13.02.2023
Zwycięstwo z WartąW drugim sobotnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa mierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Szamotułach z czwartoligową Wartą Międzychód.
Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana a swoje okazje bramkowe miały obydwa zespoły. Najbliżsi objęcia prowadzenia piłkarze Polonii Środa byli w 29 minucie kiedy to Arzuman Mamedov minął bramkarza Warty Międzychód ale jego uderzenie sprzed pola karnego minęło słupek bramki rywali. Warta swoje akcje kończyła głównie na dobrze dysponowanym bloku defensywnym naszego zespołu. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron Warta szybko objęła prowadzenie. Piłka po dośrodkowaniu w nasze pole karne spadła pod nogi średzkich obrońców ale ci nie zdołali jej wybić, dopadł do niej napastnik Warty i z bliska skierował do bramki. Poloniści szybko doprowadzili do wyrównania. W polu karnym rywali faulowany był Mikołaj Witkowski i sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał bramkarza Warty. W 61 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Filipa Łasochy piłkę głową strącił Andryi Pryimak. Niestety piłka zatrzymała się na słupku bramki rywali. Na szczęście dopadł do niej ponownie Andryi Pryimak i z bliska wepchnął piłkę do bramki wyprowadzając Polonię na prowadzenie. Cztery minuty później poloniści podwyższyli swoje prowadzenie. Ponownie dośrodkowanie z rzutu rożnego kończy się strzałem głową Andryi Pryimaka który spada na poprzeczkę rywali. Ale ponownie szczęście dopisało Polonii Środa bo piłka spadała wprost pod nogi Huberta Kaźmierczaka który wepchnął ją do bramki rywali. W 71 minucie Filip Łasocha dośrodkował piłkę w pola karne a tam całą akcję celnym strzałem zamknął Kacper Cyka wpychając na wślizgu piłkę do bramki rywali. Do końca spotkania więcej bramek nie padło i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii Środa.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Maślanka, Pryimak, Zawodnik testowany, Kaźmierczak H., Janoś, Łasocha, Gniewowski, Witkowski, Mamedov, Cyka.
Bramki: Witkowski (53`), Pryimak (61`), Kaźmierczak (65`), Cyka (71`)
Najnowsze aktualności
-
02.09.2025
Klasa A: Kosynier ograł Polonię
Trzeci zespół seniorski Polonii w niedzielę zagrał w Sokołowie, a nie jak pierwotnie zaplanowano w Środzie. Młody zespół Polonii szybko stracił gola i mimo ambitnej walki o zwycięstwo musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego Kosyniera. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.
-
02.09.2025
Bez punktów w Swarzędzu
W niedzielę odbyło się kolejne spotkanie V ligi z udziałem rezerw Polonii Środa. Tym razem poloniści udali się do Swarzędza a ich rywalem był miejscowy Lider. Spotkanie pierwotnie miało się odbyć w sobotę ale ze względu na intensywne opady deszczu zostało przeniesione na niedzielę.
-
02.09.2025
Akademia: Raport ligowy (30/31.08.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 30/31 sierpnia 2025.
-
29.08.2025
Akademia: Zapowiedź (30/31.08.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 30/31 sierpnia 2025.
-
29.08.2025
Akademia: Raport ligowy (25-29.08.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 25-29 sierpnia 2025.
-
29.08.2025
Transmisja meczu z Lechem II
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Lechem II Poznań.
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w niedzielę 31 sierpnia o godzinie 16:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński
-
29.08.2025
Bosch service sponsorem meczu z Lechem
Polonia Środa Wielkopolska to klub, który od zawsze buduje swoją siłę w oparciu o lokalną społeczność. Dlatego z radością ogłaszamy, że sponsorem meczu w ramach Betclic 3. Ligi z Lechem II Poznań została firma Bosch Service – firma, która od lat jest blisko mieszkańców naszego miasta.
-
28.08.2025
W niedzielę z rezerwami Lecha
W niedzielę 31 sierpnia o godzinie 17:00 na Nowym Stadionie Średzkim piłkarze Polonii Środa podejmą w meczu ligowym rezerwy Lecha Poznań. Będzie to kolejne starcie dwóch drużyn, których spotkania od lat dostarczają kibicom ogromnych emocji i nigdy nie są zwykłym pojedynkiem o ligowe punkty. Rywalizacja Polonii z Lechem II Poznań to prawdziwe wielkopolskie derby, w których zawsze towarzyszy wysoka intensywność gry, walka do ostatniego gwizdka i dodatkowy smaczek wynikający z prestiżu, jaki niesie ze sobą wygrana nad lokalnym rywalem. Dodatkowo dla kibiców Polonii Środa może to być doskonała okazja żeby zobaczyć po raz pierwszy w akcji niedawno pozyskanego obrońcę Jonathana de Amo.