przybyła, Maksymilian Regulski, Jan Szafrański, Timur Tsarenko, Franciszek Wujek.

Najnowsze aktualności

  • 13.04.2026

    Akademia: Rozgrywki dziecięce WZPN (11/12.04.2026)

    Raport z dziecięcych rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 11/12 kwietnia 2026.

  • 13.04.2026

    Zwycięstwo z Jarotą na start wiosny (Dziewczyny)

    Trzeci zespół kobiecy dobrze rozpoczął rundę wiosenną, pokonując Jarotę Jarocin 7:1 (3:0) w meczu 4. ligi. Cztery gole strzeliła Aleksandra Szukalska, dwa zdobyła Natasza Szymańska, a wynik ustaliła Alicja Doros. Trampkarki przegrały 1:6 z UKS APR Lampart Poznań/Mosina, a młodziczki przegrały 2:6 z Avią II Kamionki.

  • 13.04.2026

    Przełamanie młodzików (2014)

    W poniedziałek udało się przełamać Polonii 2014, która dzięki zwycięstwu 2:0 (1:0) z UKS APR Lampart Poznań zdobyła swoje pierwsze punkty w rundzie wiosennej 1. ligi wojewódzkiej D2. Bramki na wagę trzech punktów strzelili Witold Artomski i Karol Krawczewski. Druga drużyna przegrała w Dominowie 1:5 (0:0) z Lechem Poznań/Dominowo-Krzykosy.

  • 13.04.2026

    Miła niespodzianka w Ostrzeszowie (2013)

    Miłą niespodziankę sprawiła w niedzielę Polonia 2013, która w Ostrzeszowie pokonała 2:1 (1:1) wicelidera rozgrywek 1. ligi wojewódzkiej D1 - Lecha Poznań/Południe. Choć to gospodarze pierwsi objęli prowadzenie to Poloniści odwrócili losy meczu za sprawą bramek Leona Jackowa i Jakuba Przybyłka. Drugi zespół przegrał na wyjeździe 1:3 (1:1) z Clescevią Kleszczewo, a gola dla Polonii strzelił Bruno Obiegły.

  • 13.04.2026

    Dziesięć goli Polonii w Szczodrzykowie (2012)

    Kolejne wysokie zwycięstwo w 2. lidze wojewódzkiej C2 odniosła Polonia 2012, która na boisku w Szczodrzykowie pokonała aż 10:1 (4:0) Kotwicę Kórnik. Hat tricka w tym spotkaniu skompletował Karol Marciniak. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej C2, przegrał na wyjeździe z Avią Kamionki.

  • 13.04.2026

    Pechowa porażka w Kępnie (2011)

    Pechowo zakończył się wyjazd Polonii 2011 do Kępna. Nasz zespół od 14. minuty prowadził po golu Kuby Kucharskiego, ale gospodarze po przerwie wyrównali, a w doliczonym czasie gry niestety zdobyli zwycięskiego gola. Lepiej spisała się druga drużyna, która na boisku treningowym pokonała 9:1 (2:0) Juna-Trans II Stare Oborzyska. Hat trickiem w tym meczu popisał się Jan Marciniak.

  • 13.04.2026

    Zwycięski thriller z KKS-em (2009)

    Na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2009 odniósł cenne zwycięstwo 2:1 (0:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Na boisku długo utrzymywał się bezbramkowy remis, choć to Poloniści byli stroną dominującą. W 68. minucie zawodnik gości został ukarany czerwoną kartką za faul taktyczny przed polem karnym i przewaga Polonii jeszcze wzrosła aż w 76. minucie gola na 1:0 strzelił Marcel Kliszkowiak. Gdy wydawało się, że nasz zespół dowiezie zwycięstwo do końcowego gwizdka to goście wykorzystali niefrasobliwość w obronie i doprowadzili do remisu. W doliczonym czasie jednak średzka drużyna zdobyła gola na wagę trzech punktów, a po dobrym dośrodkowaniu Franciszka Błaszyka wynik ustalił Benjamin Wałuszko.

  • 13.04.2026

    Klasa A: Stadion w Klęce odczarowany

    Trzeci zespół seniorów odniósł w niedzielę bardzo cenne zwycięstwo 4:3 (1:0) z Kosynierem Sokołowo. Choć na stadionie w Klęce Poloniści prowadzili już od 2. minuty to emocji nie brakowało aż do ostatniego gwizdka sędziego. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Antoni Sobczyński, Filip Staszak, Oleksii Steblin oraz Mikołaj Szymański.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.