16.09.2022
Bałtyk odpłynął bez punktówW piątek 16 września piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem był zajmujący dolne rejony ligowej tabeli Bałtyk Gdynia. Średzcy kibice mieli więc spore nadzieje na to że ich ulubieńcy zainkasuję tym razem komplet punktów.
Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla średzkiego zespołu. Już w 13 minucie idealne podanie od Bartosza Bartkowiaka pewnie wykorzystuje Klaudiusz Milachowski który wpadł z piłką w pole karne rywali, minął bramkarza Bałtyku i spokojnie skierował piłkę do pustej bramki. Po objęciu prowadzenia poloniści nie forsowali tempa spotkania tylko spokojnie konstruowali kolejne akcje ale z reguły kończyły się one na dobrze dysponowanym bloku defensywnym rywali. W 38 minucie bliski szczęścia był Jakub Giełda ale jego strzał z pierwszej piłki po dograniu głową Michała Walczaka był minimalnie niecelny. W samej końcówce to goście wykonywali rzut wolny w okolicach naszego pola karnego ale tym razem bez zarzutu spisała się średzka defensywa i ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Polonii Środa.
Po zmianie stron to ponownie poloniści jako pierwsi mogli zdobyć bramkę. W 50 minucie po szybkiej akcji naszego zespołu na bramkę uderzał Krystian Pawlak ale bramkarz Bałtyku intuicyjnie obronił to uderzenie parując piłkę na rzut rożny. Cztery minuty później ponownie przed szansą stanął Krystian Pawlak ale tym razem jego uderzenie było minimalnie niecelne. W 67 minucie kibice zgromadzeni na Stadionie Średzkim doczekali się wreszcie drugiej bramki dla swoich ulubieńców. Drugą asystę w tym meczu zaliczył Bartosz Bartkowiak który idealnie zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Mikołaja Witkowskiego a ten bez większych problemów umieścił piłkę w bramce. Na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry poloniści podwyższyli swoje prowadzenie a tym razem na listę strzelców wpisał się Bartosz Bartkowiak. W samej końcówce Bałtyk zdobył honorową bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do średzkiej bramki skierował Maciej Kaźmierczak. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Polonii Środa przypieczętował Jędrzej Drame który z bliska umieścił piłkę w bramce gości. Zwycięstwem 4:1 Polonii Środa zakończyło się to spotkanie.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Wujec, Skrobosiński, Pryimak (46` Buczma), Giełda (57` Witkowski), Pawlak (57` Drame), Bartkowiak (85` Mamedov), Nowak (68` Kultys), Kluczyński, Milachowski, Walczak.
Bałtyk Gdynia wystąpił w składzie: Bartkowiak – Kaźmierczak, Korpalski, Klimek, Bach, Długołęcki, Jankowski (57` Sluga, Bohm (89` Drozdowicz), Łukasik (46` Bożym), Brodnicki (46` Wołowski), Fietz.
Żółte kartki: Pryimak, Kluczyński, Milachowski - Łukasik, Fietz, Kaźmierczak
Bramki: Milachowski (13`), Witkowski (67`), Bartkowiak (82`), Drame (90+) – Kaźmierczak (87`)
Najnowsze aktualności
-
28.01.2013
Polonia rozpoczyna obóz dochodzeniowy
Dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozpoczną czterodniowy obóz dochodzeniowy. Poloniści pod okiem Czesława Owczarka będą trenować dwa razy dziennie.
-
27.01.2013
2 miejsce trampkarzy w Komornikach
Zespół trampkarzy Polonii Środa Wlkp. uczestniczył 25.01.2013r w turnieju halowym w Komornikach. W turnieju grało osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Nasz zespół w swojej grupie trafił na drużyny: Przemysława Poznań, Komorniki i Wartę Poznań.
-
27.01.2013
Polonia TV: Polonia Środa - Polonia II Środa
Zapraszamy do obejrzenia skrótu sobotniego spotkania sparingowego pomiędzy Polonią Środa, a Polonią II Środa. Mecz zakończył się wygraną piłkarzy grających w trzeciej lidze.
-
26.01.2013
Galeria: Polonia I - Polonia II
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu sparingowego pierwszego zespołu Polonii z drużyną rezerw. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Czesława Owczarka 3:0.
-
26.01.2013
Wygrana pierwszej drużyny
W dzisiejszym meczu sparingowym pierwszy zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał A-Klasowe rezerwy naszego klubu 3:0 (2:0). Dwie bramki dla polonistów zdobył Damian Buczma, a jedną Michał Stańczyk.
-
25.01.2013
Przekaż 1% podatku na Polonię
Przypominamy iż w tym roku ponownie wszyscy podatnicy chcący przekazać 1% swojego podatku na Organizację Pożytku Publicznego mogą to uczynić kierując te pieniądze na Klub Sportowy Polonia. Nasz Klub podobnie jak poprzednich latach znalazł się na liście organizacji uprawnionych do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2012.
-
25.01.2013
Trenowali po raz ostatni przed sparingiem
W czwartek piłkarze Polonii Środa Wielkopolska odbyli ostatni trening przed sobotnim sparingiem z drużyną rezerw.
-
24.01.2013
Zagłosuj na Pawła Przybyłka!
W dzisiejszym wydaniu Gazety Średzkiej znaleźć można pierwszy kupon plebiscytu na Najlepszego Sportowca 2012 roku w powiecie średzkim.























































