OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

24.09.2009

Seria trzech ciężkich meczy Polonii

W najbliższą niedziele pierwszy zespół Polonii zainaguruje serie trzech meczy z drużynami z czołówki tabeli. Na początek poloniści zagrają z Gromem Plewiska.

Mecz zostanie rozegrany w Komornikach, ze względu na remont obiektu w Plewiskach. Poloniści jak na razie rozegrali trzy mecze na wyjazdach zdobywając 6 punktów. Dodając do tego komplet punktów przed własną publicznością, plasuje to nasz zespół na 2 pozycji w tabeli.

Plewiska są miejscowością należącą do gminy Komorniki i leżą w bezpośrednim sąsiedztwie Poznania. Największym sukcesem jest gra drużyny Gromu w IV lidze. Obecnym trenerem, a także twórcą awansu do obecnej klasy rozgrywkowej jest Wojciech Groński.

Nasz niedzielny przeciwnik przed kolejną serią spotkań zajmuje 6 miejsce z 11 punktami. Grom dotychczas rozegrał 5 meczy u siebie i dwa wyjazdowe. Na fakt zasługuje informacja, że piłkarze z Plewisk stracili tylko 3 bramki w 7 potyczkach !!! Można stąd wnioskować, że jest to bardzo dobrze poukładany zespół w destrukcji, a przeciwnikom trudno jest znaleźć sposób na sforsowanie defensywy Plewisk.

W pierwszych siedmiu kolejkach Grom grał głównie z silnymi rywalami- stąd może wynikać mniejsza liczba punktów niż u lidera rozgrywek. Najbliższy rywal ma już za sobą mecze z: Lechią Kostrzyn, Lubońskim FC, Nordenią Dopiewo i Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. W tych meczach stracili tylko jedną bramkę (z Luboniem)!!!. Pokonali również na własnym boisku Nordenie Dopiewo 1:0. Z pewnością Grom zajmowałby inną pozycję w tabeli, gdyby nie fallstart i przegrana w pierwszym meczu z Czarnymi Wróblewo.

Przed obecną rundą, kadra Plewisk została oparta głównie na zawodnikach z zeszłego sezonu. Największym wzmocnieniem drużyny wydaje się nowy bramkarz- Łukasz Berczyński- grający wcześniej w Warcie Poznań, Lechu II Poznań, czy w Remesie Opalenica. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny jest Sebastian Sołecki z 3 trafieniami (łącznie Plewiska mają na koncie 5 bramek). 

Historia meczy przeciwko Gromowi jest bardzo niekorzystna dla naszej drużyny. W rozgrywkach ligowych z zespołem z Plewisk mierzyliśmy się czterokrotnie, trzy razy ulegając i remisując jedno spotkanie. Bilans bramkowy 10 do 6 dla Gromu. Optymizmu należy dopatrywać się  w tym, że w ostatnim meczu między obiema drużynami rozegranym zimą tego roku w ośrodku treningowym Polonii, zespół trenera Ryszarda Rybaka wygrał 2:1.

Mamy nadzieję, że w niedzielne popołudnie (początek meczu godz. 16.00) będziemy świadkami żywego i emocjonującego widowiska. Grom Plewiska to na pewno rywal w naszym zasięgu. Na przywiezienie punktów z Plewisk nie wystarczy jednak tylko zaangażowanie naszych piłkarzy. Muszą oni zagrać na wysokim poziomie  technicznym, a także taktycznym. Wtedy dopiero mamy szanse na zdobycz punktową.

Oczywiście wszystkich średzkich kibiców zapraszmy w niedzielę na godzinę 16.00 do Komornik. Wyjazd ze Środy autokarem- godz. 14.30 z pod Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zapraszamy i liczymy na doping !!!

Najnowsze aktualności

 • 15.09.2021

  Pojedynek z beniaminkiem

  W sobotę piłkarze Polonii Środa udadzą się do Stargardu aby rozegrać spotkanie ligowe z absolutnym beniaminkiem na tym poziomie rozgrywkowym – zespołem Kluczevi Stargard. Szczególny to będzie mecz dla szkoleniowca Polonii Środa Krzysztofa Kapuścińskiego dla którego będzie to powrót na stare śmieci bo to w Stargardzie osiągał swoje największe sukcesy piłkarskie a dodatkowo będzie miał się okazje spotkać ze swoim starym dobrym znajomym – bramkarzem Kluczevi Markiem Ufnalem który w tych sukcesach miał duży udział.

 • 14.09.2021

  Sześć bramek w starciu ze Słupcą (2007)

  Zespół rocznika 2007 w niedzielę 12 września podejmował drużynę SKP Słupca . Spotkanie od pierwszego gwizdka sędziego było w pełni kontrolowane przez gospodarzy, którzy zepchnęli słupczan do niskiej obrony nie pozwalając im na wyjście z własnej połowy boiska .

 • 14.09.2021

  UKS Śrem pokonany (2005)

  W niedzielę o godzinie 14:00 w ramach rozgrywek Ligi Wojewódzkiej mierzyliśmy się z drużyną ze Śremu.

 • 14.09.2021

  Podział punktów z Kanią Gostyń (2006)

  W sobotę 11 września zespół juniorów młodszych rozegrał kolejny mecz ligowy. Przeciwnikiem polonistów była Kania Gostyń – zespół bardzo dobrze znany, gdyż nasi zawodnicy rywalizują już kolejny rok z rówieśnikami z Gostynia na tym samym poziomie rozgrywkowym.

 • 13.09.2021

  Pięć bramek z Ostrzeszowem (2004)

  W sobotę w południe zespół Polonii Środa z rocznika 2004 mierzył się z drużyną AP Ostrzeszów.

 • 13.09.2021

  Turniej WZPN w Jarocinie (2014)

  W niedzielę (12.09.2021r.) zespół Polonii Środa rocznik 2014 uczestniczył w II Turnieju Żaków Młodszych organizowanym przez Wielkopolski ZPN. Zmagania odbyły się w Jarocinie, wzięło w nich udział łącznie 8 zespołów: 2x Warta Śrem, 2x Jarota Jarocin, 2x Akademia Piłkarska Reissa Jarocin oraz 2x Polonia Środa. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Mecze rozgrywały się na 2 boiskach i trwały 1x15 minut w systemie każdy z każdym w obrębie swojej grupy.

 • 13.09.2021

  Pracowity tydzień orlików (2012)

  Miniony tydzień piłkarze z rocznika 2012 spędzili bardzo pracowicie. Podopieczni Trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmana rozegrali kilka gier podsumowujący bieżący mikrocykl treningowy.

 • 13.09.2021

  Gra wewnętrzna skrzatów (2015)

  W sobotni piękny poranek odbyła się gra wewnętrzna Skrzata Starszego zespołu Polonii Środa Wlkp. Mecze odbyły się na boisku głównym przy ul. Sportowej. Pięknie przygotowane boisko, świeżo skoszona murawa pozwoliła na świetną zabawę i rywalizację zawodników.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.