OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

07.12.2021

Żaki po rundzie (2013)

KS Polonia Środa Wlkp. rocznik 2013 składa się z dwóch grup – grupa I i grupa II z zachowaniem podziału na poziomy umiejętności. Grupa I składa się z 14 chłopców, grupa II z 16. Opiekę nad rocznikiem sprawują trenerzy z licencją UEFA B – Piotr Kleczewski i Dominik Rogowski. Zgodnie z wymaganiami, obie grupy trenują w oparciu o autorski program szkolenia zaakceptowany przez PZPN i Program Certyfikacji Szkółek. Zajęcia treningowe trwają 90 minut i odbywają się trzy razy w tygodniu. Każdy tydzień treningowy zakończony jest rywalizacją w formie turnieju, sparingu lub w ostateczności gry wewnętrznej. Przeciwnicy w miarę możliwości dobierani są do prezentowanego poziomu naszych grup, tak by każda rywalizacja była możliwie jak najbardziej wartościowa. Wszystkie treningi odbywają się na terenie Środy Wielkopolskiej. Nasz zespół korzysta ze świetnie przygotowanych boisk Stadionu Średzkiego i Centrum Treningowego Polonii oraz orlika, a w sezonie zimowym, z hal sportowych.

Runda jesienna rozpoczęła się 2 sierpnia 2021 r. W rundzie jesiennej sezonu 2021/22 Młodzi Poloniści reprezentowali nasz Klub w rozgrywkach ligowych organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Wspomniane rozgrywki przeprowadzone były w formie turniejów bez klasyfikacji końcowej i rozgrywane były co około dwa tygodnie. Założeniem takiej formy była maksymalizacja czasu gry i jak najmniejsza presja na osiągane wyniki. W turniejach graliśmy z zespołami Kotwicy Kórnik, Orlika Mosina i Wielkopolska Komorniki. W czasie trwania rundy Klub reprezentowali wszyscy zawodnicy z naszej drużyny i pokazali się z bardzo dobrej strony, prezentując realizowane w czasie treningów treści. W weekendy, gdy trwała pauza w rozgrywkach Wielkopolskiego ZPN nasze zespoły rozgrywały mecze sparingowego lub gry wewnętrzne, które były podsumowaniem tematów z danego tygodnia – prowadzenia piłki i zwodów, gry 1x1, podań i przyjęć piłki oraz rozwoju inteligencji piłkarskiej. Rozgraliśmy łącznie ok. 12 takich sparingów i gier wewnętrzych, a naszymi przeciwnikami były zespoły Lecha Poznań, Warty Poznań, FA Miłosław, Warty Śrem, FOX Września, Polonia Środa 2014, AP Oborniki. W grach kontrolnych, podobnie jak w turniejach Wielkopolskiego ZPN, wynik  schodził na dalszy plan. Liczył się rozwój i doskonalenie poznawanych elementów.

Nasi zawodnicy rywalizowali także w turniejach organizowanych przez inne kluby czy stowarzyszenia. Polonia I brała udział w turnieju Jarocin Cup 2021 organizowanym przez SBG oraz w turnieju Barbórka Cup 2021 w Zabrzu organizowanym przez pro-turnieje. W turniejach tych wzięły udział czołowe Akademie Piłkarskie z Polski, a nasi zawodnicy pokazali, że są gotowi na rywalizację z najlepszymi, pokonując m.in. ekipy Śląska Wrocław, Lecha Poznań czy Pogoni Szczecin. W turnieju Jarocin Cup 2021 nasz zespół zajął bardzo wysokie 4. miejsce, natomiast w Barbórka Cup ukończył ostatecznie na 11. lokacie. W rundzie jesiennej sezonu 2021/22 braliśmy także udział w turniejach organizowanych przez CKZiU w Środzie Wlkp. oraz Akademię Piłkarską Oborniki, Grom Plewiska czy w halowych turniejach Juna CUK Stare Oborzyska, Luboń Cup 2021, Piast Cup 2021. Do końca roku weźmiemy udział w turniejach rozgrywanych w Komornikach, Luboniu i Starych Oborzyskach (oba w starszej kategorii wiekowej).

W czasie trwania rundy, ciężka praca wykonana przez Naszych zawodników została doceniona przez trenerów Lecha Poznań. Spora grupa naszych piłkarzy jest zapraszana na mecze kontrolne, gdzie mogą pokazać swoje umiejętność i zmierzyć się z równie utalentowanymi zawodnikami z całej Wielkopolski.

