22.04.2024

Domowa porażka z Wartą (2013)

W sobotę zespół Polonii 2013 w ramach I ligi okręgowej młodzików młodszych rywalizował z Wartą Poznań 2013. Poloniści już w pierwszej minucie objęli prowadzenie, ale później skuteczniejsi byli goście i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zielonych 8:3

Mecz rozpoczął się dla Polonistów bardzo dobrze, bo już w 1. minucie Jakub Przybyłek wykorzystał podanie Krystiana Kasprzaka. Dwie minuty później było już 1:1. Pierwsze minuty meczu były bardzo otwarte, o czym świadczą kolejne bramki w 5. i 8. minucie. Na prowadzenie wyszła Warta jednak, a po chwili na listę strzelców po raz drugi wpisał się Jakub Przybyłek, tym razem po asyście Kacpra Woźniaka. W 17. minucie Warta ponownie wyszła na prowadzenie jednak siedem minut później mieliśmy już 3:3 po mierzonym uderzeniu Kacpra Woźniaka. W pierwszej połowie padły jeszcze dwie bramki, ale niestety ze strony gości i do przerwy było 3:5.

Druga połowa to niestety tylko trzy bramki Warty. Pomimo kilku dogodnych sytuacji Polonii nie udało się zdobyć już żadnej bramki. Pomimo kilku braków kadrowych Poloniści podjęli walkę z dobrym piłkarskim zespołem. Nie raz stworzone sytuacje bramkowe były efektem świetnej wymiany podań oraz mobilności w tym meczu, jednak niekiedy zabrakło troszkę szczęścia, kiedy to piłka trzykrotnie odbijała się od poprzeczki bramki rywali.

Polonia 2013 I: I liga okręgowa D2 - grupa 4
20 kwietnia 2024, godz. 9:00 - Środa Wielkopolska (stadion CSiR)
Polonia II Środa Wielkopolska 3:8 (3:5) Warta II Poznań
Jakub Przybyłek 1, 8, Kacper Woźniak 24 - Jakub Pietraszewski 3, Jan Draszkiewicz 5, Hubert Kmieciński 17, 35, Mateusz Wyrwa 27, Karol Koczorowski 43, 60, Adam Grembecki 69

Polonia 2013: 9. Brajan Ostański - 15. Kacper Fiołka, 18. Gabriel Lipiński, 19. Jakub Kanoniczak, 10. Krystian Kasprzak, 13. Sebastian Ciszewicz, 88. Oliwier Wiczyński, 8. Jakub Przybyłek, 29. Kacper Woźniak. Grali także: 3. Mikołaj Kaczałka, 12. Antoni Szał, 14. Maksymilian Małecki. Trenerzy: Radosław Falgier oraz Kamil Drzewiecki.

Skrzaty grały w Zalasewie (2017)

W niedzielę skrzaty Polonii wzięły udział w turnieju ligowym, rozgrywanym w Zalasewie, którego gospodarzem był Meblorz Swarzędz. W turnieju rywalizowały także Clescevia Kleszczewo i Maratończyk Brzeźno. Zawodnicy czerpali dużo radości z gry oraz strzelili dużo bramek.

Żacy rywalizowali w Luboniu (2016)

W sobotę zespół żaków F1 (rocznik 2016) wziął udział w turnieju bezwynikowych rozgrywek organizowanych przez Wielkopolski ZPN. Zawody odbyły się na sztucznym boisku w Luboniu, a ich gospodarzem był UKS Jedynka Luboń.  W turnieju wzięły też udział zespoły Unii Swarzędz oraz dziewczyn z Warty Poznań.

• 01.05.2024

Intensywny weekend żaków (2015)

Intensywny weekend mają za sobą żacy Polonii z rocznika 2015. W sobotę grupa biała udała się do Poznania na turniej ligowy, ale zmierzyła się tam tylko z Lechem II Poznań (rocznik 2016). W niedzielę obie grupy żaków rywalizowały w grze kontrolnej z AP Reissa Komorniki.

Turniej ligowy na Stadionie Średzkim (2013)

W niedzielę druga grupa orlików starszych (rocznik 2013) była gospodarzem turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Zawody zostały rozegrane na płycie głównej Stadionu Średzkiego. Poloniści podzieleni na dwa zespoły rywalizowali z Kotwicą Kórnik, Orlikiem Miłosław, UKS-em Śrem i Wartą Śrem.

• 30.04.2024

Akademia: Zapowiedź majówki (30.04-05.05.2024)

Majówka 2024 przepełniona będzie piłkarskimi emocjami, które rozpoczną się już w we wtorek i potrwają do poniedziałku! W tym czasie czeka nas dwanaście meczów drużyn akademii oraz trzy turnieje ligowe WZPN! Sporo meczów rozegranych zostanie na Stadionie Średzkim! Sprawdźcie koniecznie terminarz.

Porażka mimo prowadzenia (Juniorki)

W sobotę zawodniczki Polonii rywalizujące w III lidze okręgowej trampkarzy C2 udały się do Orzechowa z nastawieniem by zdobyć trzy punkty. Przez długi czas wszystko układało się po myśli naszej drużyny, która prowadziła po bramkach Alicji Doros i Nikoli Jeziorskiej i co kilka chwil stwarzały kolejne okazje. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 3:2 i obronili je do gwizdka kończącego spotkanie.

Porażka w Kórniku (2013)

W niedzielę orlicy starsi Polonii (rocznik 2013) udali się do Kórnika, gdzie rozegrali mecz I ligi okręgowej młodzików D2 z Kotwicą. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis w starciu z zespołem, który wygrał wszystkie dotychczasowe mecze. Między 51. a 53. goście zdobyli jednak trzy gole, a w 60. minucie ustalili wynik spotkania.

Dziewięć goli z Kotwicą (2012)

W meczu 3. kolejki II ligi okręgowej zespół młodzików urządził prawdziwy festiwal strzelecki. Polonia wygrała aż 9:3 z Kotwicą II Kórnik, a skutecznością błysnął Adam Płóciennik, który aż czterokrotnie trafiał tego dnia do siatki.