OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

07.12.2021

Intensywna runda orlików (2012)

Mijająca runda była dla Orlików z rocznika 2012 bardzo intensywna, a zarazem udana. Podopieczni Trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmana wykazali się bardzo wysoką frekwencją i zaangażowaniem.

Każdy młody Polonista z pierwszej grupy treningowej realizując mikrocykl treningowy bierze udział w 4 lub 5 jednostkach treningowych w tygodniu. Zawodnicy z drugiej grupy treningowej biorą udział w 3 lub 4 jednostkach treningowych. W skład mikrocyklu wchodzą treningi drużynowe, treningi „grupy talent” oraz gry i turnieje kontrolne.

Po reformie rozgrywek zawodnicy urodzeni w roku 2012 nie biorą udziału w oficjalnych rozgrywkach ligowych, a uczestniczą w czwórmeczach pod egidą Wielkopolskiego ZPN.  W rozgrywkach tych Polonię reprezentują dwie drużyny, dzięki czemu każdy zawodnik otrzymuje możliwość regularnej gry.

Poloniści rywalizowali w najsilniejszej grupie w województwie mierząc się z zespołami Lecha I Poznań, Warty I Poznań oraz AP Reissa I Poznań. Natomiast drugi zespół rywalizował z zespołami Warty Śrem, Kłosa Zaniemyśl oraz Zawiszy Dolsk. Dodatkowo zawodnicy z grupy wiodącej rywalizowali w lidze dla zawodników urodzonych w roku 2011. W rozgrywkach tych Poloniści zaprezentowali się równie znakomicie rozgrywając 8 spotkań ze starszymi rywalami kończąc rywalizacje na 1 miejscu w ligowej tabeli.

Na aktualnym etapie piłkarskiego rozwoju Orlicy swoje mecze rozgrywają w systemie 6+1. Młodzi Poloniści z rocznika 2012 na tle swoich rówieśników wyróżniają się bardzo dojrzałą grą. Gra młodych Polonistów charakteryzuje się dynamicznym wprowadzaniem piłki, dobrym otwarciem gry przez bramkarzy, widowiskowymi dryblingami oraz akcjami zespołowymi cieszące oko kibiców. Zawodnicy chętnie i odważnie prowadzą piłkę, próbują budować grę, poszukują możliwie najlepszych decyzji do podjęcia. Zawodnicy potrafią odbudowywać swoje pozycji i wychodzić na pozycje podczas otwarcia gry przez bramkarza. Podania otwierające są kierowane do zawodników, którzy wypracowali dogodne pozycje boiskowe. Zawodnicy tworzą linie podania, stwarzając tym samym możliwości współpartnerom do podjęcia decyzji boiskowych. Wszyscy zawodnicy podczas prowadzenia piłki szukali wolnej przestrzeni.

Zaangażowanie i umiejętności młodych Polonistów są zauważane przez czołowe Akademie Piłkarskie w Polsce. Nasi piłkarze są regularnie obserwowani, trenowali lub byli zapraszani na konsultacje m.in. przez takie kluby jak Lech Poznań czy Warta Poznań.

Dodatkowo podczas mijającej rundy Poloniści reprezentowali nasz klub na kilkudniowych, międzynarodowych turniejach w Zakopanem, Mrągowie i Zabrzu. Podczas tych turniejów rywalizowaliśmy m.in. z takimi zespołami jak Girona CF, Dynamo Kijów, Lechia Gdańsk czy Pogoń Szczecin .

Dla młodych Polonistów runda jesienna trwa nadal, ponieważ w każdym tygodniu trenujemy, rozgrywamy gry kontrolne realizując kolejne cele szkoleniowe.

Polonia Środa grupa biała:

Nikola Jeziorska, Marcin Bartkowiak, Daniel Burak, Witold Chojnacki, Bartosz Furmański, Jędrzej Gucze, Bartłomiej Kaźmierczak, Bartłomiej Krajewski, Kewin Kroll, Oskar Limański, Dominik Łakomy, Patryk Majchrzak, Piotr Nowaczyk, Adam Przybylski, Franciszek Ratajczak, Mikołaj Sip, Antoni Skowroński, Maciej Stachowiak, Adam Walczak.

