19.09.2022
Porażka rezerw w KoleKolejne spotkanie ligowe piłkarze rezerw Polonii Środa rozgrywali w sobotę 17 września a och rywalem był lider ligowej tabeli Olimpia Koło.
Po raz kolejny nasz zespół ma problem z koncentracją w pierwszym kwadransie meczu. Przeciwnik zaskoczył nas już w 4 minucie. Rzut rożny, brak odpowiedniego krycia w polu karnym i już na samym początku przegrywamy 1:0. Wydawałoby się, że zimny prysznic obudzi naszą drużynę, jednak przez pierwsze pół godziny to Olimpia jest niemal bez przerwy przy piłce i nie pozwala nam wejść na swoją połowę. Na 15 minut przed końcem pierwszej połowy zaczynamy nieśmiało atakować przeciwnika, ale w żaden sposób nie potrafimy poważnie zagrozić bramkarzowi gospodarzy.
Na drugie 45 minut wyszliśmy bardzo zmotywowani. Próbujemy wysoko pressować przeciwnika, zbierać drugie piłki i szybciej rozgrywać piłkę na połowie Olimpii. Nic nie wskazywało na to, że przy takiej grze za chwilę będziemy przegrywać 0-2, jednak w 58 minucie nie przypilnowaliśmy odpowiednio napastnika gospodarzy w polu karnym, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska i pokonał strzałem głową Mateusza Janczara. Nasi zawodnicy dalej atakowali, nie odstawiali nogi, ale mimo to nie potrafimy stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola, a przeciwnik, mimo że nie zagraża zbyt często naszej bramce, wykorzystuje swoje okazje. W 73 minucie gubimy krycie w polu karnym przy rzucie różnym i przegrywamy już 0-3. Ostatnie minuty należą do nas, próbujemy strzelić honorową bramkę, ale brakuje nam albo dobrego dogrania do lepiej ustawionych kolegów albo naszym uderzeniom brakuje jakości. Ostatecznie przegrywamy ten mecz 0:3.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Mamedov, Michalak, Janoś, Łasocha, Kaczmarek, Kaźmierczak H., Michalak F., Rosiak, Szymczak, Kultys.
Na zmiany weszli: Pogonowski, Włodarczak, Budnik, Rubach, Stelmaszyk, Rozin.
Najnowsze aktualności
-
10.06.2025
Polonia 2014 wygrała 2. ligę okręgową D2 (2014)
Polonia 2014 w weekend na własnym boisku wygrała 5:2 (2:1) z Mieszkiem II Gniezno w meczu 2. ligi okręgowej młodzików D2. Strzelanie rozpoczął Wojciech Włodarczyk, a następnie cztery razy bramkarza gości pokonał Mikołaj Mielcarek. Dzięki temu zwycięstwu Poloniści zapewnili sobie triumf w rozgrywkach.
-
10.06.2025
Ważne zwycięstwo z Ostrovią (2013)
Bardzo ważne zwycięstwo odniosła w niedzielę na Nowym Stadionie drużyna Polonii 2013, która pokonała 7:3 (5:2) trzecią siłę ligi - Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski. Nasz zespół szybko wyszedł na trzybramkowe prowadzenie, ale równie szybko goście zmniejszyli straty, by po chwili Poloniści znów uciekli - do przerwy było 5:2. W drugiej części meczu Polonia kontrolowała jego przebieg i dołożyła jeszcze dwa trafienia. Trzy bramki tego dnia strzelił Jakub Przybyłek, dwie Marcel Hoffmann, a po jednej Kacper Woźniak i Leon Jacków. Polonii do rozegrania zostały mecze z Polonią 1912 II Leszno oraz SKP Słupca.
-
10.06.2025
Polny poprowadził do zwycięstwa (2012)
W przedostatniej kolejce 2. ligi okręgowej młodzików D1 zespół Polonii 2012 II wygrał z wiceliderem rozgrywek Wartą II Śrem. Poloniści w 35. minucie prowadzili już 5:0 po czterech golach Patryka Polnego i jednym Karola Marciniaka, jednak do przerwy zrobiło się 5:2. Pod koniec meczu Polny zdobył swojego piątego gola, ale do siatki trafili też gospodarze i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polonii 6:3. W ligowej tabeli nasz zespół zajmuje trzecie miejsce i do rozegrania pozostało mu spotkanie z Wisłą Borek Wielkopolski.
-
10.06.2025
Polonia znów liderem. Pięć goli Chojnackiego (2012)
Dziewięć goli zdobyła Polonia 2012 w starciu z Akademią Talentów Krotoszyn, nie tracąc przy tym żadnego. Podopieczni Bartosza Tomaszewskiego nie dali rywalom szans i odnieśli pewne zwycięstwo, co dzięki porażce SMS APR Ślesin pozwoliło naszej drużynie ponownie objąć prowadzenie w ligowej tabeli. Pięć bramek w strzelił Witold Chojnacki, dwie dołożył Marcel Hoffmann, a po jednym trafieniu zanotowali Jeremi Sójka oraz Kacper Leciej. Naszej drużynie do rozegrania pozostały dwa mecze.
-
10.06.2025
Dziewczyny wygrały z Wartą (Juniorki)
Juniorki Polonii w niedzielę wysoko wygrały z Wartą Poznań w meczu 2. ligi okręgowej trampkarzy C2. Polonistki wygrały 6:0 (3:0), a do bramki rywalek trafiały Julia Wawroska - dwukrotnie, Khrystyna Kosovska - dwukrotnie, Nikola Jeziorska oraz Blanka Olejnik. Na kolejkę przed końcem rozgrywek Polonistki zajmują czwarte miejsce, a w ostatnim meczu ich rywalem będzie zespół Sparks Poznań.
-
10.06.2025
Minimalna porażka z Canarinhos (2011)
W sobotę druga drużyna rocznika 2011 rozegrała mecz 12. kolejki 1. ligi okręgowej C2. Polonia II na własnym boisku przegrała 1:2 (0:2) z drużyną Canarinhos II Skórzewo, a jedynego gola dla naszego zespołu strzelił w doliczonym czasie gry Oskar Różewicz. W ligowej tabeli Poloniści zajmują 5. miejsce.
-
10.06.2025
Domowe zwycięstwo z Lechitą (2010)
Drugi Polonii 2010 II, który rywalizuje w 1. lidze okręgowej trampkarzy, odniósł w niedzielę swoje trzecie zwycięstwo w rundzie wiosennej. Podopieczni Kornela Ladrowskiego wygrali 3:2, choć do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Poloniści świetnie rozpoczęli drugą połowę meczu w dziesięć minut strzelając trzy gole, goście jednak zmniejszyli straty.
-
10.06.2025
Polonia mistrzem 1. ligi wojewódzkiej (2010)
Polonia 2010 w niedzielę pokonała 8:0 (3:0) Mieszko Gniezno i zapewniła sobie triumf w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej w rundzie wiosennej sezonu 2024/2025! Dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek nasz zespół ma dziesięć punktów przewagi nad drugim w tabeli GES-em Poznań. Na listę strzelców w meczu z Mieszkiem wpisało się aż siedmiu zawodników. Drugi zespół rywalizujący w 2. lidze wojewódzkiej przegrał z Kotwicą Kórnik i nadal liczy się w walce zarówno o triumf w rozgrywkach, jak też o utrzymanie na tym poziomie.




























































