29.08.2022
Dwadzieścia goli trampkarzy w Nekli (2009)
W inauguracyjnym meczu III ligi okręgowej trampkarzy młodszych Polonia II Środa Wielkopolska wygrała 20:0 (10:0) z Płomieniem Nekla. Z powodu braku meczu pierwszej drużyny kilku zawodników wsparło drugi zespół. Bramki dla podopiecznych Marcin Parusa i Miłosza Twardowskiego strzelali: Jakub Janiszewski - cztery, Stanisław Jaskólski - trzy, Filip Wojciechowski - trzy, Kamil Jankowiak - trzy, Krzysztof Maciejewski - dwie, Miłosz Gauza, Stanisław Solarski, Sebastian Grządzielewski, Karol Jaguś oraz Wiktor Rozwora.
Na pierwszy mecz III ligi okręgowej drugi zespół Polonii udał się we wzmocnionym zestawieniu, ze względu na wolny termin pierwszej drużyny. Od pierwszej sekundy Poloniści dominowali na boisku, praktycznie nie dopuszczając Płomienia na własną połowę boiska. Pierwszy gol padł w 3. minucie, a do przerwy nasza drużyna trafiła dziesięciokrotnie. Po przerwie wynik został podwojony.
Warto również wymienić zawodników, którzy zanotowali asysty w tym meczu: Antoni Staszak - 6, Miłosz Gauza - 3, Stanisław Solarski - 3, Kamil Jankowiak - 3, Stanisław Korzeniewski - 2, Wiktor Rozwora - 1.
Tym meczem w barwach Polonii zadebiutowali:
- Jakub Janiszewski, wychowanek Phytopharmu Klęka, który ostatnio grał w Pogoni Książ Wlkp.,
- Stanisław Solarski z LPFA Poznań/Krzykosy,
- Filip Wojciechowski, który dołączył z Orlika Poznań, Stanisław Solarski z LPFA Poznań/Krzykosy.
Polonia - trampkarz młodszy C2 II (2009)
III liga okręgowa C2 - grupa I
27 sierpnia 2022, godz. 10:00 - Nekla
Płomień Nekla 0:20 (0:10) Polonia Środa Wielkopolska
Stanisław Jaskólski 3, 19, 20, Jakub Janiszewski 9, 23, 70, 79, Miłosz Gauza 13, Stanisław Solarski 18, Sebastian Grządzielewski 25, Karol Jaguś 34, Filip Wojciechowski 38, 56, 62, Krzysztof Maciejewski 44, 80, Wiktor Rozwora 48, Kamil Jankowiak 52, 55, 64
Polonia (I połowa): 1. Bartłomiej Wiczyński - 3. Maksymilian Roszkiewicz (25, 21. Dawid Gołębiak), 22. Stanisław Wieliński, 19. Stanisław Korzeniewski - 99. Kamil Jankowiak (20, 13. Bartosz Rusin), 16. Jakub Stachowiak (20, 15. Filip Wojciechowski), 10. Jakub Janiszewski, 14. Miłosz Gauza (29, 66. Karol Jaguś) - 11. Stanisław Jaskólski (20, 9. Sebastian Grządzielewski), 7. Antoni Staszak (29, 23. Wiktor Rozwora) - 26. Stanisław Solarski (29, 27. Krzysztof Maciejewski).
Polonia (II połowa): 1. Bartłomiej Wiczyński - 3. Maksymilian Roszkiewicz (62, 9. Sebastian Grządzielewski), 22. Stanisław Wielinski (57, 11. Stanisław Jaskólski), 21. Dawid Gołębiak (78, 13. Bartosz Rusin) - 13. Bartosz Rusin (51, 7. Antoni Staszak; 76, 3. Maksymilian Roszkiewicz), 16. Jakub Stachowiak (66, 10. Jakub Janiszewski), 15. Filip Wojciechowski (76, 22. Stanisław Wieliński), 66. Karol Jaguś (69, 14. Miłosz Gauza) - 99. Kamil Jankowiak (72, 27. Krzysztof Maciejewski), 23. Wiktor Rozwora (53, 19. Stanisław Korzeniewski) - 27. Krzysztof Maciejewski (46, 26. Stanisław Solarski).
trenerzy: Marcin Parus oraz Miłosz Twardowski.
sędziował: Bartłomiej Łobodziec.
