11.08.2024
Udana inauguracja kobietW niedzielne południe zespół kobiet Polonii Środa zainaugurował rozgrywki Orlen I ligi kobiet sezonu 2024/25. W pierwszym meczu polonistki mierzyły się na boisku z Starych Oborzyskach z beniaminkiem zespołem Juna Trans.
Od samego początku polonistki wypracowały sobie przewagę na boisku w Starych Oborzyskach. To podopieczne Łukasza Kubzdyla dłużej utrzymywały się przy piłce i kontrolowały przebieg wydarzeń boiskowych. W 17 minucie na uderzenie z dystansu zdecydowała się Klaudia Nogalska i piłka wpadł do bramki. Jeszcze przed przerwą ponownie Klaudia Nogalska miała okazję do podwyższenia prowadzenia ale jej uderzenie z rzutu wolnego zablokowała Dominika Dewicka. Więcej bramek do przerwy nie padło i po czterdziestu pięciu minutach mieliśmy skromne prowadzenie średzkiego zespołu.
Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia średzkiego zespołu. Do strąconej w polu karnym przez Laurę Nowicką piłki dopadła Kamila Wielińska i pewnym strzałem pokonała bramkarkę rywalek. Z biegiem czasu coraz odważniej atakować zaczęły rywalki. Kotłowało się pod bramką Marii Valchuk ale średzka bramkarka pewnie broniła wszystkie strzały i wygrywała pojedynki sam na sam z rywalkami. Dopiero w 82 minucie Dobrosława Skorupska znalazła sposób na umieszczenie piłki w bramce polonistek i zdobyła kontaktową bramkę dla swojego zespołu. Do samego końca spotkanie trzymało w napięciu. Gospodynie usilnie chciały strzelić drugą bramkę i doprowadzić do wyrównania a polonistki szukały swoich szans w kontrataku. Żadnemu z zespołów nie udało się jednak pokonać bramkarki rywalek i ostatecznie mecz zakończył się wygraną 2:1 (1:0) polonistek.
Polonia Środa Wlkp. wystąpiła w składzie: Valchuk – Falkowska, Ratajczak (66` Grzesik), Hyży, Paduch, Nowicka (66` Glogier), Wielińska (72` Pawlak), Nogalska (86` Dobroń), Rogaciova, Szewczyk, Ścisłowska (72` Ciesiółka).
Żółte kartki: Paduch, Glogier
Bramki: Nogalska (17`), Wielińska (49`) – Skorupska (82`)
Najnowsze aktualności
-
28.03.2023
Porażka juniorów w Poznaniu (2006)
W sobotę 25 marca w ramach drugiej kolejki rozgrywek wiosennych poloniści w meczu wyjazdowym zmierzyli się z GES Sport Academy. Dla gospodarzy było to dopiero pierwsze spotkanie w tej rundzie, gdyż tydzień temu pauzowali. Poloniści natomiast przystępowali do tego meczu po wysokiej wygranej z GKS Trzcinica. Faworytem tego pojedynku byli zawodnicy z Poznania, ale nasz zespół odpowiednio zmotywowany postanowił wysoko ustawić poprzeczkę i mając swój plan na ten mecz chciał zagrać odważnie i zdecydowanie.
-
28.03.2023
Porażka z Dopiewem
W kolejnym meczu ligowym zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku GKS Dopiewo. Znów przegrywamy 1:2, choć z przebiegu spotkania mogliśmy liczyć na więcej. Szczególnie w pierwszej połowie meczu stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, po której wystarczyło dokładniej dograć piłkę w polu karnym lub oddać lepszy strzał. Świetnie rozgrywał piłkę Olek Kluczyński, przez którego przechodziło większość dogodnych do zdobycia goli okazji.
-
27.03.2023
Licheń Winter Cup (2010)
W weekend zespół młodzika starszego Polonii Środa udał się do Lichenia na międzynarodowy turniej Licheń Winter Cup. Cały turniej był potrzebnym doświadczeniem świetną zabawą, a przede wszystkim nauką. Mimo braku kilku kluczowych zawodników spowodowanych chorobami i zgrupowaniem kadry Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej daliśmy radę!
-
27.03.2023
Orliki rozpoczęły zmagania (2014)
W niedzielę 26.03.2023r. podopieczni trenera Radosława Piotrowskiego byli gospodarzem turnieju ligowego w kategorii orlików młodszych Wielkopolskiego ZPN. Na boiska wybiegły zespoły: Polonii, Sparty Sklejki Orzechowo, Orlika Miłosław oraz Warty Śrem. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym. Podczas turnieju młodzi piłkarze Polonii zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, ambitnie walcząc o każdą piłkę. Spotkania obfitowały w pojedynki 1x1, piękne bramki i ciekawe akcje.
-
27.03.2023
Minimalna porażka z Sucharami (2011)
W minioną sobotę meczem z Sucharami Suchy Las rozgrywki ligowe zainaugurowali zawodnicy pierwszej drużyny rocznika 2011.
-
27.03.2023
Na inaugurację z Lubońskim (2011)
W sobotę na boisku na popularnej Rolibudzie pierwszą kolejkę ligowa rozegrali młodzicy młodsi naszego klubu, którzy występują w 2 lidze okręgowej. Przeciwnikiem polonistów był zespół Lubońskiego Luboń.
-
27.03.2023
Turniej orlików w Kórniku (2012)
W sobotę, 25 marca rozgrywki ligowe wznowił drugi zespół Orlików Starszych Polonii. Podobnie jak jesienią, rozgrywki dla zespołów składających się z zawodników urodzonych w 2012 r. i młodszych odbywają w formie bez wynikowych turniejów.
-
25.03.2023
Trzy punkty z Wolina
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa udali się do Wolina na spotkanie z tamtejszym zespołem Vinety.























































































