OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

01.08.2022

P. Juszczyk: Wierzymy że ten sezon będzie udany

Zapraszamy Was na krótką rozmowę z trenerem Pawłem Juszczykiem w której podsumujemy okres w przygotowawczy do nowego sezonu w wykonaniu naszego zespołu.

Panie trenerze za nami okres przygotowawczy do nowego sezonu. Jak pan ocenia ten czas?

Krótki ale bardzo intensywny czas. Pracowaliśmy bardzo ciężko realizując właściwie w stu procentach założony plan przygotowań do rundy jesiennej. Cieszymy się, ze obyło się bez poważnych kontuzji.

Był to wyjątkowo krótki okres przygotowawczy. Czy starczyło Wam czasu na wszystko co mieliście zaplanowane?

Zgadza się, czasu nie było dużo. Kluczowe było planowanie i zaangażowanie zawodników. Jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy.

Skład zespołu uległ znacznej przebudowie. Uważa Pan że młodzi zawodnicy którzy przyszli do Polonii są gotowi na walkę w III lidze?

Do kadry pierwszego zespołu dołączyli młodzi, bardzo zdolni ludzie. Od pierwszych treningów było widać, ze są to osoby, które chcą ciężko pracować i doskonalić swoje umiejętności. Szatnia dobrze ich przyjęła. Z pomocą bardziej doświadczonych kolegów na pewno będą wzmocnieniem dla naszego zespołu.

To jeszcze zostając w temacie składu zespołu. Czy tak krótki okres przygotowawczy pozwolił się nowym zawodnikom wkomponować w zespół?

Tak, zdecydowanie. Oczywiste jest to, ze na pewne rzeczy potrzeba czasu i godzin spędzonych razem na boisku ale szatnia dobrze przyjęła nowych zakonników. Przede wszystkim szybko akceptuje się osoby, które są ukierunkowane na prace i gwarantują odpowiednia jakość.

W okresie przygotowawczym zagraliśmy cztery gry kontrolne. Ich wyniki napawają optymizmem.

Zaplanowane gry kontrolne bardzo nam pomogły. Wiemy jakie elementy dobrze funkcjonowały i jesteśmy z nich już na tym etapie zadowoleni. Po analizie ostatnich spotkań jesteśmy ukierunkowani na konkretne obszary, które wymagają reakcji i poprawimy je w najbliższym czasie.

O co będzie grać Polonia Środa w nowym sezonie?

Mamy młody, ambitny zespół, który chce wygrywać. Taki mamy cel. Chcemy wychodzić na boisko i pokazywać w każdym meczu nasz pomysł i charakter. Wiemy, ze nikt punktów za darmo nie odda ale jesteśmy na to przygotowani. Wierzymy, ze ten sezon będzie udany.

Najnowsze aktualności

 • 29.09.2023

  Akademia: Zapowiedź weekendu (30.09/01.10.2023)

  Sobota jak co tydzień oznacza poczatek piłkarskich emocji! Już z samego rana nasze drużyny przystąpią do kolejnych ligowych bojów. O godzinie 9:00 na naszych obiektach zagrają młodzicy starsi 2011 z LPFA Poznań/Wełną Skoki na boisku CTP1, a także juniorzy młodsi 2008/2009 z Koziołkiem Poznań na Nowym Stadionie Średzkim. Po nich mecz I ligi wojewódzkiej rozegrają trampkarze młodsi 2010, a ich rywalem będzie KP Piła. Początek tego meczu o godz. 11:30.

  W niedzielę na Nowym Stadionie Średzkim rozegrana zostanie siódma kolejka Centralnej Ligi Juniorów! O godzinie 12:00 rywalem Polonistów będzie Akademia Pogoni Szczecin. Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego powalczą o pierwsze ligowe punkty. Ponadto o 10:00 zagrają trampkarze młodsi 2010 z AKF Poznań, zaś o 13:00 młodzicy młodsi 2012 z UKS AP Reissa Kępno.

 • 27.09.2023

  Liga żaków w Sokołowie (2016)

  W piątek drugi turniej ligowy rozegrali żacy Polonii Środa Wielkopolska z rocznika 2016, który został rozegrany na boisku piłkarskim w Sokołowie.

 • 27.09.2023

  Transmisja meczu z KP Starogard

  Oczywiście ze spotkania dziesiątej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z KP Starogard Gdański przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

  Początek transmisji w sobotę 30 września o godzinie 15:45.

 • 26.09.2023

  Turniejowo przy Bułgarskiej (2015)

  W niedzielę grupa biała żaków starszych 2015 udała się do Poznania na ulicę Bułgarską, gdzie rozegrała mini turniej na boisku treningowym Lecha Poznań. Nasi zawodnicy mieli przyjemność rywalizować z dwoma zespołami Lecha Poznań 2016 oraz Wartą Śrem.

 • 26.09.2023

  Sparing orlików w Krzywiniu (2014)

  W sobotę zespół orlików młodszych udał się do Krzywinia na mecz kontrolny z miejscowym Promieniem.

 • 26.09.2023

  Zagrali z Błękitnymi (2013)

  W sobotę druga grupa orlików starszych (2013) rozegrała mecz kontrolny z Błękitnymi Owińska. Spotkanie odbyło się na boisku CTP 2.

 • 26.09.2023

  Przełamać złą passę

  W sobotę 30 września piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie KP Starogard Gdański a mecz odbędzie się na Stadionie Średzkim. Polonię Środa w tym meczu po raz pierwszy w roli szkoleniowca poprowadzi trener Paweł Kutynia. Średzcy kibice na pewno mają nadzieję że zadziała efekt nowej miotły i poloniści wrócą na zwycięską ścieżkę. Po za meczem dla wszystkich kibiców którzy zjawią się na stadionie klub przewidział wiele atrakcji. Będzie między innymi zamek dmuchany dla najmłodszych, będzie pyszna gastronomia, a także konkurs w przerwie meczu.

 • 26.09.2023

  Oczko młodzików (2012)

  Aż dwadzieścia jeden bramek zdobyli w Kórniku młodzicy młodsi Polonii (rocznik 2012). Łupem w postaci bramek podzielili się Gabriel Banaszak - 8, Mikołaj Biskup - 4, Leon Jankowiak - 3, Franciszek Batycki - 3, Nikodem Mazurczak - 2 oraz Adam Płóciennik.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.