OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

30.04.2012

Zapowiedź 24. kolejki III ligi

Po dwóch odpoczynku piłkarze trzecioligowych klubów ponownie wyjdą walczyć na boiska o kolejne ligowe punkty.

W hicie kolejki lider tabeli Lech Rypin zmierzy się na własnym boisku z zajmująca druga lokatę średzką Polonią. Więcej o tym meczu przeczytać można klikając tutaj. Sokół Kleczew podejmować będzie przed własną publicznością Cuiavią Inowrocław. Gospodarze w ostatnim meczu uratowali jeden punk w końcówce spotkania, natomiast goście pewnie pokonali 4:0 Spartę Brodnica.

Do ciekawego starcia dojdzie na stadionie w Swarzędzu, gdzie miejscowa Unia spotka się z GKS-em Dopiewo. Unici po wysokiej porażce w Trzciance na pewno będą chcieli zwyciężyć, natomiast GKS najpierw przegrał w finale z czwartoligowym Lubońskim KS Fogo Luboń, a następnie w sobotę z Sokołem Kleczew w ostatnich piętnastu minutach dał sobie odebrać zwycięstwo.

W Pakości walcząca o utrzymanie Notecianka Pakość spotka się z Górnikiem Konin. Zwycięstwo gospodarzy pozwoli im oddalić się od strefy spadkowej i da spokój w kolejnych meczach.

Znajdująca się w trudnej sytuacji Polonia 1912 Leszno podejmie na własnym stadionie Wdę Świecie. Faworytem tego spotkania wydają się być goście, ale poloniści na własnym boisku łatwo punktów nie oddają.

W Koronowie dojdzie do starcia zdegradowanej już praktycznie Victorii i słabo grającej wiosna Unii Janikowo. Przyjezdni nie wygrali jeszcze wiosną żadnego spotkania.

Do Kobylina wyjedzie Lubuszanin Trzcianka, który podwoili odzyskuje formę. Piast natomiast zajmuje miejsce w środku tabeli i jak na razie nie zagraża mu spadek. Trzy punkty walkowerem otrzyma Sparta Brodnica, która miała się spotkać z Chemikiem Bydgoszcz.

Terminarz 24. kolejki:

wtorek, 1.05.2012
16:00 Unia Swarzędz - GKS Dopiewo
16:00 Lech Rypin - Polonia Środa Wielkopolska
16:00 Piast Kobylin - Lubuszanin Trzcianka
17:00 Notecianka Pakość - Górnik Konin
12:00 Polonia 1912 Leszno - Wda Świecie
16:00 Victoria Koronowo - Unia Janikowo
BKS Sparta Brodnica - Chemik Bydgoszcz 3:0 w.o.

środa, 2.05.2012
17:00 Sokół Kleczew - Cuiavia Inowrocław

Najnowsze aktualności

  • 07.12.2021

    Runda jesienna żaków młodszych (2014)

    Mijająca runda dla zawodników z rocznika 2014 była pierwszą rundą w kategorii „żak”. W porównaniu z poprzednią kategorią wiekową, zwiększyła się liczba zawodników występujących na boisku oraz rozmiar boiska. Liczba jednostek treningowy również uległa zwiększeniu. Mikrocykl treningowy składał się z trzech jednostek treningowych i kończył się dniem meczowym. Chłopcy z rocznika 2014 reprezentowali nasz Klub w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski ZPN, meczach towarzyskich oraz turniejach organizowanych przez inne kluby.

  • 07.12.2021

    Żaki po rundzie (2013)

    KS Polonia Środa Wlkp. rocznik 2013 składa się z dwóch grup – grupa I i grupa II z zachowaniem podziału na poziomy umiejętności. Grupa I składa się z 14 chłopców, grupa II z 16. Opiekę nad rocznikiem sprawują trenerzy z licencją UEFA B – Piotr Kleczewski i Dominik Rogowski. Zgodnie z wymaganiami, obie grupy trenują w oparciu o autorski program szkolenia zaakceptowany przez PZPN i Program Certyfikacji Szkółek. Zajęcia treningowe trwają 90 minut i odbywają się trzy razy w tygodniu. Każdy tydzień treningowy zakończony jest rywalizacją w formie turnieju, sparingu lub w ostateczności gry wewnętrznej. Przeciwnicy w miarę możliwości dobierani są do prezentowanego poziomu naszych grup, tak by każda rywalizacja była możliwie jak najbardziej wartościowa. Wszystkie treningi odbywają się na terenie Środy Wielkopolskiej. Nasz zespół korzysta ze świetnie przygotowanych boisk Stadionu Średzkiego i Centrum Treningowego Polonii oraz orlika, a w sezonie zimowym, z hal sportowych.

