28.03.2024
Wysoki remis trampkarzy (2010)
W środowy wieczór zespół trampkarzy Polonii II Środa Wielkopolska (rocznik 2010) na boisku CTP 1 podejmował Unię Swarzędz. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, było pełne bramek i zwrotów akcji. Poloniści trzy razy obejmowali prowadzenie, ale goście z każdym razem wyrównywali, by po przerwie prowadzić dwoma golami. Nasz zespół walczył jednak do końca i zdołał wyrównać, a mecz ostatecznie zakończył się wysokim remisem 5:5 (3:3).
Mecz przy ul. Sportowej rozpoczął się po myśli gospodarzy bo w 22. minucie spotkania Polonia objęła prowadzenie, a autorem bramki był Filip Maćkowiak (asystował Adam Poloszyk). Radość Polonistów jednak nie trwała długo, bo goście już w 25. minucie doprowadzili do remisu. Mecz od samego początku rozgrywany był w bardzo dobrym tempie. Pomimo tego, że gra głownie toczyła się w środkowej strefie boiska, to oba zespoły stwarzały sobie sytuacje do strzelenia kolejnej bramki. Ta sztuka udała się gospodarzom w 30. minucie po bramce Jakuba Przybylskiego (asystował Jakub Mikołajczak). Po raz kolejny Unia nie pozostała dłużna, doprowadzając do remisu w 35. minucie. Mecz mógł się podobać, bo obfitował w dużą liczbę bramek. Do przerwy obie ekipy trafiały do bramki jeszcze po jednym razie. Dla Polonii w 36. minucie trafił Jakub Przybylski (asystował Dawid Buczma), natomiast Unia Swarzędz wyrównała w samej końcówce I połowy.
Po zmianie stron, mecz stał się jeszcze bardziej otwarty. Niestety dwa koszmarne błędy defensywy gospodarzy kosztowały drużynę stratę dwóch bramek w 43. i 46. minucie spotkania. Końcówka meczu należała jednak do gospodarzy. Determinacja i konsekwencja drużyny Polonii sprawiła, że udalo się doprowadzić do remisu. Jedną bramkę dołożył po raz kolejny Jakub Przybylski po asyście Kamila Zenkera, a w 64. minucie do wyrównania doprowadził Sviatoslav Melnykov. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 5:5.
Polonia 2010 II: I liga okręgowa C2 - grupa 4
27 marca 2024, godz. 19:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia II Środa Wielkopolska 5:5 (3:3) Unia Swarzędz
Filip Maćkowiak 22, Jakub Przybylski 30, 36, 60, Sviatoslav Melnykov 64 - Michał Pluta 25, 35, 39, 43, 46
Polonia: 42. Krzysztof Stefański - 7. Jan Muszyński, 12. Aleksander Niemczewski, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 19. Bartosz Nowicki, 21. Dawid Buczma, 22. Filip Maćkowiak, 24. Stanisław Wieczorek, 26. Oskar Tkaczyk, 47. Kamil Zenker. Grali także: 1. WIktor Nossow - 3. Franciszek Leżała, 9. Damian Hypki, 13. Franciszek Kaczmarek, 15. Sviatoslav Melnykov, 20. Marcel Kaleta, 23. Franciszek Smoliński, 27. Jakub Przybylski, 99. Adam Kłopocki.
trener: Patryk Słomczyński.
| I liga okręgowa C2 - grupa 4 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia Poznań | 2 | 13:0 | 6 |
| 2. | Kotwica Kórnik | 2 | 9:2 | 6 |
| 3. | Polonia Środa Wielkopolska | 2 | 11:6 | 4 |
| 4. | Mieszko Gniezno | 2 | 5:3 | 3 |
| 5. | Talent Poznań | 2 | 4:5 | 3 |
| 6. | Unia Swarzędz | 2 | 5:9 | 1 |
| 7. | Avia Kamionki | 2 | 2:10 | 0 |
| 8. | Lider Swarzędz | 2 | 0:14 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
13.02.2023
Grad goli w meczach trampkarzy (2009)
W minionym tygodniu drużyna trampkarzy młodszych rozegrała dwa mecze sparingowe w ramach przygotowań do rundy wiosennej. W środę w bardzo okrojonym składzie nasz zespół udał się do Szamotuł na spotkanie z przebywającą na zgrupowaniu Wartą Poznań. Mimo niezłej gry przez 45 minut ostatecznie dysponujący znacznie szerszą kadrą Zieloni wygrali bardzo wysoko, strzelając w ciągu ostatnich 35 minut aż dziewięć goli. Jedyną bramkę dla Polonii strzelił Kamil Jankowiak.