Polonia Środa grupa żółta:

Gabriel Banaszak, Adam Bartkowiak, Mikołaj Biskup, Stanisław Brambor, Marcin Buczak, Patryk Czubaj, Bartłomiej Duda, Nikodem Mazurczak, Jan Pawlak, Daniel Pernak, Antoni Przybyła, Maksymilian Regulski, Jan Szafrański, Timur Tsarenko, Franciszek Wujek.

Najnowsze aktualności

 • 26.05.2022

  Akademia: Harmonogram meczów (28-29 maja)

  Przedstawiamy plan gier drużyn naszej akademii na najbliższy weekend. Tym razem większość meczów nasi młodzi piłkarze rozegrają na wyjazdach, ale emocji z pewnością nie zabraknie! Zachęcamy do wspierania Polonistów z trybun.

 • 25.05.2022

  Orliki zagrały w Bielik Cup (2011)

  Drużyny orlików starszych w weekend brały udział w turniejach. Zawodnicy z grupy pierwszej udali się do Krakowa na finały ogólnopolskiego turnieju Bielik Cup, natomiast grupa druga rywalizowała w Osiecznej koło Leszna w zawodach z cyklu Deichmanna.

 • 24.05.2022

  HR Legal złotym partnerem Polonii

  To ekscytujący moment dla polonijnego środowiska. Klub Biznesu KS Polonia Środa Wielkopolska poszerzył się o kolejnego ważnego członka. Złotym partnerem klubu została Agencja Pracy HR Legal.

 • 24.05.2022

  Turniej ligowy w Zaniemyślu (2013)

  W sobotę zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska z grupy pierwszej rocznika 2013 wzięli udział w ligowym turnieju orlików E2 rozgrywanym w Zaniemyślu. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn - gospodarze Kłos Zaniemyśl, Warta Śrem, Polonia Środa Wlkp. 2012, Zawisza Dolsk i Polonia 2013 podzielona na dwa zespoły.

 • 24.05.2022

  Skrzaty grały w Jarocinie (2015)

  W sobotę zespół Polonii Środa z rocznika 2015 wziął udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN dla skrzatów G1/G2 w Jarocinie na boisku M2 przy ul. Maratońskiej. Organizatorem turnieju była tamtejsza Akademia Piłkarska Reissa. W turnieju oprócz Polonii wzięły udział: APR Jarocin i Jarota Jarocin.

 • 24.05.2022

  Zmagania ligowe orlików (2012)

  Sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 spędzili bardzo aktywnie. O godzinie 9:00 młodzi piłkarze wzięli udział w turnieju ligowym orlików w Zaniemyślu, natomiast o godzinie 12:00 rywalizowali w meczu ligowym rocznika 2011 z drużyną Warty Śrem.

 • 23.05.2022

  Warta Poznań zbyt mocna (2010)

  Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w weekend zespoły młodzików młodszych w rozgrywkach ligowych. Pierwszy zespół przegrał 3:9 (0:6) z liderem rozgrywek - Wartą Poznań. Drugi zespół zremisował 2:2 (1:1) z Huraganem Pobiedziska, natomiast trzecia drużyna wygrała 4:3 (3:2) ze Zjednoczonymi Września.

 • 23.05.2022

  Udany weekend młodzików (2009)

  W meczu I ligi okręgowej młodzików zespół Polonii Środa Wielkopolska w dramatycznych okolicznościach zremisował 3:3 z Poznańską Trzynastką. Nasz zespół prowadził już nawet 3:0 po bramkach Antoniego Staszaka, Miłosza Gauzy i Kamila Jankowiaka, ale gospodarze przed przerwą strzelili gola kontaktowego. Niestety w końcówce spotkania Poznaniacy wydarli punkt z rąk naszych zawodników trafiając do siatki w 56. i 60. minucie. Drugi zespół po emocjonującym spotkaniu wygrał 3:1 z Pogonią Książ, choć do przerwy przegrywał 0:1. Bramki strzelali Krzysztof Maciejewski oraz Piotr Tumidaj - dwie.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.