OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

18.08.2012

Bez trzech piłkarzy z Pogonią

W jutrzejszym meczu przeciwko Pogoni Mogilno piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wystąpią w nieco osłabionym składzie.

Z powodu czerwonej kartki w ostatnim spotkaniu z Polonią 1912 Leszno nie wystąpi Maciej Gendek. Nasz obrońca otrzymał ją za zatrzymanie w korzystnej sytuacji napastnika rywali. Zgodnie z regulaminem rozgrywek o mistrzostwo III ligi polonista powinien otrzymać karę zawieszenia w postaci jednego meczu. Na oficjalną decyzję Wydziału Dyscypliny musimy jeszcze jednak poczekać.

Zagrać nie będzie mógł również Piotr Loba. Nasz pomocnik w 66. minucie spotkania z Polonią 1912 Leszno zderzył się z rywalem i musiał opuścić boisko. W czwartek Piotr przeszedł kompleksowe badania stawu kolanowego które wykazały częściowe uszkodzenie kompleksu przyczepu wspólnego LCL i ścięgna mięśnia dwugłowego. Jego przerwa potrwa od dwóch do sześciu tygodni.

Na drobny uraz narzeka także Krzysztof Błędkowski, którego zabrakło również w Lesznie. Krzysztof powinien być już jednak gotowy do gry w kolejnym meczu przeciwko Lubońskiemu KS Fogo Luboń.

Początek meczu z Pogonią Mogilno o godzinie 15:00 w niedzielę na stadionie w Środzie.

Najnowsze aktualności

  • 23.06.2022

    Juniorzy pokonali Błękitnych Wronki (2006)

    W meczu ostatniej 14. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 3:2 (1:1) z Błękitnymi Wronki. Bramki dla średzkiej drużyny strzelili Jakub Wawroski, Kacper Manicki i Jeremi Zaganiaczyk. Dzięki tej wygranej Polonia awansowała na piąte miejsce, ale pozostałe zespoły mają do rozegrania jeszcze jeden mecz.

  • 23.06.2022

    CLJ: Porażka w pierwszym barażu (2008)

    Porażką Polonii Środa Wielkopolska zakończył się pierwszy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Podopieczni duetu trenerów - Przemysław Otuszewski, Bartosz Bejma - przegrali 1:5 (0:1) z Jaguarem Gdańsk. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił w 53. minucie Paweł Sarna, natomiast dla Gdańszczan trafiali dwukrotnie Filip Szymański i Franciszek Grygiel, a wynik spotkania ustalił Wiktor Pionk. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 11:00 w Gdańsku.

  • 22.06.2022

    Harmonogram gier akademii (22-26 czerwca)

    Przed zespołami naszej akademii ostatni weekend sezonu piłkarskiego 2021/2022. Będzie on obfitował w kilka bardzo ciekawych meczów. Wszyscy z dużymi emocjami będziemy śledzić zmagania trampkarzy młodszych w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Pierwszy mecz zostanie rozegrany już dziś na Stadionie Średzkim o godzinie 16:30, natomiast rewanż zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 11:00 w Gdańsku. Trzymamy kciuki za naszych zawodników!

  • 21.06.2022

    Barażowa środa

    Wielkie emocję czekają kibiców Polonii Środa w środę 22 czerwca. Tego dnia na płycie głównej Stadionu Średzkiego odbędą się dwa mecze barażowe. W pierwszym z nich młodzi piłkarze naszego Klubu zmierzą się z Jaguar Gdańsk w finale baraży o CLJ U-15. W drugim rezerwy Polonii Środa powalczą z Wielkopolska Komorniki o możliwość gry w V lidze. Oba spotkania to dwumecze, a rewanże odbędą się oczywiście na boiskach rywali.

  • 21.06.2022

    Turniej i gra kontrolna żaków (2014)

    W sobotę oba zespoły żaków młodszych rocznika 2014 miały okazję do rywalizacji. Starsza grupa wzięła udział w turnieju ligowym rozgrywanym w Środzie Wielkopolskiej, w którym rywalizowała z AP Reissa Poznań, Kotwicą Kórnik i Wartą Poznań. Druga grupa rozegrała grę kontrolną ze skrzatami Polonii (rocznik 2015).

  • 21.06.2022

    Żaki grały turnieje ligowe (2013)

    Zespoły żaków starszych w weekend wzięły udział w turniejach ligowych orlików i żaków, które rozgrywane były na obiektach Stadionu Średzkiego w Środzie Wielkopolskiej. Poloniści rywalizowali z Kłosem Zaniemyśl, Kotwicą Kórnik i Wartą Śrem.

  • 21.06.2022

    Wysokie zwycięstwo w Zalasewie (2011)

    Zespół orlików starszych wygrał swoje spotkanie ligowe z Liderem Swarzędz 9:4 (3:2). Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Giovani Henriquez-Gajda - trzy, Adam Jankowski - trzy, Mikołaj Jaśkowiak - dwie oraz Jeremiasz Wesołowski. Mecze ligowe rozegrali też zawodnicy z grupy drugiej, którzy rywalizowali w weekend z Orlikiem Miłosław i Lechią Kostrzyn.

  • 21.06.2022

    Zwycięstwo w ostatnim meczu (2009)

    W meczu 13. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 4:0 (1:0) z Kotwicą Kórnik. Po dwie bramki dla Polonistów strzelili Miłosz Gauza i Marcel Kuźniewski. W ostatniej kolejce nasz zespół pauzuje, co oznacza, że zakończył on już bieżący sezon ligowy. Obecnie Polonia zajmuje drugie miejsce, a w przypadku zwycięstwa Poznańskiej 13 w ostatniej kolejce nasza drużyna zakończy zmagania na trzeciej pozycji. Warto zaznaczyć, iż był to ostatni mecz zespołu pod wodzą trenera Tomasza Gendery, któremu serdecznie dziękujemy za owocną współpracę!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.