W rozegranym w sobotę meczu z innym beniaminkiem Ligi Wojewódzkiej - Kanią Gostyń - Poloniści pokazali się już ze znacznie lepszej strony, pewnie wygrywając 9:2. Trzy gole i cztery asysty w tym spotkaniu zaliczył Kamil Jankowiak, a pozostałe bramki strzelali Stanisław Korzeniewski - dwie, Nikodem Odwrot, Kacper Kucharski, Amelia Guzenda oraz Mikołaj Rauhut.
Kolejnymi sparingpartnerami Polonii w nadchodzący weekend będą duński Viborg FF oraz PKS Racot.
-
13.02.2023
Pewna wygrana w Grodzisku
W sobotę 11 lutego o godzinie 11.00 w Grodzisku Wielkopolskim piłkarki Polonii Środa rozegrały swoją kolejną grę kontrolną. Rywalkami naszego zespołu były miejscowe dziewczyny z GSS. Polonistki przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane i chciały wykonać dobrą pracę i przez pełne 90 minut pokazać kawałek dobrej piłki nożnej.
-
13.02.2023
Zwycięstwo z Wartą
W drugim sobotnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa mierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Szamotułach z czwartoligową Wartą Międzychód.
-
11.02.2023
Dobry sparing z Lechem
W sobotę od samego rana piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem naszym rywalem był młodzieżowy zespół Lecha Poznań występujący na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów.
-
10.02.2023
Porażka młodziczek z LFA Szczecin (2010)
W przedostatni dzień obozu młodziczki udały się do Szczecina na mecz z LFA Szczecin. Mimo nakładającego się zmęczenia dziewczyny starały się wykonywać założenia przedmeczowe. Ostatecznie przegrały jednak 0:5.
-
10.02.2023
Zbuduj z nami nową, piękną historię: współpraca z drużyną kobiet
W lutym światło dzienne ujrzała fatalna wiadomość. Stały partner Klubu, czyli Powiat Średzki radykalnie zmniejszył dotację dla Polonii Środa, co postawiło przyszłość drużyny kobiet pod olbrzymim znakiem zapytania.
-
09.02.2023
Wysokie zwycięstwo z Chemikiem (2008)
Przebywająca w Bydgoszczy drużyna Polonii 2008 rozegrała drugą grę kontrolną w ramach obozu przygotowawczego. Tym razem Poloniści wygrali aż 6:0 z Chemikiem Bydgoszcz, a bramki strzelali Szymon Zając, Paweł Sarna, Nikodem Bliskowski, Alan Nowakowski, Wiktor Motyl oraz Mikołaj Kowalski. W piątek drużyna zagra jeszcze z Tucholanką Tuchola.
-
09.02.2023
Grali z Zawiszą i Chemikiem (2006)
Podczas obozu juniorzy trenują dwa razy dziennie na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz pracują w siłowni, a ponadto korzystają z odnowy biologicznej. We wtorek i środę Poloniści zagrali dwa mecze kontrolne z zespołami występującymi w Centralnej Lidze Juniorów U-17, które można ocenić bardzo pozytywnie. W pierwszym meczu z Zawiszą Bydgoszcz nasza drużyna minimalnie przegrała 1:2, natomiast w drugim spotkaniu Poloniści pokonali Chemika Bydgoszcz 7:3. W piątek juniorzy zagrają jeszcze z Tucholanką Tuchola.
























































