11.03.2025
Wyszarpane zwycięstwo z Górnikiem (2011)
Wielu emocji dostarczył mecz 1. ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych, w którym Polonia 2011 wygrała 3:2 (1:2) z Górnikiem Konin. Poloniści źle weszli w mecz i już po piętnastu minutach przegrywali 0:2, ale kilka minut później Ignacy Ucinek wykorzystał rzut karny, zdobywając bramkę kontaktową. Długo utrzymywał się niekorzystny dla Polonii wynik, ale ostatnie kilka minut spotkania należało do podopiecznych Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka. W 75. minucie wyrównał Oskar Różewicz, który wrócił do Polonii po półrocznym pobycie w Warcie Poznań, a w doliczonym czasie gry gola na wagę trzech punktów zdobył nowy nabytek w średzkim zespole - Wojciech Śnitko.
Polonia 2011: 1. liga wojewódzka C2, gr. 2
8 marca 2025, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (stadion CSiR)
Polonia Środa Wielkopolska 3:2 (1:2) Górnik Konin
Ignacy Ucinek 18 (k), Oskar Różewicz 75, Wojciech Śnitko 80+2 - Aleksander Szulc 6, Maurycy Makowski 15
Polonia: 1. Jan Staniaszek - 5. Filip Majchrzak, 6. Jan Jankowiak, 7. Ignacy Ucinek, 10. Kacper Pauter, 16. Aleksander Bajer, 23. Kuba Kucharski, 31. Mateusz Szklarski, 49. Oskar Różewicz, 66. Krzysztof Kaźmierczak, 99. Adam Jankowski. Grali także: 12. Daniel Burak - 8. Wojciech Śnitko, 9. Mikołaj Borczyk, 14. Ksawery Duchała, 17. Jeremiasz Wesołowski, 20. Adam Peiner, 25. Jędrzej Słomczyński. Trenerzy: Mateusz Zawalski oraz Adrian Wojtysiak.
Najnowsze aktualności
-
13.02.2023
Grad goli w meczach trampkarzy (2009)
W minionym tygodniu drużyna trampkarzy młodszych rozegrała dwa mecze sparingowe w ramach przygotowań do rundy wiosennej. W środę w bardzo okrojonym składzie nasz zespół udał się do Szamotuł na spotkanie z przebywającą na zgrupowaniu Wartą Poznań. Mimo niezłej gry przez 45 minut ostatecznie dysponujący znacznie szerszą kadrą Zieloni wygrali bardzo wysoko, strzelając w ciągu ostatnich 35 minut aż dziewięć goli. Jedyną bramkę dla Polonii strzelił Kamil Jankowiak.
W rozegranym w sobotę meczu z innym beniaminkiem Ligi Wojewódzkiej - Kanią Gostyń - Poloniści pokazali się już ze znacznie lepszej strony, pewnie wygrywając 9:2. Trzy gole i cztery asysty w tym spotkaniu zaliczył Kamil Jankowiak, a pozostałe bramki strzelali Stanisław Korzeniewski - dwie, Nikodem Odwrot, Kacper Kucharski, Amelia Guzenda oraz Mikołaj Rauhut.
Kolejnymi sparingpartnerami Polonii w nadchodzący weekend będą duński Viborg FF oraz PKS Racot.
-
13.02.2023
Pewna wygrana w Grodzisku
W sobotę 11 lutego o godzinie 11.00 w Grodzisku Wielkopolskim piłkarki Polonii Środa rozegrały swoją kolejną grę kontrolną. Rywalkami naszego zespołu były miejscowe dziewczyny z GSS. Polonistki przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane i chciały wykonać dobrą pracę i przez pełne 90 minut pokazać kawałek dobrej piłki nożnej.
-
13.02.2023
Zwycięstwo z Wartą
W drugim sobotnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa mierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Szamotułach z czwartoligową Wartą Międzychód.
-
11.02.2023
Dobry sparing z Lechem
W sobotę od samego rana piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem naszym rywalem był młodzieżowy zespół Lecha Poznań występujący na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów.
-
10.02.2023
Porażka młodziczek z LFA Szczecin (2010)
W przedostatni dzień obozu młodziczki udały się do Szczecina na mecz z LFA Szczecin. Mimo nakładającego się zmęczenia dziewczyny starały się wykonywać założenia przedmeczowe. Ostatecznie przegrały jednak 0:5.
-
10.02.2023
Zbuduj z nami nową, piękną historię: współpraca z drużyną kobiet
W lutym światło dzienne ujrzała fatalna wiadomość. Stały partner Klubu, czyli Powiat Średzki radykalnie zmniejszył dotację dla Polonii Środa, co postawiło przyszłość drużyny kobiet pod olbrzymim znakiem zapytania.
-
09.02.2023
Wysokie zwycięstwo z Chemikiem (2008)
Przebywająca w Bydgoszczy drużyna Polonii 2008 rozegrała drugą grę kontrolną w ramach obozu przygotowawczego. Tym razem Poloniści wygrali aż 6:0 z Chemikiem Bydgoszcz, a bramki strzelali Szymon Zając, Paweł Sarna, Nikodem Bliskowski, Alan Nowakowski, Wiktor Motyl oraz Mikołaj Kowalski. W piątek drużyna zagra jeszcze z Tucholanką Tuchola.
-
09.02.2023
Grali z Zawiszą i Chemikiem (2006)
Podczas obozu juniorzy trenują dwa razy dziennie na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz pracują w siłowni, a ponadto korzystają z odnowy biologicznej. We wtorek i środę Poloniści zagrali dwa mecze kontrolne z zespołami występującymi w Centralnej Lidze Juniorów U-17, które można ocenić bardzo pozytywnie. W pierwszym meczu z Zawiszą Bydgoszcz nasza drużyna minimalnie przegrała 1:2, natomiast w drugim spotkaniu Poloniści pokonali Chemika Bydgoszcz 7:3. W piątek juniorzy zagrają jeszcze z Tucholanką Tuchola.
























































