21.06.2023
Występ Polonii w turnieju Sokolik Orlen Cup (2013)
W weekend zespół orlików młodszych (rocznik 2013) wziął udział w międzynarodowym turnieju piłkarski Sokolik Orlen Cup 2023 w Starym Sączu. Nasza drużyna uplasowała się na siedemnastym miejscu wśród 36 zespołów z całego świata, a zwycięzcą tegorocznej edycji został hiszpański RC Deportivo de La Coruña.
Zespół Polonii trafił do grupy C, w której mierzył się z rywalami z Polski, Łotwy, Chorwacji oraz Słowacji. Nasza drużyna wygrała trzy mecze i dwukrotnie przegrała, co wystarczyło do zajęcia trzeciego miejsca w grupie.
Wyniki Polonii w grupie C:
Polonia 7:0 Sandecja Nowy Sącz
Polonia 3:0 BFC Daugavpils
Polonia 1:3 NK Lokomotiva Zagrzeb
Polonia 5:1 Śląsk Wrocław
Polonia 0:4 ŠK Slovan Bratysława
Tabela grupy C:
1. NK Lokomotiva Zagrzeb (Chorwacja)
2. ŠK Slovan Bratysława (Słowacja)
3. Polonia Środa Wielkopolska
4. Śląsk Wrocław
5. BFC Daugavpils (Łotwa)
6. Sandecja Nowy Sącz
W drugiej fazie Poloniści rywalizowali o miejsca 13.-18. z rywalami z Polski, Węgier i Austrii. W tej fazie nasi zawodnicy odnieśli tylko jedno zwycięstwo i ostateczenie zajęli 17. miejsce,
Tabela grupy o miejsca 13.-18.:
13. MTK Budapeszt (Węgry)
14. SK Rapid Wiedeń (Austria)
15. FC Wrocław Academy
16. Drukarz Warszawa
17. Polonia Środa Wielkopolska
18. Resovia Rzeszów
Polonia: Sebastian Ciszewicz, Kacper Fiołka, Leon Jacków, Jakub Kanoniczak, Krystian Kasprzak, Gabriel Lipiński, Karol Maleszka, Brajan Ostański, Szymon Plewiński, Jakub Przybyłek, Damian Siwek, Paweł Szumski.
trener: Radosław Falgier.
Najnowsze aktualności
-
27.09.2009
Horror z Plewiskami- trzy punkty jadą do Środy !!!
W rozegranym dziś w Komornikach spotkaniu IV ligi Polonia Środa pokonała po dramatycznym meczu Grom Ciepłownik Plewiska 2:1(0:1) po dwóch bramkach Marcina Duchały(70. 85.) . Gola dla gospodarzy juz w 6 minucie zdobył Adam Drgas. Dzięki jednoczesnemu remisowi Leśnika Margonin z Czarnymi Wróblewo nasz zespół został samodzielnym liderem rozgrywek.
-
26.09.2009
Sobotnie wyniki zespołów Polonii
W sobotę 26 września odbyło się sześć meczów zespołów Polonii Środa . W tych meczach odnieślismy trzy zwycięstwa i ponieslismy trzy porażki.
-
25.09.2009
5 wyjazdów i 2 mecze u siebie
Nadchodzący weekend to kolejne ligowe potyczki drużyn średzkiej Polonii. Tym razem większość spotkań będziemy rozgrywać w roli gości. Tylko nasi najmłodsi adepci rozegrają mecze na własnych obiektach.
-
24.09.2009
Seria trzech ciężkich meczy Polonii
W najbliższą niedziele pierwszy zespół Polonii zainaguruje serie trzech meczy z drużynami z czołówki tabeli. Na początek poloniści zagrają z Gromem Plewiska.
























































