OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

31.10.2015

Twierdza Środa Wlkp. zdobyta

Pierwszy raz w tym sezonie poloniści musieli zejść pokonani z własnego boiska. Dokonał tego zespół Pelikana Niechanowo który wygrał w Środzie Wlkp. 0:2 (0:1).

Spotkanie to rozpoczęło się bardzo niefortunnie dla graczy średzkiej Polonii. Goście z Niechanowa pierwszą bramkę zdobyli już w pierwszej minucie meczu. Z boku boiska piłkę zagrywał Przemysław Otuszewski, a sprytnym strzałem z około 5 metrów popisał się Łukasz Zagdański i Adrian Lis po raz pierwszy musiał wyjąć piłkę z własnej bramki. Polonia nie załamała się jednak i próbowała doprowadzić do wyrównania. W 15 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy zakotłowało się w polu karnym Pelikana. Do odbitej piłki dopada Dawid Lisek ale jego strzał z około 7 metrów trafia tylko w poprzeczkę bramki rywali. Dwie minuty później ponownie piłkę w narożniku boiska ustawił sobie Damian Buczma. Tym razem nasz zawodnik próbował bezpośrednim strzałem zaskoczyć bramkarza Pelikana ale ten był czujny i zdołał wyłapać piłkę. Pelikan w pierwszej części gry praktycznie ograniczał się do wyprowadzania kontrataków które skutecznie rozbijane były przez średzką defensywę. W końcówce pierwszej połowy Polonia jeszcze mogła doprowadzić do wyrównania ale najpierw po dośrodkowaniach Damiana Buczmy z rzutów rożnych (nasz zespół wykonywał ich trzy pod rząd) górą była defensywa Pelikana, a strzał Krzysztofa Bartoszaka z 45 minuty z około 18 metrów minął słupek bramki rywali. Do przerwy więc nasz zespół przegrywał 0:1.

W przerwie meczu w Polonii nastąpiła jedna zmiana. Boisko opuścił Michał Stańczyk a w jego miejsce na placu gry zameldował się Łukasz Przybyłek.  Oba zespoły toczyły sporo pojedynków w środkowej strefie boiska a sytuacji bramkowych było niewiele. W 65 minucie po jednym ze starć po średzką bramką doszło do spięcia pomiędzy zawodnikiem Pelikana Marcinem Trojanowskim a Radkiem Barabaszem po którym zawodnik gości upadł na murawę a sędzia pokazał naszemu zawodnikowi czerwoną kartkę. Od tego momentu Polonia musiała radzić sobie w dziesiątkę. Mimo to nasz zespół próbował odmienić losy tego spotkania. W 69 minucie z rzutu wolnego z około 30 metrów uderzał Krzysztof Bartoszak ale jego strzał bez większych problemów łapie bramkarz Pelikana. W 78 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Tomasz Bzdęga ale jego strzał z bliska na nasze szczęście był niecelny. W odpowiedzi w 81 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy po raz kolejny zakotłowało się w polu karnym Pelikana ale po raz kolejny obronną ręką wyszli goście którzy i tą sytuację wyjaśnili. Cztery minuty później to Pelikan wykonywał rzut rożny. Piłkę dośrodkowywał Krzysztof Wolkiewicz a pięknym strzałem głową w bramce Polonii umieścił ją Tomasz Bzdęga. Pelikan prowadził w tym momencie 0:2 i losy tego spotkania praktycznie były przesądzone. W samej końcówce poloniści mogli jeszcze strzelić kontaktową bramkę ale ponownie górą byli obrońcy Pelikana którzy tym razem niemal z linii bramkowej wybijali piłkę. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Pierwsza porażka Polonii w tym sezonie na własnym boisku stała się faktem.

 

Polonia Środa wystąpił w składzie: Lis – Buczma, Borucki, Barabasz, Fontowicz, Lisek, Jurga, Giczela (82` Górzyński), Stańczyk (46` Ł. Przybyłek), Pawlak, Bartoszak (89` Kujawa).

