OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

23.03.2022

Zwycięstwo w ostatnim sprawdzianie (2007)

W sobotę trampkarze starsi Polonii Środa rozegrali ostatnie spotkanie kontrolne przed inauguracją rundy wiosennej. We Wrześni pokonali miejscową Victorię wynikiem 3:2.

Spotkanie od początku było wyrównane i żadna z drużyn nie mogła stworzyć sobie sytuacji bramkowych. Groźniejsze ataki stwarzali jednak zawodnicy Polonii. W 20. minucie po rzucie różnym w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Rafał Kapuściński i zdobył bramkę na 1-0. Mimo uwidaczniającej się przewagi Polonistów to gospodarze przeprowadzili akcję, która dała im efekt bramkowy. W 30. minucie interweniujący Michał Muszyński niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Przed przerwą zawodnicy Polonii jeszcze kilkukrotnie zagrozili bramce Victorii. W 38. minucie po jednej z akcji Tomasz Trójnara precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce i do przerwy było 2-1.

Druga część spotkania to wyraźna przewaga średzkiej Polonii, która starała się grać wysokim pressingiem, utrudniając Victorii wyjście z własnej połowy boiska. Naszemu zespołowi nie udało się wykorzystać kilku świetnych sytuacji, a w 70. minucie po jednym z długich podań za linię obrony napastnik Victorii znalazł się sam na sam z bramkarzem i doprowadził do wyrównania.

Do końca spotkania Polonia cierpliwie dążyła do zdobycia kolejnej bramki. Ta sztuka udała się w ostatniej akcji meczu, kiedy to Oskar Popis wygrał pojedynek z dwoma obrońcami gości i pewnym strzałem zdobył gola na wagę zwycięstwa.

W kolejny weekend zespół zainauguruje rozgrywki ligowe w rundzie wiosennej. W Jarocinie rywalem Polonistów będzie zespół AP Reissa Jarocin.

Gra kontrolna:
Victoria Września - Polonia Środa Wlkp. 2:3 (1:2)
Muszyński 30' (sam.), ? 70' - Kapuściński 20', Trójnara 38', Popis 90'

Polonia: Korcz - Fiołka, Muszyński, Wyderkiewicz, Markiewicz, Ł.Forysiak, T.Forysiak, Pawlak, Popis, Kapuściński, Trójnara, Grzegorczyk, Yapschas.

Najnowsze aktualności

  • 19.09.2022

    Lech Poznań zwycięzcą Stadion Średzki Cup (2013)

    Lech Poznań wygrał turniej Stadion Średzki Cup 2022 dla rocznika 2013 , który rozgrywano na płycie głównej oraz Nowym Stadionie Średzkim! W finale Lech pokonał aż 4:0 Arkę Gdynia! Trzecie miejsce wywalczył Lech Poznań 2014, pokonując w meczu o trzecie miejsce Arkę II Gdynia. Na piątym miejscu zmagania zakończyła Polonia Środa Wielkopolska. W turnieju udział wzięło dziesięć zespołów.

  • 19.09.2022

    Porażka rezerw w Kole

    Kolejne spotkanie ligowe piłkarze rezerw Polonii Środa rozgrywali w sobotę 17 września a och rywalem był lider ligowej tabeli Olimpia Koło.

  • 19.09.2022

    Polonia triumfatorem Stadion Średzki Cup (2012)

    Zespół Polonii Środa Wielkopolska został triumfatorem pierwszego turnieju z cyklu Stadion Średzki Cup 2022 dla rocznika 2012 rozgrywanego na płycie głównej oraz Nowym Stadionie Średzkim! Gospodarze turnieju w wielkim finale pokonali 3:0 FC Wrocław Academy! Trzecie miejsce wywalczyła Akademia Piłkarska Reissa Poznań po pokonaniu w decydującym meczu Pogoń Nowe Skalmierzyce. W zmaganiach wzięło udział dwanaście zespołów z całej Polski.

  • 19.09.2022

    Akademia: Wyniki meczów (17-18 września)

    Kolejny udany weekend mają za sobą przedstawiciele piłki jedenastoosobowej. Juniorzy młodsi wyrwali punkt w Jarocinie dzięki bramce zdobytej w doliczonym czasie gry, trampkarze starsi pokonali 6:2 Kanię Gostyń, zaś trampkarze młodsi wygrali 3:1 z Victorią Września oraz 3:0 z Piastem Kobylnica. Młodzicy starsi wygrali trzy z czterech meczów, a młodzicy młodsi ponieśli dwie porażki.

  • 16.09.2022

    Bałtyk odpłynął bez punktów

    W piątek 16 września piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem był zajmujący dolne rejony ligowej tabeli Bałtyk Gdynia. Średzcy kibice mieli więc spore nadzieje na to że ich ulubieńcy zainkasuję tym razem komplet punktów.

  • 15.09.2022

    Inauguracyjna porażka juniorek (2008)

    W meczu 1. kolejki ligi juniorek Polonia Środa Wielkopolska przegrała na swoim stadionie 0:8 (0:5) z Wartą Poznań.

  • 15.09.2022

    Polonia gra dalej

    Piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa pokonali kolejną przeszkodę w walce o okręgowy Puchar Polski i awansowali do kolejnej rundy tych rozgrywek. Tym razem nasz zespół pokonał w Brodnicy KSGB Manieczki 5:1.

  • 14.09.2022

    Wysokie porażki młodzików (2011)

    Nie był to udany weekend dla młodzików młodszych, którzy ponieśl dwie wysokie porażki. W lidze wojewódzkiej zespół uległ 0:8 SMS APR Ślesin a w I lidze okręgowej Poloniści przegrali takim samym wynikiem z MKS Trzemeszno.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.