23.04.2013
Wysokie zwycięstwo orlików starszychW niedzielne popołudnie orlicy rozegrali swój kolejny mecz. Tym razem występowali w roli gospodarza zawodów; przeciwnikiem był zespół Kotwicy Kórnik.
Pierwsze minuty spotkania to bardzo wysoka skuteczność zawodników Polonii. Zaledwie po 5 minutach meczu Polonia prowadziła 3-0. Pierwszą bramkę w meczu zdobył F.Michalak po podaniu K.Lewicza. Kolejne dwie bramki zdobył J.Kiel, który wykorzystał dokładne podania F.Michalaka. Tak szybko objęte prowadzenie przez zespół Polonii nie gwarantowało zwycięstwa. Zespół z Kórnika nie zamierzał łatwo się poddać i ruszył do odrabiania strat. Na szczęście w bramce Polonii dobrze spisywał się D.Nyczak broniąc strzały przeciwników. W 14’ meczu kolejną bramkę zdobył F.Michalak – wynik 4-0 dla Polonii. Dwie minuty później było już 5-0 po szybkim kontrataku Polonii. Akcję prawą stroną boiska A.Białkowskiego i dokładne podanie po ziemi wzdłuż pola karnego zakończył celnym strzałem M.Bartkowiak. W 19’ spotkania swoją trzecią bramkę w meczu (a szóstą bramkę dla Polonii) zdobył F.Michalak - który wykorzystał dokładne podanie M.Gosciniaka. W 21’ meczu bramkę zdobył A.Białkowski po dwójkowej akcji z F.Michalakiem. Wynik 7-0 dla Polonii. Minutę później Kotwica zdobyła swoją pierwszą bramkę w meczu z rzutu wolnego. Wynik 7-1. Polonia odpowiedziała jeszcze trafieniami: A.Białkowskiego i M.Gościnaka. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wysokim prowadzeniem Polonii 9-1. Po zmianie stron Kotwica ruszyła do odrabiania strat. W efekcie szybko zdobyła kolejne dwie bramki. Wynik 9-3. W 38’ meczu na strzał z dystansu zdecydował się F.Michalak - lecz bramkarz Kotwicy nie dał się zaskoczyć, ale dobitka M.Malusiaka była już nie do obrony. Wynik meczu 10-3 dla Polonii. Kotwica odpowiedziała kolejnym trafieniem w 40’ meczu. Wynik spotkania 10-4. Nastepne minuty gry przyniosły kolejne bramki dla polonii. W 43’ spotkania bramkę po składnej akcji zespołu zdobył M.Gościniak. Minutę później kolejna bramkę zdobył A.Białkowski, a asystował M.Gosciniak. Mecz zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem Polonii 12-4. W przekroju całego meczu Polonia bezapelacyjnie prezentowała się lepiej; zagrała nie tylko bardzo skutecznie w ataku, ale i w obronie.Na pochwałę za dobre spotkanie zasłużył cały zespół.
Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, J.Kmieciak, A.Białkowski, M.Szafrański, J.Kiel, J.Grześkowiak, M.Gościniak, M.Bartkowiak, F.Michalak, G.Kozłowski, D.Maćkowiak, D.Mostowski, K.Lewicz, M.Malusiak.
Najnowsze aktualności
-
12.08.2024
Daleki wyjazd do Słupska
W najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ekipa Mikołaja Raczyńskiego uda się do Słupska na spotkanie z beniaminkiem ligowych rozgrywek Gryfem. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę 17 sierpnia a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.
-
12.08.2024
Imponujący debiut trampkarzy (2011)
Polonia 2011 w sobotę zaliczyła imponujący debiut w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej trampkarzy C2, w swoim pierwszym oficjalnym meczu na pełnowymiarowym boisku pokonując aż 9:0 (4:0) Wartę Poznań 2012. Bramki dla Polonii strzelali: Giovani Henriquez-Gajda - trzy, Ignacy Ucinek - dwie, Szymon Cichy - dwie, Mateusz Szklarski oraz Antoni Kaus.
-
12.08.2024
Inauguracja na remis (2008)
W sobotę zespół Polonii 2008 rozegrał pierwszy mecz sezonu 2024/2025 w 1. lidze wojewódzkiej juniorów B1. Poloniści na wyjeździe zremisowali 1-1 (1-1) z Polonią 1912 Leszno, a jedyną bramkę strzelił Adrian Wojciechowski.
-
12.08.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (10/11.08.2024)
W sobotę zespoły akademii rozegrały pierwsze mecze ligowe w sezonie 2024/2025. W miniony weekend zagrały dwa nasze zespoły - Polonia 2008 zremisowała na wyjeździe 1:1 z Polonią 1912 Leszno, a jedynego gola dla Polonii strzelił Adrian Wojciechowski. Natomiast na boisku CTP1 trampkarze Polonii z rocznika 2011 w pierwszym oficjalnym meczu w piłce 11-osobowej pokonali aż 9:0 zespół Warty Poznań 2012! Hat tricka strzelił Giovani Henriquez-Gajda, po dwa gole zdobyli Ignacy Ucinek i Szymon Cichy, a po jednym trafieniu zanotowali Mateusz Szklarski oraz Antoni Kaus.
-
11.08.2024
Trzy punkty zostają w Środzie Wlkp.
Na inaugurację V ligi sezonu 2024/25 zespół rezerw Polonii Środa w niedzielne popołudnie podejmowali na własnym boisku Polanina Strzałkowo.
-
11.08.2024
Udana inauguracja kobiet
W niedzielne południe zespół kobiet Polonii Środa zainaugurował rozgrywki Orlen I ligi kobiet sezonu 2024/25. W pierwszym meczu polonistki mierzyły się na boisku z Starych Oborzyskach z beniaminkiem zespołem Juna Trans.
-
10.08.2024
Podział punktów przy Sportowej
W drugim meczu ligowym sezonu 2024/25 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Noteć Czarnków. Ligowe spotkania pomiędzy oboma ekipami w poprzednim sezonie zakończyły się wygranymi Noteci. Poloniści pałali zatem rządzą rewanżu.
-
09.08.2024
Drużyny Polonii w sezonie 2024/2025
Pięć drużyn seniorskich, dziesięć drużyn akademii w piłce jedenastoosobowej, pięć drużyn w piłce dziewięcioosobowej, a także dziewięć zespołów w rozgrywkach bezwynikowych dzieci - w sumie 29 DRUŻYN zgłosiła Polonia Środa Wielkopolska do rozgrywek piłkarskich w rundzie jesiennej sezonu 2024/2025!



























