Grano 2x40 minut.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://wielkopolskizpn.pl/jesien-2022/#49952
| III liga okręgowa C2 - grupa I | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia Środa Wielkopolska | 1 | 20:0 | 3 |
| 2. | Vitcovia Witkowo | 1 | 6:2 | 3 |
| 3. | Concordia Murowana Goślina | 1 | 4:3 | 3 |
| 4. | Błękitni Psary Polskie | 1 | 0:0 | 0 |
| 5. | Victoria II Września | 1 | 3:4 | 0 |
| 6. | Pogoń Książ Wielkopolski | 1 | 2:6 | 0 |
| 7. | Płomień Nekla | 1 | 0:20 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
07.12.2021
Żaki po rundzie (2013)
KS Polonia Środa Wlkp. rocznik 2013 składa się z dwóch grup – grupa I i grupa II z zachowaniem podziału na poziomy umiejętności. Grupa I składa się z 14 chłopców, grupa II z 16. Opiekę nad rocznikiem sprawują trenerzy z licencją UEFA B – Piotr Kleczewski i Dominik Rogowski. Zgodnie z wymaganiami, obie grupy trenują w oparciu o autorski program szkolenia zaakceptowany przez PZPN i Program Certyfikacji Szkółek. Zajęcia treningowe trwają 90 minut i odbywają się trzy razy w tygodniu. Każdy tydzień treningowy zakończony jest rywalizacją w formie turnieju, sparingu lub w ostateczności gry wewnętrznej. Przeciwnicy w miarę możliwości dobierani są do prezentowanego poziomu naszych grup, tak by każda rywalizacja była możliwie jak najbardziej wartościowa. Wszystkie treningi odbywają się na terenie Środy Wielkopolskiej. Nasz zespół korzysta ze świetnie przygotowanych boisk Stadionu Średzkiego i Centrum Treningowego Polonii oraz orlika, a w sezonie zimowym, z hal sportowych.
-
07.12.2021
Drugi zespół młodzików zakończył sezon (2009)
Zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2009 sezon w III Lidze Okręgowej Młodzik D1 rozpoczęli 04.09.2021r. meczem z Concordią Murowana Goślina (9:1 dla Polonii). W skład zespołu wchodziło 15 zawodników ( w tym dwie dziewczyny). Kolejna ligowa potyczka była z zespołem MKS Trzemeszno II (12.09.2021r.) zakończona zwycięstwem również naszego zespołu 4:0. 18.09.2021r. Zmierzyliśmy się z zespołem PSS Junior Koziegłowy wygrywając wysoko 11:5. Dnia 25.09.2021r. nasi zawodnicy udali się do Kobylnicy by rozegrać tam kolejne ligowe spotkanie. Niestety tam tracimy pierwsze punkty remisując 1:1. W październiku przybyła do nas sąsiednia Unia II Swarzędz. Wygrywamy u siebie 5:2 i dopisujemy kolejne trzy punkty., w walce o awans do II ligi okręgowej. 10.10.2021r. wybraliśmy się na rewanż do Murowanej Gośliny , tam również wysoko wygrywamy 2:7. Rewanżowe spotkanie czekało na nas już 17.10.2021r. z MKS Trzemeszno , grając u siebie nie tracimy nawet bramki i wygrywamy to spotkanie 5:0. Na dwie kolejki przed końcem idąc jak równy z równym z Piastem Kobylnica , udajemy się na spotkanie do Koziegłów pozytywnie nastawieni na zwycięstwo gdyż u siebie gładko wygraliśmy (11:5), niestety spotkanie kończy się wygrana gospodarzy 5:2 i tracimy punkty. 31.10.2021r. To mecz o 6 punktów. Przyjechał do nas lider ligi Piast Kobylnica. Za wszelką cenę chcieliśmy wygrać to spotkanie by cieszyć się z awansu do wymarzonej II Ligi Okręgowej. Niestety Piast pokazał nam ze to im właśnie należy się to miejsce w tej lidze i bez straty gola ogrywają nas na własnym obiekcie 3:0. 06.11.2021r. To ostatnie spotkanie w ramach III Ligi Okręgowej Młodzik D1. Jedziemy na mecz wyjazdowy do Swarzędza, wygrywamy z miejscową Unia 3:1 i kończymy sezon na drugim miejscu.
