OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

05.02.2024

Z Chrobrym na remis

W sobotę 3 lutego piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem rywalem podopiecznych Pawła Kutyni był pierwszoligowy Chrobry Głogów. Spotkanie odbyło się w Głogowie na boisku  ze sztuczną nawierzchnią.

Od samego początku przewagę wypracowali sobie zawodnicy gospodarzy którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i starali się zagrażać bramce w której tym razem od pierwszych minut stał pozyskany z Kotwicy Kórnik Hubert Świtalski. Jednak średzka defensywa była skuteczna w swoich działaniach i uniemożliwiała rywalom poważniej zagrozić swojej bramce. Na dodatek w 21 minucie Jakub Giełda świetnym podaniem obsłużył Kevina Dudureke a ten z zimną krwią wykorzystał swoją sytuację pakując piłkę do bramki i dając Polonii Środa prowadzenie. Jak się później okazało była to bramka na wagę prowadzenia po pierwszej części spotkania bo żadnemu z zespołów nie udało się już więcej skierować piłki do bramki.

Po zmianie stron w obu zespołach nastąpiły zmiany, ale zmianie nie uległ obraz gry. Nadal przewagę posiadał zespół Chrobrego który częściej był przy piłce i groźniej atakował. Piłkarzom Polonii Środa długo udawało się wybronić z tych ataków i zachować czyste konto. W końcu jednak w 81 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pięknym strzałem głową popisał się Miłosz Jandziak i mieliśmy remis. Wynik 1:1 utrzymał się do końca spotkania.

Chrobry Głogów: (skład wyjściowy) Dybowski - Zarówny, Stuglis, Malczuk, Tupaj, Bogusz, Mandrysz, Hanc, Biel, Machaj, Pieczarka.

Polonia Środa Wlkp. wystąpiła w składzie: Świtalski (46` Frąckowiak) – Wujec (60` Wódecki), Żerkowski (30` Pieńczak), Zawodnik testowany (60` Żerkowski), Budych (46` Milachowski), Stangel (60` Mikołajczak), Walczak, Giełda (60` Drame), Durueke (60` Wawroski), Siedlecki (46` Łasocha), Drame (30` Bałdyga).

Bramka: Durueke (21`)

Najnowsze aktualności

  • 21.03.2026

    Transmisja z meczu CLJ

    Zapraszamy Was na transmisję z meczu Centralnej Ligi Juniorek U16 w którym polonistki zmierzą się z Poognią Szczecin. Mecz odbędzie się w niedzielę 22 marca o godzinie 18:00. Transmisja oczywiście z komentarzem.

  • 20.03.2026

    Akademia: Zapowiedź (21/22.03.2026)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 21/22 marca 2026.

  • 18.03.2026

    Polonia trzynasta w SBG Jarocin Cup (2013)

    W miniony weekend zespół Polonii 2013 wziął udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie. Podopieczni Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy wygrali dwa mecze - z Chemikiem Bydgoszcz oraz Karkonoszami Jelenia Góra - i zostali sklasyfikowani na trzynastym miejscu.

  • 18.03.2026

    Stracone punkty z Krotoszynem (2014)

    Mimo dwubramkowego prowadzenia nie udało się zdobyć pierwszych ligowych punktów Polonii 2014 w 1. lidze wojewódzkiej. Zespół Akademii Talentów Krotoszyn odpowiedział trzema trafieniami i ze Środy Wielkopolskiej wyjechał z kompletem punktów. Dla średzkiej drużyny bramki strzelili Filip Pietrzak i Karol Krawczewski. Druga drużyna przegrała 0:5 (0:3) z SF Luboń.

  • 18.03.2026

    Dwucyfrówka w Śremie (2012)

    Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęła rywalizację w 2. lidze wojewódzkiej C2  drużyna Polonii 2012. Nasz zespół 14:0 (9:0) pokonał Wartę Śrem, a do siatki rywali trafiali Karol Marciniak - 3, Marcin Bartkowiak - 3, Kacper Leciej - 2, Witold Chojnacki - 2, Jeremi Sójka - 2, Kiril Bezsmertnyi oraz Jakub Jacków.

  • 18.03.2026

    Remis w Koninie (2011)

    Zespół Polonii 2011 w niedzielę udał się do Konina na spotkanie 1. ligi wojewódzkiej C2. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 2:2 (0:1), a samo spotkanie miało ciekawy przebieg. Tuż przed przerwą Górnik objął prowadzenie, ale na początku drugiej części gry Polonia strzeliła dwa gole, a do siatki trafiali Kuba Kucharski i Jan Jankowiak. Gospodarze zdołali jednak odpowiedzieć, doprowadzając do wyrównania.

  • 18.03.2026

    Pierwszy punkt juniorów (2010)

    Pierwszy punkt w rundzie wiosennej wywalczyła w weekend Polonia 2010, która na własnym boisku zremisowała 2:2 (2:1) z Poznańską 13 Poznań. Nasz zespół prowadził już nawet 2:0 po dwóch trafieniach Mateusza Fórmaniaka, ale goście zdołali wyrównać i obie drużyny podzieliły się punktami. Druga drużyna przegrała 1:6 (0:4) z Wartą Poznań, a gola dla Polonii strzelił Jakub Królak.

  • 18.03.2026

    Remis z Błękitnymi Wronki (2009)

    W niedzielnym meczu 1. ligi wojewódzkiej B1 zespół Polonii 2009 zremisował 1:1 (1:1) w Popowie z Błękitnymi Wronki. Nasz zespół szybko objął prowadzenie po trafieniu Benjamina Wałuszki, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Gospodarze wyrównali w 21. minucie po rzucie rożnym, a następnie wynik do końca meczu już nie uległ zmianie.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.