OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.02.2013

5 miejsce orlików młodszych

W minioną sobotę orliki młodsze wybrały się na kolejny turniej podczas przerwy zimowej. Turniej ten organizowany był przed drużynę MKS Trzemeszno, gdzie oprócz dwóch drużyn gospodarza i Naszej Polonii występowały także dwie drużyny Gniewka Gniezno i Mieszka Gniezno a także Chemik Bydgoszcz, DAP Mały piłkarz Inowrocław, Akademia Orlik Turek, Orlik Żelazków oraz Lechia Kostrzyn do której to już za tydzień Nasi piłkarze jadą na kolejny turniej.
Polonia rozlosowana została do grupy B gdzie rywalizowała z MKS II Trzemeszno, Akademią Orlik Turek, Orlik Żelazków, Mieszko I Gniezno, KS Gniewko I Gniezno.
Pierwszy mecz młodzi poloniści zagrali z Gniewkiem I Gniezno i mimo że Nasi piłkarze mieli wiele okazji do zdobycia bramki, chociażby po strzale Michał Hulewicza gdy piłka trafiła w słupek to mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem i obie drużyny podzieliły się punktami.
W następnym meczu Polonia zagrała z drugą drużyną gospodarza. Mimo że druga to ta ekipa była silniejsza. Po szybko straconych trzech bramkach, poloniści dopiero w końcówce meczu rzucili się do odrabiania strat. Bramkę na 3:1 zdobył Adam Rozwora a równo z końcowym gwizdkiem bramkę z rzutu rożnego zdobył Marek Dolata niestety sędzia już tej bramki nie uznał – przywilej gospodarza i Polonia musiała uznać wyższość drużyny przeciwnej.
W trzecim meczu Polonia zgrała z Akademią Orlik Turek i w tym meczu kibice obejrzeli wiele bramek tylko w wykonaniu polonistów. Bramkarz drużyny przeciwnej musiał wyciągać piłkę z bramki aż 5 razy a trafiali do niej po dwa razy Adam Rozwora oraz Wiktor Król oraz jedno trafienie zaliczył Michał Hulewicz.
W czwartym meczu rywalem Polonii była drużyna z którą młodzi poloniści spotkali się pierwszy raz i na pewno pokazali się z dobrej strony. Drużyna Orlik Żelazków w tym meczu na tle Naszej Polonii wypadła słabo przegrywając 3:1. Do bramki rywali dwa razy trafił Adam Rozwora oraz jedną bramkę zaliczył Kacper Cyka.
Ostatnim meczem w fazie grupowej było spotkanie z Mieszkiem I Gniezno. Przy dobrym układzie Polonia mogła zająć 1 miejsce w grupie ale tak samo mogli spać nawet na 4 pozycję.
Wygrana w tym meczu dawała Polonii pewne 2 miejsce, niestety jak się nie wykorzystuje sytuacji to meczu nie można wygrać. Natomiast drużyna z Gniezna zrobiła w tym meczu tylko jedną akcję po błędzie Naszych obrońców i zdobyli jedyną bramkę która dała im zwycięstwo i to Mieszko zajęło 2 miejsce w grupie a Polonia spadła na 3 miejsce i grę w rudzie finałowej o miejsce 5-6.
W rundzie tej Polonia trafiła na Gniewko II Gniezno, które w tym meczu nie miało nic do powiedzenia. Polonia od początku ruszyła do ataku zdobywając w sumie 4 bramki których autorami byli – Wiktor Król, Adam Rozwora, Marcel Scholz, Kacper Cyka. Tym samym Polonia w końcowym rezultacie zajęła 5 miejsce na 12 drużyn biorących udział w tym turnieju.

Już za tydzień drużyna Orlika młodszego uda się na kolejny turniej, tym razem organizowany przez Lechię Kostrzyn.