Pelikan Niechanowo wystąpi w składzie: Borowczak – Garstka, Maksymiv, Bzdęga (89` Radomski), Zagdański (60` Retlewski), Roszak (83` Budzyń), Figaszewski, Wolkiewicz, Otuszewski, Steinke, Trojanowski (68` Drzewiecki).

Najnowsze aktualności

  • 02.08.2022

    Filip Łasocha zostaje w Polonii Środa

    Filip Łasocha opuszcza Miedź Legnicę i na zasadzie transferu definitywnego przychodzi do Polonii Środa. Ten 17 letni skrzydłowy reprezentował już barwy naszego klubu w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu, ale wtedy przebywał na wypożyczeniu właśnie z legnickiego klubu. Teraz wraca do Polonii na zasadzie transferu definitywnego.

  • 01.08.2022

    P. Juszczyk: Wierzymy że ten sezon będzie udany

    Zapraszamy Was na krótką rozmowę z trenerem Pawłem Juszczykiem w której podsumujemy okres w przygotowawczy do nowego sezonu w wykonaniu naszego zespołu.

  • 01.08.2022

    Pięciu młodych gniewnych…

    1 sierpnia profesjonalne kontrakty z naszym Klubem podpisało pięciu młodzieżowców Polonii Środa. W rundzie wiosennej sezonu 21/22 kilkunastu młodych zawodników otrzymało szansę  w rozgrywkach trzeciej ligi. Sztab szkoleniowy Polonii wraz z Zarządem zdecydował, że pięciu z nich otrzyma propozycję dwu lub trzyletnich kontraktów.  Ich gra i czynione przez nich postępy na tyle spodobały się sztabowi szkoleniowemu Polonii Środa że teraz otrzymali swoją szansę na dołączenie na stałe do kadry pierwszej drużyny.

  • 01.08.2022

    Pierwsze sparingi zespołów akademii

    W ubiegły weekend pierwsze mecze sparingowe rozegrali przedstawiciele piłki 11-osobowej naszej akademii. Juniorzy młodsi oraz trampkarze starsi wygrali swoje mecze, natomiast trampkarze młodsi musieli przełknąć gorycz porażki. Oczywiście wyniki nie są najważniejsze w przypadku gier kontrolnych, a trenerzy kładli nacisk na trenowane obszary gry.

  • 01.08.2022

    Ostre strzelanie rezerw

    W sobotę kolejne spotkanie towarzyskie rozegrał zespół rezerw Polonii Środa. Młodzi poloniści na boisku stadionu lekkoatletycznego w Środzie Wielkopolskiej podejmowali juniorów starszych Baryczy Sułów. Rywal na co dzień występuje w dolnośląskiej lidze wojewódzkiej.

  • 01.08.2022

    Medyk Konin sprawdził formę polonistek

    W niedzielę 31 lipca piłkarki Polonii Środa przygotowujące się do nowego sezonu I ligi kobiet rozegrały kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem nasz zespół zmierzył się z występującym w Ekstralidze kobiet Medykiem Konin.

  • 30.07.2022

    Remis na zakończenie przygotowań

    W ostatnim meczu towarzyskim przed startem ligi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku czwartoligową Nielbę Wągrowiec.

  • 28.07.2022

    Rezerwy Polonii w V lidze!

    Dziś nasz klub otrzymał dziś informację, że zespół rezerw będzie mógł występować w V lidze Red Box w sezonie 2022/2023. Decyzja Wielkopolskiego ZPN spowodowana jest rezygnacją z awansu Korony Wilkowice, która w barażach pokonała Zjednoczonych Trzemeszno. Nasza drużyna natomiast miała najlepszy bilans w rozgrywkach sezonu 2021/2022 spośród ekip, które przegrały pojedynki w swoich parach barażowych o awans do V ligi. Polonia II została przydzielona do grupy trzeciej, w której zmierzy się z drużynami z okręgów kaliskiego, konińskiego i leszczyńskiego.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.