12.08.2024
Imponujący debiut trampkarzy (2011)
Polonia 2011 w sobotę zaliczyła imponujący debiut w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej trampkarzy C2, w swoim pierwszym oficjalnym meczu na pełnowymiarowym boisku pokonując aż 9:0 (4:0) Wartę Poznań 2012. Bramki dla Polonii strzelali: Giovani Henriquez-Gajda - trzy, Ignacy Ucinek - dwie, Szymon Cichy - dwie, Mateusz Szklarski oraz Antoni Kaus.
Początek meczu to optyczna przewaga Warciarzy, którzy bardzo dobrze wyglądali w wysokim pressingu, nie pozwalając Polonistom na łatwe budowanie akcji. Z każdą minutą do głosu zaczęli jednak dochodzić gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie po golu Mateusza Szklarskiego. Warciarze nie zdążyli jeszcze wprowadzić poprawek w swojej grze, a na 2:0 powyżśzył Giovani Henriquez-Gajda. Poloniści od tego momentu kontrolowali już wydarzenia na boisku. W pierwszej połowie do siatki trafiali jeszcze Antoni Kaus i Ignacy Ucinek bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.
Druga połowa była niemal kopią wydarzeń z pierwszej części gry. Polonia kontrolowała grę, jednocześnie uważając w defensywie. Z pomocą bramkarza Jana Staniaszaka nasz zespół utrzymał z tyłu czyste konto, zaś z przodu kolejne bramki zdobywali: Szymon Cichy, Ucinek, Henriquez, Cichy i ponownie Henriquez.
Polonia 2011: 1. liga wojewódzka C2
10 sierpnia 2024, godz. 12:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP1)
Polonia Środa Wielkopolska 9:0 (4:0) Warta Poznań
Mateusz Szklarski 13, Giovani Henriquez-Gajda 16, 63, 78, Antoni Kaus 35, Ignacy Ucinek 40, 61, Szymon Cichy 60, 69
Polonia: 2. Jan Staniaszek - 4. Szymon Kiciński, 6. Jan Jankowiak, 7. Ignacy Ucinek, 9. Mikołaj Borczyk, 10. Kacper Pauter, 16. Aleksander Bajer, 18. Szymon Cichy, 21. Natan Nowaczyk, 29. Giovani Henriquez-Gajda, 31. Mateusz Szklarski. Grali także: 11. Antoni Kaus, 17. Jeremiasz Wesołowski, 22. Igor Nowak, 23. Kuba Kucharski. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Łukasz Żegleń.
| 1. liga wojewódzka B1 (2008) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia Środa Wielkopolska | 1 | 9:0 | 3 |
| 2. | Lech Poznań 2012 | 1 | 10:2 | 3 |
| 3. | Wielkopolska Komorniki | 1 | 5:1 | 3 |
| 4. | AP Reissa Poznań | 0 | 0:0 | 0 |
| 5. | Canarinhos Skórzewo | 0 | 0:0 | 0 |
| 6. | SMS AP Reissa Ślesin | 0 | 0:0 | 0 |
| 7. | Górnik Konin | 0 | 0:0 | 0 |
| 8. | Polonia 1912 Leszno | 0 | 0:0 | 0 |
| 9. | Olimpia Koło | 0 | 0:0 | 0 |
| 10. | Unia Swarzędz | 0 | 0:0 | 0 |
| 11. | Lider Swarzędz | 0 | 0:0 | 0 |
| 12. | Orkan Chorzemin | 0 | 0:0 | 0 |
| 13. | KKS 1925 Kalisz | 1 | 1:5 | 0 |
| 14. | Poznańska 13 Poznań | 1 | 2:10 | 0 |
| 15. | Warta Poznań 2012 | 1 | 0:9 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
13.05.2013
Polonistki pokonały lidera trzeciej ligi
Drużyna dziewczyn naszej Polonii pewnie pokonała na własnym boisku lidera III ligi gr poznańskiej Kotwicę Kórnik 3:1. Bramki dla średzianek strzelały Agnieszka Szafran, Kamila Wiśniewska i Sylwia Jędrzejczyk.
-
13.05.2013
Kolejne wyjazdowe zwycięstwo juniorów młodszych
Juniorzy młodsi występujący w grupie mistrzowskiej i walczący o awans do Wielkopolskiej Ligi nie zwalniają tempa i grają swoje mecze w cyklu co 3 dni. Po dwóch ostatnich wyjazdowych zwycięstwach 4:0, ponownie nasi zawodnicy wybrali się na mecz do kolejnego rywala. Tym razem podopieczni trenera Roberta Halaburdy w sobotę 11 maja zagrali w Obornikach z miejscową Spartą. Spotkanie to Polonia wygrała tak jak w poprzednich meczach, czyli 4:0, prowadząc do przerwy 1:0.
-
12.05.2013
Zwycięstwo żaków z Orlikiem Mosina
W sobotni poranek przy niezbyt sprzyjającej pogodzie żaki Polonii podejmowały na boisku w Środzie zespół Orlika Mosina. Oba zespoły reprezentowały równy poziom gry. Patrząc jednak na tabele w tej grupie można powiedzieć, że był to mecz o 6 pkt.
-
12.05.2013
Wygrana orlików młodszych
W dniu 11.05 Nasi młodzi piłkarze z grupy Orlika młodszego udali się na kolejny mecz ligowy, tym razem rywalem polonistów był Poznaniak Poznań który w tym spotkaniu był gospodarzem. Mecz zaplanowany był na godz. 11:30 jednak problemy techniczne spowodowane nałożeniem dwóch meczy w tym samym czasie, przesunęły spotkanie polonistów na godz. 13. Tym spotkaniem rozpoczęła się runda rewanżowa, aczkolwiek obie drużyny spotkały się pierwszy raz w grupie mistrzowskiej, ponieważ pierwszy mecz został przełożony na koniec rozgrywek z powodu śniegów które miały miejsce na początku kwietnia.
-
11.05.2013
Polonia TV: Polonia Środa - Lubuszanin Trzcianka
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia skrótu wideo z dzisiejszego spotkania Polonii Środa Wielkopolska z Lubuszaninem Trzcianka.
-
11.05.2013
Galeria: Polonia Środa - Lubuszanin Trzcianka
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Lubuszaninem Trzcianka. Spotkanie zakończyło się wygraną średzian 2:0.
-
11.05.2013
Wyniki sobotnich meczów 25. kolejki klasy A
Dziś rozegrane zostały trzy spotkania 25. kolejki poznańskiej klasy A. Zwycięstwa zanotowali Przemysław Poznań i Pogoń Książ. Podziałem punktów zakończył się mecz LKS-u Kicin i Czarnych Czerniejewo.
-
11.05.2013
Kolejne zwycięstwo trampkarzy
Drużyna Kotwicy Kórnik, była kolejnym przeciwnikiem trampkarzy KS Polonia Środa Wlkp. w ligowej kolejce rozgrywek.





















































