OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

17.08.2020

Unia pokonana (2006)

Trampkarze starsi z rocznika 2006 w swoim ostatnim sprawdzianie przed ligą pokonali w Swarzędzu miejscową Unie 6-2.

Trenerzy sparing podzielili na dwie połowy – po 40 min każda. Niestety trener Łukasz Kaczałka nie mógł skorzystać w tym dniu ze wszystkich swoich zawodników. Mimo to spotkanie dla polonistów okazało się bardzo pożyteczne. Może tempo  nie było porywające, ale kibice zobaczyli naprawdę mnóstwo akcji ofensywnych. Już początek meczu pokazał kto będzie rozdawał karty. Wysoki pressing, który zastosowali poloniści skutkował tym, że zawodnicy Unii nie mogli opuścić własnej połowy. Stało się to dopiero w 15 min ,kiedy to właśnie gospodarze pierwszy raz wyprowadzili kontrę i zdobyli z niej bramkę. Jednak konsekwentna gra naszego zespołu przyczyniła się do tego, że jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą część poloniści zdobyli dwie bramki a konkretnie Szymon Rauhut i zespół schodził na przerwę prowadząc 2-1. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze mocno cofnięci na własnej połowie czekali na kontrę i błąd naszych obrońców. Poloniści natomiast cały czas będąc w ataku pozycyjnym szukali swoich szans zarówno z prawej jak i lewej strony. Momentami w grę wkradło się trochę chaosu, ale wynikało to raczej ze zmęczenia i rotacji na pozycjach mając tylko na ławce trzech zawodników. Młodzi zawodnicy Polonii kontrolowali przebieg tego meczu zdobywając kolejne cztery trafienia a tracąc jedną bramkę co ostatecznie dało wygraną 6-2. W drugiej połowie do bramki rywala trafili ponownie Szymon Rauhut, Jakub Wawroski oraz Oskar Oboda i Rafał Kozica. Był to ostatni mecz kontrolny jaki zespół zagrał w tym okresie przygotowawczym. W niedzielę 23 sierpnia do Środy zawita Kania Gostyń w I kolejce Ligi Wojewódzkiej a początek spotkania zaplanowano na godzinę 10.00. Już teraz zapraszamy na ten mecz wszystkich sympatyków piłki nożnej.

Polonia zagrała w składzie: D. Kaczmarek, P. Hładyszewski, K. Bartkowiak, O. Górski, K. Mielcarek, K. Kruk, O. Banaszak, O. Oboda, J. Wójkiewicz, J. Wawroski, Sz. Rauhut, R. Kozica, J. Łoda, S. Dębowski, J. Korcz.

Najnowsze aktualności

  • 23.04.2024

    Transmisja spotkania pucharowego

    Ze spotkania 1/4 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Notecią Czarnków przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji o godzinie 17:45.

  • 22.04.2024

    Porażka z Przemysławem (Juniorki)

    Juniorki Polonii nie mogą zaliczyć minionego weekendu do udanych, ponieważ przegrały 1:7 (0:3) z Przemysławem Poznań w meczu III ligi okręgowej trampkarzy młodszych. To nie był dzień Polonistek, które dzielnie walczyły, ale wystarczyło to do strzelenia tylko jednej bramki autorstwa Alicji Bolewicz.

  • 22.04.2024

    Domowa porażka z Wartą (2013)

    W sobotę zespół Polonii 2013 w ramach I ligi okręgowej młodzików młodszych rywalizował z Wartą Poznań 2013. Poloniści już w pierwszej minucie objęli prowadzenie, ale później skuteczniejsi byli goście i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zielonych 8:3

  • 22.04.2024

    Zwycięstwo z UKS-em Śrem (2012)

    Druga drużyna rocznika 2012 rozegrała w sobotę 2. kolejkę II ligi okręgowej młodzików młodszych. Poloniści dobrze się spisali i przywieźli ze Śremu trzy punkty po zwycięstwie z miejscowym UKS-em.

  • 22.04.2024

    Zwycięstwo w Rychwale (2012)

    Zespół młodzików młodszych Polonii Środa Wielkopolska w sobotę rozegrał mecz 7. kolejki I ligi wojewódzkiej. Poloniści na wyjeździe wygrali ze Zjednoczonymi Rychwał 3:0 (0:0), a kluczowe okazało się pięć minut drugiej polowy, w ciągu których nasi zawodnicy strzelili trzy bramki. Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do Polonii 1912 Leszno.

  • 22.04.2024

    Pogoń pokonana (2011)

    Polonia 2011 kontynuuje serię zwycięstw w I lidze okręgowej młodzików starszych. Tym razem nasz zespół nie bez trudu wygrał 4:1 (1:0) z Pogonią Książ Wielkopolski. Do przerwy Polonia prowadziła 1:0, a po przerwie wyszła na dwubramkowe prowadzenie, jednak goście zdobyli jeszcze gola kontaktowego. Zwycięstwo zostało przypieczętowane dwoma golami w doliczonym czasie gry. Druga drużyna w meczu II ligi okręgowej przegrała 3:5 (2:3) z Talentem Poznań.

  • 22.04.2024

    Trzy punkty z Poznania

    Rezerwy Polonii Środa w kolejnym meczu V ligi zmierzyły się w Poznaniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią z Akademią Piłkarską Reissa. Poloniści rozstrzygnęli to spotkanie na swoją korzyść wygrywając 1:0 (0:0) po bramce Emanuela Mikołajczyka.

  • 22.04.2024

    Wysoka porażka z Kotwicą (2010)

    Nie udał się wyjazd drugiej drużyny rocznika 2010 do Szczodrzykowa. Nasz zespół w meczu I ligi okręgowej przegrał 0:8 (0:2) z Kotwicą Kórnik.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.