20.08.2010
W niedzielę dwa mecze z SzamotułamiW najblizszą niedzielę wreszcie zobaczymy w Środzie mecze ligowe i to od razu dwa . W obu meczach przeciwnikami Polonii Środa bedą zespoły z Szamotuł.
O godzinie 11.00 jako pierwsi na boisko wybiegną juniorzy starsi naszego klubu aby zmierzyć się z MSP Szamotuły . Szkółka piłkarska z Szamotuł w pierwszej kolejce WLJS pokonała u siebie Poznaniaka 4:2 a nasz zespół juniorów także świetnie się spisał wygrywając na wyjezdzie z Calisia 1:0.
Zapowiada się więc bardzo ciekawe spotkanie i po cichu liczymy, iż nasza młodzież postara sie o niespodziankę wygrywając z faworyzowanym i bardziej znanym rywalem. Warto przypomnieć, że trenerem zespołu MSP Szamotuły jest znakomity trener , Pan Andrzej Dawidzuk, za kadencji Leo Benhakkera trener bramkarzy reprezentacji Polski.
O 16.00 zaś na boisko wybiegna jedenastki Polonii Środa i Sparty Szamotuły by walczyć o punkty w czwartej lidze. Nasz zespół w dwóch pierwszych meczach wyjazdowych zdobył komlept punktów , natomiast Sparta przegrała pierwszy mecz z Polonia Chodzież (2:6) oraz wygrała u siebie ze Spartą Oborniki aż 11;1 !!!.
Widać , że piłkarze Sparty graja bardzo widowiskowy futbol gdyz w dwóch meczach z ich udziałem padło aż 19 bramek. Ciekawe jak zaprezentuja się w Środzie ?. Synoptycy na niedzielę zapowiadają ładną , słoneczną pogodę więc chyba warto przyjść na stadion w Środzie nacieszyć się latem oraz zobaczyć interesująco zapowiadający się pojedynek.
Zapraszamy na stadion nieco wcześniej gdyż od 15.00 na obiekcie OSiR ( przed halą) wystawione będzie stoisko z prezentacja Projektu POLONIA ARENA. Chcemy wspólnie z Państwem podyskutować na temat tego waznego dla naszego klubu i całego miasta projektu. Zarząd klubu liczy na wsparcie kibiców w dążeniu do realizacji nowoczesnego stadionu w Środzie.
ZAPRASZAMY NA MECZ ! NIEDZIELA 16.00
Najnowsze aktualności
-
23.01.2023
Akademia z dotacją na rok 2023!
Akademia Piłkarska Polonii Środa Wielkopolska otrzymała dotację na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie gminy Środa Wielkopolska dla klubów sportowych na rok 2023.
-
23.01.2023
Śnieg młodzikom nie straszny! (2010)
W sobotę młodzicy starsi Polonii w zimowej aurze mierzyli się z Wartą Śrem. W trudnych warunkach lepiej poradzili sobie Średzianie, którzy zdobyli osiem bramek, a do siatki trafiali Wiktor Nossow (trzykrotnie), Adam Poloszyk (dwukrotnie), Jakub Mikołajczak, Filip Cichosz oraz Marcel Kaleta.
-
21.01.2023
Sześć bramek rezerw Lecha
W drugim tej zimy spotkaniu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Popowie mierzyli się z drugim zespołem Lecha Poznań. Lechici są już na półmetku przygotowań do startu rundy wiosennej więc zanosiło się na trudną przeprawę dla będącego na innym etapie przygotowań średzkiego zespołu. Dodatkowo poloniści w tym meczu musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Damiana Buczmy, Andrii Pryimaka i Kievina Durueke.
-
19.01.2023
Przekaż 1,5% podatku na Polonię Środa
Rozpoczyna się tegoroczny okres rozliczeniowy. Dlatego zachęcamy wszystkich sympatyków naszego Klubu, aby przekazali 1,5% podatku na Klub Sportowy Polonia Środa.
-
18.01.2023
Porażka w pierwszym sparingu (2008)
W pierwszym meczu sparingowym przygotowująca się do gry w Centralnej Lidze Juniorów U-15 drużyna trampkarzy starszych przegrała z Wartą Śrem 2007 1:7. Jedynego gola dla Polonii w końcówce spotkania zdobył z rzutu karnego Paweł Sarna. Kolejnym sparingpartnerem naszego zespołu będzie Mieszko Gniezno.
-
17.01.2023
Towarzysko ze śremską Wartą (2012)
W sobotę na boisku przy ulicy Lipowej druga drużyna orlików starszych rozegrała mecz sparingowy z Wartą Śrem 2013. Po ambitnej grze nasz zespół ostatecznie przegrał 1:4 (0:0), a jedynego gola dla Polonii zdobył Timur Tsarenko.
-
17.01.2023
Skrzaty rywalizowały z żakami (2015/2016)
W sobotę w sali CSiR przy ulicy Sportowej kolejną grę kontrolną rozegrały skrzaty z roczników 2016 i 2017, które zmierzyły się ze starszymi kolegami.
-
17.01.2023
Zagrali ze Zjednoczonymi Września (2014)
W sobotę zespół żaków starszych (rocznik 2014) prowadzony przez Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rozegrał mecze kontrolne z Nowym Folwarku ze Zjednoczonymi Września.


























