-
07.12.2021
Intensywna runda orlików (2012)
Mijająca runda była dla Orlików z rocznika 2012 bardzo intensywna, a zarazem udana. Podopieczni Trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmana wykazali się bardzo wysoką frekwencją i zaangażowaniem.
-
07.12.2021
Trzecie miejsce trampkarzy (2008)
Zespół Trampkarza Młodszego występował w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 w lidze wojewódzkiej gr I. Po rozegraniu 14 meczów zakończył ligę na 3 miejscu. Jest to pozycja adekwatna do prezentowanych przez chłopców umiejętności piłkarskich. Zespół z zespołami z pierwszej „trójki zdobył 4 pkt. Dwukrotnie uległ Warcie Poznań: mecz na wyjeździe przegraliśmy wyraźnie (4:0), w meczu u siebie prowadziliśmy równorzędna rywalizację z najlepszą drużyną ligi(0:3). Z zespołem Lecha Poznań rocznik 2009: mecz na wyjeździe zremisowaliśmy(2:2), mecz u siebie wyraźnie wygraliśmy (3:1). Duże problemy w rywalizacji sprawiały chłopcom: przystosowane się do warunków boiskowych (sztuczna nawierzchnia), mental (niskie poczucie własnej wartości).
-
07.12.2021
Podsumowanie trampkarzy (2008)
Zespół Polonii II Środa w sezonie 2021/22 rywalizował w rozgrywkach ligowych I Ligi Okręgowej C2 grupy 1 . Przygotowania do rundy rozpoczęliśmy w sierpniu a pierwszy mecz rozegraliśmy 28.08.21r W rozgrywkach wzięło udział 36 zawodników oraz zawodniczek.
-
07.12.2021
Runda jesienna za juniorami (2004)
Zespół rocznika 2004 rozpoczął w tym roku rozgrywki w lidze wojewódzkiej A1. Początek sezonu napawał optymizmem, dwa wysokie zwycięstwa ze Stalą Pleszew (8:1) i Spartą Konin (7:1) pozwoliły nam objąć prowadzenie w lidze. Niestety, we wrześniu nasz zespół dopadła plaga kontuzji, która wykluczyła m. in. trzech podstawowych obrońców i najlepszego napastnika z gry na pół rundy. Po porażce z Victorią Września (1:7) stało się dla nas jasne, że czeka nas kilka trudnych tygodni. Nasi zawodnicy byli w tym czasie mocno eksploatowani w drugim zespole Polonii oraz rozgrywkach juniora starszego grając często 45 minut w sobotę, a 90 minut w niedzielę.
-
07.12.2021
Wygrana z Wartą (2010)
W ostatniej kolejce ligowej, rozgrywanej 4.12 w lidze wojewódzkiej młodzi poloniści mierzyli się z Warta Poznań.
-
06.12.2021
Udana runda trampkarzy (2007)
Przygotowania do rundy jesiennej 2021 zespół Polonii Środa z rocznika 2007 rozpoczął od 25 lipca obozem w Mrągowie w którym udział wzięło 11 zawodników . Głównym celem szkoleniowym w okresie przygotowawczym było kształtowanie otwarcia i budowy gry pod presja przeciwnika oraz indywidualny progres techniczno taktyczny zawodników w szczególności tych wyróżniających się stanowiących podstawowy trzon zespołu - Oskar Pawlak Kuba Jankowski Michał Muszyński Oskar Popis Patryk Ignaczak Rafał Kapuściński Adrian Fiołka. Dodatkowo wymienieni zawodnicy uczestniczyli w zajęciach grupy talent, które znacznie pomagają w ich rozwoju i przynoszą wymierne korzyści dla zespołu.
























