Polonia wystąpiła w składzie
S. Łopatka, M. Hulewicz, M. Dubiński, J. Maćkowiak, M. Scholz, M. Dolata, K. Cyka, A. Rozwora, W. Król    

Najnowsze aktualności

  • 24.05.2022

    Zmagania ligowe orlików (2012)

    Sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 spędzili bardzo aktywnie. O godzinie 9:00 młodzi piłkarze wzięli udział w turnieju ligowym orlików w Zaniemyślu, natomiast o godzinie 12:00 rywalizowali w meczu ligowym rocznika 2011 z drużyną Warty Śrem.

  • 23.05.2022

    Warta Poznań zbyt mocna (2010)

    Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w weekend zespoły młodzików młodszych w rozgrywkach ligowych. Pierwszy zespół przegrał 3:9 (0:6) z liderem rozgrywek - Wartą Poznań. Drugi zespół zremisował 2:2 (1:1) z Huraganem Pobiedziska, natomiast trzecia drużyna wygrała 4:3 (3:2) ze Zjednoczonymi Września.

  • 23.05.2022

    Udany weekend młodzików (2009)

    W meczu I ligi okręgowej młodzików zespół Polonii Środa Wielkopolska w dramatycznych okolicznościach zremisował 3:3 z Poznańską Trzynastką. Nasz zespół prowadził już nawet 3:0 po bramkach Antoniego Staszaka, Miłosza Gauzy i Kamila Jankowiaka, ale gospodarze przed przerwą strzelili gola kontaktowego. Niestety w końcówce spotkania Poznaniacy wydarli punkt z rąk naszych zawodników trafiając do siatki w 56. i 60. minucie. Drugi zespół po emocjonującym spotkaniu wygrał 3:1 z Pogonią Książ, choć do przerwy przegrywał 0:1. Bramki strzelali Krzysztof Maciejewski oraz Piotr Tumidaj - dwie.

  • 23.05.2022

    Pięciobramkowa wygrana w Ostrowie (2008)

    W meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska pewnie pokonała Ostrovię 1909. Średzki zespół strzelił pięć goli, nie tracąc ani jednego. Bramki strzelali: Mikołaj Kowalski - dwie, Patryk Karczewski, Jakub Michalak oraz Mikołaj Szymański. Drugi zespół przegrał na swoim boisku 0:3 z Błękitnymi Owińska.

  • 23.05.2022

    Ważne zwycięstwo z APR Poznań (2006)

    W ważnym dla układu tabeli meczu 9. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii pokonał u siebie 3:1 (3:0) AP Reissa Poznań. Bramki strzelali Jan Wójkiewicz, Jakub Wawroski oraz Jakub Płonka. Dzięki wygranej średzka drużyna znacząco zmniejszyła straty w ligowej tabeli, zrównując się punktami z Kanią Gostyń i tracą do czwartego Koziołka Poznań tylko dwa punkty.

  • 23.05.2022

    Remis z Victorią Września (2005)

    W meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej drużyna juniorów młodszych B1 zremisowała u siebie z Victorią Września 1:1. Do ostatniego kwadransa utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w 76. minucie goście wyszli na prowadzenie po bramce z rzutu karnego. W doliczonym czasie gry wyrównał Mateusz Trzeciak.

  • 23.05.2022

    Bez punktów w Tczewie

    Przedostatnia kolejka ligowa ponownie nie przyniosła zdobyczy punktowej zespołowi kobiet Polonii Środa. Tym razem nasze piłkarki udały się do Tczewa na pojedynek z tamtejszą Pogonią która cały czas liczy się w walce o awans do Ekstraligi kobiet.

  • 23.05.2022

    Pewnie zwycięstwo z Orłami Komorniki (2003/04)

    W meczu dziewiątej kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała u siebie Orły Komorniki 4:0 (2:0). Bramki dla średzkiego zespołu strzelali Filip Kaczmarek - dwie, Szymon Rożek oraz Sławomir Budnik. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenerów Marka Bugajskiego i Luisa Henriqueza przesunęli się na trzecie miejsce w ligowej tabeli, a za tydzień czeka ich mecz z Wartą Poznań.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.