31.01.2021
Kadra na obóz w PolicachOd poniedziałku 1 lutego zespół seniorów Polonii Środa będzie przebywać na obozie zimowym w Policach. Poloniści spędzą tam cały tydzień, a podczas treningów będą wykuwać jak najlepszą formę przed zbliżającą się rundą wiosenną sezonu 2020/21. Poloniści spać będą w Hotelu Dobosz, a treningi będą się odbywały na obiektach polickiego OSiR-u.
będą się odbywały na obiektach polickiego OSiR-u.
Trener Krzysztof Kapuściński w sumie na zgrupowanie zabierze 26 piłkarzy. Wśród nich znalazło się trzech bramkarzy, ośmiu obrońców, dwunastu pomocników i trzech napastników. Dziesięciu z tych graczy to wychowankowie Polonii Środa a szansę zaprezentowania trenerowi w większym wymiarze czasu otrzyma dwóch zawodników z rocznika 2003 – Kacper Cyka i Igor Motyl. Oczywiście w kadrze na obóz nie zabrakło trzech nowych nabytków naszego Klubu. Są obrońca Piotr Skrobosiński, pomocnik Paweł Mandrysz i napastnik Paweł Brychlik.
Kadra Polonii Środa na obóz w Policach
Bramkarze: Miłosz Garstkiewicz, Mateusz Janczar, Przemysław Frąckowiak
Obrońcy: Jacek Chraplak, Tomasz Ceglewski, Piotr Skrobosińki, Piotr Wujec, Oskar Kozłowski, Luis Henriquez, Jan Kiel, Adam Borucki
Pomocnicy: Krzysztof Biegański, Kacper Cyka, Igor Motyl, Damian Buczma, Szymon Zgarda, Jędrzej Kujawa, Kacper Nowak, Szymon Sobkowiak, Damian Słabikowski, Mateusz Stolecki, Oskar Janoś, Paweł Mandrysz
Napastnicy: Adrian Szynka, Krystian Pawlak, Przemysław Brychlik
Najnowsze aktualności
-
23.06.2022
Juniorzy pokonali Błękitnych Wronki (2006)
W meczu ostatniej 14. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 3:2 (1:1) z Błękitnymi Wronki. Bramki dla średzkiej drużyny strzelili Jakub Wawroski, Kacper Manicki i Jeremi Zaganiaczyk. Dzięki tej wygranej Polonia awansowała na piąte miejsce, ale pozostałe zespoły mają do rozegrania jeszcze jeden mecz.
-
23.06.2022
CLJ: Porażka w pierwszym barażu (2008)
Porażką Polonii Środa Wielkopolska zakończył się pierwszy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni duetu trenerów - Przemysław Otuszewski, Bartosz Bejma - przegrali 1:5 (0:1) z Jaguarem Gdańsk. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił w 53. minucie Paweł Sarna, natomiast dla Gdańszczan trafiali dwukrotnie Filip Szymański i Franciszek Grygiel, a wynik spotkania ustalił Wiktor Pionk. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 11:00 w Gdańsku.
-
22.06.2022
Harmonogram gier akademii (22-26 czerwca)
Przed zespołami naszej akademii ostatni weekend sezonu piłkarskiego 2021/2022. Będzie on obfitował w kilka bardzo ciekawych meczów. Wszyscy z dużymi emocjami będziemy śledzić zmagania trampkarzy młodszych w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Pierwszy mecz zostanie rozegrany już dziś na Stadionie Średzkim o godzinie 16:30, natomiast rewanż zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 11:00 w Gdańsku. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!
-
21.06.2022
Barażowa środa
Wielkie emocję czekają kibiców Polonii Środa w środę 22 czerwca. Tego dnia na płycie głównej Stadionu Średzkiego odbędą się dwa mecze barażowe. W pierwszym z nich młodzi piłkarze naszego Klubu zmierzą się z Jaguar Gdańsk w finale baraży o CLJ U-15. W drugim rezerwy Polonii Środa powalczą z Wielkopolska Komorniki o możliwość gry w V lidze. Oba spotkania to dwumecze, a rewanże odbędą się oczywiście na boiskach rywali.
-
21.06.2022
Turniej i gra kontrolna żaków (2014)
W sobotę oba zespoły żaków młodszych rocznika 2014 miały okazję do rywalizacji. Starsza grupa wzięła udział w turnieju ligowym rozgrywanym w Środzie Wielkopolskiej, w którym rywalizowała z AP Reissa Poznań, Kotwicą Kórnik i Wartą Poznań. Druga grupa rozegrała grę kontrolną ze skrzatami Polonii (rocznik 2015).
-
21.06.2022
Żaki grały turnieje ligowe (2013)
Zespoły żaków starszych w weekend wzięły udział w turniejach ligowych orlików i żaków, które rozgrywane były na obiektach Stadionu Średzkiego w Środzie Wielkopolskiej. Poloniści rywalizowali z Kłosem Zaniemyśl, Kotwicą Kórnik i Wartą Śrem.
-
21.06.2022
Wysokie zwycięstwo w Zalasewie (2011)
Zespół orlików starszych wygrał swoje spotkanie ligowe z Liderem Swarzędz 9:4 (3:2). Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Giovani Henriquez-Gajda - trzy, Adam Jankowski - trzy, Mikołaj Jaśkowiak - dwie oraz Jeremiasz Wesołowski. Mecze ligowe rozegrali też zawodnicy z grupy drugiej, którzy rywalizowali w weekend z Orlikiem Miłosław i Lechią Kostrzyn.
-
21.06.2022
Zwycięstwo w ostatnim meczu (2009)
W meczu 13. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 4:0 (1:0) z Kotwicą Kórnik. Po dwie bramki dla Polonistów strzelili Miłosz Gauza i Marcel Kuźniewski. W ostatniej kolejce nasz zespół pauzuje, co oznacza, że zakończył on już bieżący sezon ligowy. Obecnie Polonia zajmuje drugie miejsce, a w przypadku zwycięstwa Poznańskiej 13 w ostatniej kolejce nasza drużyna zakończy zmagania na trzeciej pozycji. Warto zaznaczyć, iż był to ostatni mecz zespołu pod wodzą trenera Tomasza Gendery, któremu serdecznie dziękujemy za owocną współpracę!



























