W rundzie jesiennej Polonię reprezentowali: Kacper Fiołka, Mikołaj Kaczałka, Leon Jacków, Krystian Kasprzak, Karol Maleszka, Maksymilian Małecki, Brajan Ostański, Szymon Plewiński, Wojciech Polk, Jakub Przybyłek, Damian Siwek, Antoni Szał, Paweł Szumski, Patryk Tórz, Ksawery Adaszak, Denys Bakulin, Jakub Baran, Dawid Cierpka, Szymon Kwaśny, Wojciech Lepczyński, Gabriel Lipiński, Stanislav Novosilets, Bartosz Nowacki, Jakub Sikora, Adrian Sikorski, Jakub Stanisławski, Artur Szatkowski, Adrian Szkudlarek, Michał Tatarek, Szymon Tkaczyk

Najnowsze aktualności

 • 26.05.2022

  Akademia: Harmonogram meczów (28-29 maja)

  Przedstawiamy plan gier drużyn naszej akademii na najbliższy weekend. Tym razem większość meczów nasi młodzi piłkarze rozegrają na wyjazdach, ale emocji z pewnością nie zabraknie! Zachęcamy do wspierania Polonistów z trybun.

 • 25.05.2022

  Orliki zagrały w Bielik Cup (2011)

  Drużyny orlików starszych w weekend brały udział w turniejach. Zawodnicy z grupy pierwszej udali się do Krakowa na finały ogólnopolskiego turnieju Bielik Cup, natomiast grupa druga rywalizowała w Osiecznej koło Leszna w zawodach z cyklu Deichmanna.

 • 24.05.2022

  HR Legal złotym partnerem Polonii

  To ekscytujący moment dla polonijnego środowiska. Klub Biznesu KS Polonia Środa Wielkopolska poszerzył się o kolejnego ważnego członka. Złotym partnerem klubu została Agencja Pracy HR Legal.

 • 24.05.2022

  Turniej ligowy w Zaniemyślu (2013)

  W sobotę zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska z grupy pierwszej rocznika 2013 wzięli udział w ligowym turnieju orlików E2 rozgrywanym w Zaniemyślu. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn - gospodarze Kłos Zaniemyśl, Warta Śrem, Polonia Środa Wlkp. 2012, Zawisza Dolsk i Polonia 2013 podzielona na dwa zespoły.

 • 24.05.2022

  Skrzaty grały w Jarocinie (2015)

  W sobotę zespół Polonii Środa z rocznika 2015 wziął udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN dla skrzatów G1/G2 w Jarocinie na boisku M2 przy ul. Maratońskiej. Organizatorem turnieju była tamtejsza Akademia Piłkarska Reissa. W turnieju oprócz Polonii wzięły udział: APR Jarocin i Jarota Jarocin.

 • 24.05.2022

  Zmagania ligowe orlików (2012)

  Sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 spędzili bardzo aktywnie. O godzinie 9:00 młodzi piłkarze wzięli udział w turnieju ligowym orlików w Zaniemyślu, natomiast o godzinie 12:00 rywalizowali w meczu ligowym rocznika 2011 z drużyną Warty Śrem.

 • 23.05.2022

  Warta Poznań zbyt mocna (2010)

  Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w weekend zespoły młodzików młodszych w rozgrywkach ligowych. Pierwszy zespół przegrał 3:9 (0:6) z liderem rozgrywek - Wartą Poznań. Drugi zespół zremisował 2:2 (1:1) z Huraganem Pobiedziska, natomiast trzecia drużyna wygrała 4:3 (3:2) ze Zjednoczonymi Września.

 • 23.05.2022

  Udany weekend młodzików (2009)

  W meczu I ligi okręgowej młodzików zespół Polonii Środa Wielkopolska w dramatycznych okolicznościach zremisował 3:3 z Poznańską Trzynastką. Nasz zespół prowadził już nawet 3:0 po bramkach Antoniego Staszaka, Miłosza Gauzy i Kamila Jankowiaka, ale gospodarze przed przerwą strzelili gola kontaktowego. Niestety w końcówce spotkania Poznaniacy wydarli punkt z rąk naszych zawodników trafiając do siatki w 56. i 60. minucie. Drugi zespół po emocjonującym spotkaniu wygrał 3:1 z Pogonią Książ, choć do przerwy przegrywał 0:1. Bramki strzelali Krzysztof Maciejewski oraz Piotr Tumidaj - dwie.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.