  • 07.12.2021

    Drugi zespół młodzików zakończył sezon (2009)

    Zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2009 sezon w III Lidze Okręgowej Młodzik D1 rozpoczęli 04.09.2021r. meczem z Concordią Murowana Goślina (9:1 dla Polonii). W skład zespołu wchodziło 15 zawodników ( w tym dwie dziewczyny). Kolejna ligowa potyczka była z zespołem MKS Trzemeszno II (12.09.2021r.) zakończona zwycięstwem również naszego zespołu 4:0. 18.09.2021r. Zmierzyliśmy się z zespołem PSS Junior Koziegłowy wygrywając wysoko 11:5. Dnia 25.09.2021r. nasi zawodnicy udali się do Kobylnicy by rozegrać tam kolejne ligowe spotkanie. Niestety tam tracimy pierwsze punkty remisując 1:1. W październiku przybyła do nas sąsiednia Unia II Swarzędz. Wygrywamy u siebie 5:2 i dopisujemy kolejne trzy punkty., w walce o awans do II ligi okręgowej. 10.10.2021r. wybraliśmy się na rewanż do Murowanej Gośliny , tam również wysoko wygrywamy 2:7. Rewanżowe spotkanie czekało na nas już 17.10.2021r. z MKS Trzemeszno , grając u siebie nie tracimy nawet bramki i wygrywamy to spotkanie 5:0. Na dwie kolejki przed końcem idąc jak równy z równym z Piastem Kobylnica , udajemy się na spotkanie do Koziegłów pozytywnie nastawieni na zwycięstwo gdyż u siebie gładko wygraliśmy (11:5), niestety spotkanie kończy się wygrana gospodarzy 5:2 i tracimy punkty. 31.10.2021r. To mecz o 6 punktów. Przyjechał do nas lider ligi Piast Kobylnica. Za wszelką cenę chcieliśmy wygrać to spotkanie by cieszyć się z awansu do wymarzonej II Ligi Okręgowej. Niestety Piast pokazał nam ze to im właśnie należy się to miejsce w tej lidze i bez straty gola ogrywają nas na własnym obiekcie 3:0. 06.11.2021r. To ostatnie spotkanie w ramach III Ligi Okręgowej Młodzik D1. Jedziemy na mecz wyjazdowy do Swarzędza, wygrywamy z miejscową Unia 3:1 i kończymy sezon na drugim miejscu.

  • 07.12.2021

    Intensywna runda orlików (2012)

    Mijająca runda była dla Orlików z rocznika 2012 bardzo intensywna, a zarazem udana. Podopieczni Trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmana wykazali się bardzo wysoką frekwencją i zaangażowaniem.

  • 07.12.2021

    Trzecie miejsce trampkarzy (2008)

    Zespół Trampkarza Młodszego występował w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 w lidze wojewódzkiej gr I. Po rozegraniu 14 meczów zakończył ligę na 3 miejscu. Jest to pozycja adekwatna do prezentowanych przez chłopców umiejętności piłkarskich. Zespół z zespołami z pierwszej „trójki zdobył 4 pkt. Dwukrotnie uległ Warcie Poznań: mecz na wyjeździe przegraliśmy wyraźnie (4:0), w meczu u siebie prowadziliśmy równorzędna rywalizację z najlepszą drużyną ligi(0:3). Z zespołem Lecha Poznań rocznik 2009: mecz na wyjeździe zremisowaliśmy(2:2), mecz u siebie wyraźnie wygraliśmy (3:1). Duże problemy w rywalizacji sprawiały chłopcom: przystosowane się do warunków boiskowych (sztuczna nawierzchnia), mental (niskie poczucie własnej wartości).

  • 07.12.2021

    Podsumowanie trampkarzy (2008)

    Zespół Polonii II Środa w sezonie 2021/22 rywalizował w rozgrywkach ligowych I Ligi Okręgowej C2  grupy 1 . Przygotowania do rundy rozpoczęliśmy w sierpniu a pierwszy mecz rozegraliśmy  28.08.21r W rozgrywkach wzięło udział 36 zawodników oraz zawodniczek.

  • 07.12.2021

    Runda jesienna za juniorami (2004)

    Zespół rocznika 2004 rozpoczął w tym roku rozgrywki w lidze wojewódzkiej A1. Początek sezonu napawał optymizmem, dwa wysokie zwycięstwa ze Stalą Pleszew (8:1) i Spartą Konin (7:1) pozwoliły nam objąć prowadzenie w lidze. Niestety, we wrześniu nasz zespół dopadła plaga kontuzji, która wykluczyła m. in. trzech podstawowych obrońców i najlepszego napastnika z gry na pół rundy. Po porażce z Victorią Września (1:7) stało się dla nas jasne, że czeka nas kilka trudnych tygodni. Nasi zawodnicy byli w tym czasie mocno eksploatowani w drugim zespole Polonii oraz rozgrywkach juniora starszego grając często 45 minut w sobotę, a 90 minut w niedzielę.

  • 07.12.2021

    Wygrana z Wartą (2010)

    W ostatniej kolejce ligowej, rozgrywanej 4.12 w lidze wojewódzkiej młodzi poloniści mierzyli się z Warta Poznań.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.