OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

28.08.2020

Z piekła do nieba

W piątek 28 sierpnia na Stadionie Średzkim doszło do bardzo ciekawego pojedynku na poziomie III ligi grupy drugiej w którym Polonia Środa Wlkp. podejmowała Jarotę Jarocin. Oba zespołu bardzo udanie rozpoczęły nowy sezon i oba przed tym meczem plasowały się w czołówce ligowej tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Polonii Środa którzy  częściej byli przy piłce i groźniej atakowali. Niestety nasz zespół miał sporo pecha w pierwszych fragmentach tego spotkania. Najpierw w 6 minucie z boiska z powodu urazu musiał zejść Kacper Nowak. Chwilę później co dopiero wprowadzony na boisko Szymon Sobkowiak uderzał sprzed pola karnego a jego uderzenie końcami palców na rzut rożny wybił bramkarz Jaroty. Ten sam zawodnik przed kolejną okazją stanął w 25 minucie ale po podaniu Krzysztofa Biegańskiego nie sięgnął piłki. W 41 minucie ponownie przed szansą stanął Szymon Sobkowiak ale tym razem po jego uderzeniu bramkarza Jaroty wyręczyła poprzeczka. Swoje sytuacje miał także Krystian Pawlak ale za każdym razem jego uderzenia były niecelne. Jarota na prowadzenie wyszła w 14 minucie kiedy to piłkę do średzkiej bramki skierował ten który wcześniej radował kibiców Polonii bramkami dla naszego klubu – Krzysztof Bartoszak. Prowadzeniem 1:0 gości zakończyła się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron Polonia rzuciła się na rywala chcąc szybko odrobić starty. Jednak nieoczekiwanie to Jarota powiększyła swoje prowadzenie. W polu karnym faulowany był Marcin Konopka i sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Krzysztof Bartoszak i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Polonia przegrywała już 2:0. Trener Krzysztof Kapuściński nie czekał długo i posłał do ataku wszystkie swoje ofensywne atuty a na boisku w krótkim czasie pojawili się Michał Górzyński, Adrian Szynka i Damian Słabikowski. W 68 minucie świetne podanie od Adriana Szynki wykorzystuje Michał Górzyński i Polonia Środa łapie kontakt ze swoimi rywalami. Osiem minut później ten sam zawodnik jest faulowany w polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę tym razem dla naszego zespołu. Do piłki podchodzi Adrian Szynka i pewnym strzałem doprowadza do wyrównania. Dodatkowo Jarota musiał sobie radzić od tego momentu w dziesiątkę gdyż drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną obejrzał Piotr Skokowski.  Polonia poczuła krew i jeszcze bardziej przycisnęła rywala. W 78 minucie siły się wyrównały. Za faul w środku pola drugą żóltą kartkę obejrzał Adrian Szynka i także on musiał opuścić plac gry. Ale Polonia nie zwalniała tempa i dążyła do zdobycia kolejnych bramek i przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatniej akcji meczu Lusi Henriquez podał piłkę w pole karne do nieobstawionego Damiana Buczmy a ten dopełnił formalności wywołując eksplozję radości na średzkich trybunach. Sędzia nawet nie wznawiał gry od środka tylko zakończył spotkanie. Ostatecznie Polonia mimo przegrywania już 0:2 odwróciła losy meczu i trzy punkty zostały w Środzie Wlkp.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski (59` Szynka), Borucki, Onsorge, Henriquez, Zgarda (70` Wujec), Kujawa, Nowak (6` Sobkowiak), Biegański (61` Słabikowski), Buczma, Pawlak (63` Górzyński).

Jarota Jarocin wystąpiła w składzie: Kmiecik – Ludwiczak, Golak, Maćkowiak, Dunaj, Łażewski, Skokowski, Bartoszak, Idzikowski, Piekarski, Konopka

Bramki: Bartoszak (14`), Bartoszak (59`) – Górzyński (68`), Szynka (76`), Buczma (90`)

Żółte kartki: Skokowski x2, Bartoszak, Rzepka, Łażewski, Niedźwiedzki, Maćkowiak - Szynka x2, Onsorge, Henriquez

Najnowsze aktualności

  • 16.04.2025

    Transmisja ze Szczecina

    Zapraszamy Was na transmiję meczu III ligi w kórym piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Szczecinie z drugim zespołem Pogoni.

