OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

23.01.2023

Akademia z dotacją na rok 2023!

Akademia Piłkarska Polonii Środa Wielkopolska otrzymała dotację na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie gminy Środa Wielkopolska dla klubów sportowych na rok 2023.

KS Polonia otrzymał dwa dofinansowania:

 1. 315.000,00 zł na zadanie pt. "Poprawa warunków uprawiania piłki nożnej na terenie Gminy Środa Wielkopolska poprzez realizację zajęć sportowych Akademii Piłkarskiej Klubu Sportowego Polonia", w ramach którego będziemy mogli realizować zajęcia sportowe, organizować mecze akademii oraz wyjazdy, zakupić sprzęt i stroje sportowe.
 2. 15.000,00 zł na zadanie pt. "Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu poprzez organizowanie i propagowanie wśród dzieci, młodzieży i pozostałych mieszkańców Gminy Środa Wielkopolska aktywnych form kultury fizycznej - upowszechnianie sportu wśród mieszkańców Gminy Środa Wielkopolska w dziedzinie piłka nożna, poprzez stwarzanie możliwości do współzawodnictwa sportowego podczas meczów i turniejów piłkarskich i rywalizacji z zespołami z całej Polski", w ramach którego będziemy mogli zorganizować Polonia Cup - dziewiątą edycję turnieju piłkarskiego o utrwalonej renomie, w którym udział biorą drużyny z całego regionu oraz Polski.

Niezwykle cieszy nas, że największy klub sportowy na terenie powiatu średzkiego, mogący pochwalić się Złotym Certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, będzie mógł utrzymywać wysoką jakość szkolenia młodych Średzian. Dziękujemy!

Najnowsze aktualności

 • 02.02.2023

  Towarzyska porażka z Zagłębiem Lubin (2009)

  W rozegranym w Lubinie meczu towarzyskim Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:2 (0:1) z Zagłębiem Lubin. Mecz był pełny walki i obie drużyny miały swoje okazje, ale to gospodarze byli skuteczniejsi.

 • 01.02.2023

  Dwie gry orlików (2012)

  Drużyna orlików starszych (rocznik 2012) w piątek rozegrała mecz towarzyski z Arką Gdynia, natomiast w niedzielę rywalem Polonii był Mieszko Gniezno.

 • 01.02.2023

  Kontrolne porażki trampkarzy (2008)

  W ubiegły weekend przygotowujący się do gry w Centralnej Lidze Juniorów trampkarze starsi (rocznik 2008) rozegrali dwa mecze kontrolne. Średzki zespół przegrał 0:2 z Poznańską 13 (rocznik 2007), a także 0:1 z UKS AP Reissa Poznań.

 • 31.01.2023

  Wygrana rezerw w Krotoszynie

  Okazałym zwycięstwem 3:0 rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej zawodnicy zespołu rezerw Polonii Środa. W pierwszym zimowym sparingu poloniści wygrali z grającą w V lidze (kaliska) Astrą Krotoszyn. Wynik powinien być jeszcze wyższy, jednak Oskarowi Janosiowi zabrakło trochę precyzji pod bramką przeciwnika.

 • 30.01.2023

  Młodziczki halowymi mistrzyniami Wielkopolski!

  Zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska zostały Halowymi Mistrzyniami Wielkopolski do lat 13! Polonistki z kompletem zwycięstw i bez straty gola zakończyły fazę grupową, a w półfinale po rzutach karnych pokonały Akademię Talentów Krotoszyn. W finale nasze piłkarki bezbramkowo zremisowały z Wartą Poznań, ale ponownie skuteczniej egzekwowały rzuty karne. Poza końcowym triumfem zawodniczka Polonii - Julia Brzęcka - została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

 • 26.01.2023

  Cenna lekcja z Górnikiem

  W środę 25 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią piłkarze Polonii Środa rozegrali dodatkowy sparing tej zimy. Rywalem naszego zespołu był pierwszoligowy Górnik Łęczna który w tym czasie przebywał w Opalenicy na obozie przygotowawczym. Spotkanie trwało aż 120 minut i zostało rozegrany systemem 4x30 minut.

 • 25.01.2023

  Dublet Polonii w Koziołek Cup! (2013)

  W miniony weekend orlicy młodsi spędzili dużo czasu grając. W piątek zawodnicy mieli okazję rywalizować i trenować ze starszymi kolegami z rocznika 2012. W niedzielę natomiast podzielona na dwie grupy drużyna zdominowała turniej Koziołek Cup w Kórniku - Poloniści zajęli dwa pierwsze miejsca.

 • 24.01.2023

  Intensywny weekend żaków (2015)

  Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był bardzo intensywny i obfity w rywalizację boiskową. Żaki rywalizowały w turniejach w Dolsku i Śremie oraz rozegrały mecz z Polonią 2014.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.