22.04.2024

Pogoń pokonana (2011)

Polonia 2011 kontynuuje serię zwycięstw w I lidze okręgowej młodzików starszych. Tym razem nasz zespół nie bez trudu wygrał 4:1 (1:0) z Pogonią Książ Wielkopolski. Do przerwy Polonia prowadziła 1:0, a po przerwie wyszła na dwubramkowe prowadzenie, jednak goście zdobyli jeszcze gola kontaktowego. Zwycięstwo zostało przypieczętowane dwoma golami w doliczonym czasie gry. Druga drużyna w meczu II ligi okręgowej przegrała 3:5 (2:3) z Talentem Poznań.

Mecz od samego początku zwiastował duże emocje i ciężką przeprawę. Polonia starała się budować grę spokojnie od bramki, natomiast Pogoń szukała swojej okazji po kontrze. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Poloniści. W 26. minucie w zamieszaniu podbramkowym gola zdobył Jan Marciniak.

Druga część wyglądała bardzo podobnie, a prowadzenie w 65. minucie podwyższył Giovani Henriquez-Gajda, a gdy wydawało się, że losy meczu sa już rozstrzygnięte to Pogoń załapała kontakt, co gwarantowało emocjonującą końcówkę. W doliczony czasie Polonia jednak przypieczętowała swoje zwycięstwo, najpierw do bramki trafił Oskar Różewicz, a wynik meczu ustalił Szymon Cichy.

Polonia 2011 I: I liga okręgowa D1 - grupa 4
20 kwietnia 2024, godz. 11:00 - Zielniki
Polonia Środa Wielkopolska 4:1 (1:0) Pogoń Książ Wielkopolski
Jan Marciniak 26, Giovani Henriquez-Gajda 65, Oskar Różewicz 80+1, Szymon Cichy 80+3 - Mateusz Janiszewski 72

Polonia: 1. Mykhailo Bakulin - 4. Szymon Kiciński, 6. Jan Jankowiak, 18. Szymon CIchy, 21. Krzysztof Kaźmierczak, 24. Jan Marciniak, 29. Giovani Henriquez-Gajda, 49. Oskar Różewicz, 98. Adam Walczak. Grali także: 16. Stanisław Gorgolewski, 20. Adam Peiner, 99. Jan Kaszkowiak. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Kornel Ladrowski.

8. Kotwica Kórnik 5 7:23 3

Mecz bogaty był sytuacje strzeleckie ze strony Polonistów, lecz to poznaniacy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Nasi zawodnicy nie załamali się i doprowadzili do wyrównania, a obie bramki strzelił Kacper Leciej, ale po chwili Talent znów prowadził. Po przerwie Adam Peiner wyrównał wynik meczu, ale później strzelali już tylko goście i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości.

Polonia 2011 II: II liga okręgowa D1 - grupa 6
20 kwietnia 2024, godz. 9:00 - Zielniki
Polonia II Środa Wielkopolska 3:5 (2:3) Talent Poznań
Kacper Leciej 13, 18, Adam Peiner 43 - Kacper Kościuszko 7, 21, 72, 79, John Egwu-James 10

Polonia II: 1. Mykhailo Bakulin - 2. Jakub Ciesielski, 7. Marcel Łuczak, 11. Kewin Kroll, 14. Ksawery Duchała, 16. Stanisław Gorgolewski, 20. Adam Peiner, 25. Jędrzej Słomczyński, 73. Kacper Leciej. Grali także: 15. Marcin Buczak, 19. Antoni Skowroński, 29. Bartłomiej Kaźmierczak, 30. Bartosz Furmański, 32. Piotr Pawlaczyk. Trenerzy: Kornel Ladrowski oraz Kamil Kudła.

Skrzaty grały w Zalasewie (2017)

W niedzielę skrzaty Polonii wzięły udział w turnieju ligowym, rozgrywanym w Zalasewie, którego gospodarzem był Meblorz Swarzędz. W turnieju rywalizowały także Clescevia Kleszczewo i Maratończyk Brzeźno. Zawodnicy czerpali dużo radości z gry oraz strzelili dużo bramek.

Żacy rywalizowali w Luboniu (2016)

W sobotę zespół żaków F1 (rocznik 2016) wziął udział w turnieju bezwynikowych rozgrywek organizowanych przez Wielkopolski ZPN. Zawody odbyły się na sztucznym boisku w Luboniu, a ich gospodarzem był UKS Jedynka Luboń.  W turnieju wzięły też udział zespoły Unii Swarzędz oraz dziewczyn z Warty Poznań.

• 01.05.2024

Intensywny weekend żaków (2015)

Intensywny weekend mają za sobą żacy Polonii z rocznika 2015. W sobotę grupa biała udała się do Poznania na turniej ligowy, ale zmierzyła się tam tylko z Lechem II Poznań (rocznik 2016). W niedzielę obie grupy żaków rywalizowały w grze kontrolnej z AP Reissa Komorniki.

Turniej ligowy na Stadionie Średzkim (2013)

W niedzielę druga grupa orlików starszych (rocznik 2013) była gospodarzem turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Zawody zostały rozegrane na płycie głównej Stadionu Średzkiego. Poloniści podzieleni na dwa zespoły rywalizowali z Kotwicą Kórnik, Orlikiem Miłosław, UKS-em Śrem i Wartą Śrem.

• 30.04.2024

Akademia: Zapowiedź majówki (30.04-05.05.2024)

Majówka 2024 przepełniona będzie piłkarskimi emocjami, które rozpoczną się już w we wtorek i potrwają do poniedziałku! W tym czasie czeka nas dwanaście meczów drużyn akademii oraz trzy turnieje ligowe WZPN! Sporo meczów rozegranych zostanie na Stadionie Średzkim! Sprawdźcie koniecznie terminarz.

Porażka mimo prowadzenia (Juniorki)

W sobotę zawodniczki Polonii rywalizujące w III lidze okręgowej trampkarzy C2 udały się do Orzechowa z nastawieniem by zdobyć trzy punkty. Przez długi czas wszystko układało się po myśli naszej drużyny, która prowadziła po bramkach Alicji Doros i Nikoli Jeziorskiej i co kilka chwil stwarzały kolejne okazje. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 3:2 i obronili je do gwizdka kończącego spotkanie.

Porażka w Kórniku (2013)

W niedzielę orlicy starsi Polonii (rocznik 2013) udali się do Kórnika, gdzie rozegrali mecz I ligi okręgowej młodzików D2 z Kotwicą. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis w starciu z zespołem, który wygrał wszystkie dotychczasowe mecze. Między 51. a 53. goście zdobyli jednak trzy gole, a w 60. minucie ustalili wynik spotkania.

Dziewięć goli z Kotwicą (2012)

W meczu 3. kolejki II ligi okręgowej zespół młodzików urządził prawdziwy festiwal strzelecki. Polonia wygrała aż 9:3 z Kotwicą II Kórnik, a skutecznością błysnął Adam Płóciennik, który aż czterokrotnie trafiał tego dnia do siatki.