    Startujemy w czwartek 17 kwietnia o godzinie 17:20.

  • 16.04.2025

    Akademia: Zapowiedź (16-19.04.2025)

    Środowym meczem Polonii 2009 rozpoczynamy kolejkę Wielkanocną w naszej akademii. W czwartek swoje mecze rozegrają cztery zespoły - Polonia 2008, Polonia 2011, Polonia 2012 oraz Polonia 2012 II, natomiast mecz Polonii 2010 III ze Stellą Luboń zaplanowano na sobotę. Pozostałe drużyny mają przerwę w rozgrywkach.

  • 15.04.2025

    Drugie zwycięstwo orlików (2014)

    Kolejne wysokie zwycięstwo odnotowała Polonia 2014 w 2. lidze okręgowej młodzików D2. Na boisku CTP2 zespół Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia pokonał 9:0 (3:0) drużynę Zjednoczonych Września, która także składa się z chłopców urodzonych w 2014 roku. Trzy bramki dla Polonii strzelił Karol Krawczewski, po dwie Jakub Narolski i Stanisław Szyszka, a jedną Bruno Gruszczyński. Ostatni gol to trafienie samobójcze zawodnika Zjednoczonych.

  • 15.04.2025

    Udany wyjazd do Ostrowa (2013)

    Bardzo dobry mecz rozegrała Polonia 2013 w Ostrowie Wielkopolskim. Nasz zespół pokonał tam wicelidera rozgrywek 5:2 (1:1)! Świetną skutecznością popisał się Jakub Przybyłek, który bramkarza rywali pokonał trzy razy, a po jednym golu dołożyli Leon Jacków oraz Marcel Hoffmann. Druga drużyna udała się do Kórnika, gdzie po pełnym emocji spotkaniu ostatecznie przegrała 3:6 (2:2). Bramki dla Polonii strzelili Michał Jakubiak - dwie, a także Maurycy Wojtaszak.

  • 15.04.2025

    Młodzicy na szóstkę w Krotoszynie (2012)

    Z trzema punktami wróciła Polonia 2012 z Krotoszyna. Zespół Bartosza Tomaszewskiego pewnie pokonał tamtejszą Akademię Talentów 6:1 (3:0). Już w pierwszej minucie nasza drużyna wyszła na prowadzenie po golu Jeremiego Sójki i systematycznie powiększała swoją przewagę. Kolejne bramki dołożyli Jeremi Sójka, Kacper Leciej - dwie oraz Szymon Kempski, a raz do własnej siatki trafił zawodnik gospodarzy. Drugi zespół prowadzony przez Kornela Ladrowskiego po ambitnej walce przegrał 2:4 (1:2) z Orlikiem Mosina, a gole strzelali Mikołaj Biskup i Karol Marciniak.

  • 15.04.2025

    Minimalna porażka w Kaliszu (2011)

    Trampkarze Polonii (rocznik 2011) udali się w niedzielę do Kalisza na pojedynek z KKS-em 1925. Po pełnym walki meczu ostatecznie trzy punkty wywalczyli gospodarze. Bramkę dla naszej drużyny w przegranym 1:2 meczu strzelił Oskar Różewicz. Drugi zespół rywalizujący w 1. lidze okręgowej przegrał na wyjeździe 2:8 z Canarinhos Skórzewo.

  • 15.04.2025

    Zrewanżować się za jesień

    Ciekawie zapowiada się najbliższe spotkanie ligowe piłkarzy Polonii Środa Wielkopolska. Tym razem podopieczni Macieja Rozmarynowskiego udadzą się do Szczecina aby zmierzyć się z drugim zespołem występującej w PKO Ekstraklasie Pogoni Szczecin. Mecz odbędzie się w wielki czwartek o godzinie 17:30.

  • 15.04.2025

    Domowa porażka z Medykiem (Juniorki)

    Zespół juniorek w weekend rozegrał dwa mecze ligowe. W sobotę podopieczne Elżbiety Nowicz i Weroniki Rychlewskiej mierzyły się z Medykiem Konin i mimo ambitnej walki przegrały 2:4 (0:1). Gole dla Polonii strzelały Julia Wawroska i Blanka Olejnik. W niedzielę pozostałe dziewczyny wspierane przez chłopaków z rocznika 2012 rywalizowały z drużyną Olympique Poznań w meczu 2. ligi okręgowej C2. Polonia długo prowadziła, ale goście w końcówce rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.