OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

01.08.2022

P. Juszczyk: Wierzymy że ten sezon będzie udany

Zapraszamy Was na krótką rozmowę z trenerem Pawłem Juszczykiem w której podsumujemy okres w przygotowawczy do nowego sezonu w wykonaniu naszego zespołu.

Panie trenerze za nami okres przygotowawczy do nowego sezonu. Jak pan ocenia ten czas?

Krótki ale bardzo intensywny czas. Pracowaliśmy bardzo ciężko realizując właściwie w stu procentach założony plan przygotowań do rundy jesiennej. Cieszymy się, ze obyło się bez poważnych kontuzji.

Był to wyjątkowo krótki okres przygotowawczy. Czy starczyło Wam czasu na wszystko co mieliście zaplanowane?

Zgadza się, czasu nie było dużo. Kluczowe było planowanie i zaangażowanie zawodników. Jesteśmy zadowoleni z wykonanej pracy.

Skład zespołu uległ znacznej przebudowie. Uważa Pan że młodzi zawodnicy którzy przyszli do Polonii są gotowi na walkę w III lidze?

Do kadry pierwszego zespołu dołączyli młodzi, bardzo zdolni ludzie. Od pierwszych treningów było widać, ze są to osoby, które chcą ciężko pracować i doskonalić swoje umiejętności. Szatnia dobrze ich przyjęła. Z pomocą bardziej doświadczonych kolegów na pewno będą wzmocnieniem dla naszego zespołu.

To jeszcze zostając w temacie składu zespołu. Czy tak krótki okres przygotowawczy pozwolił się nowym zawodnikom wkomponować w zespół?

Tak, zdecydowanie. Oczywiste jest to, ze na pewne rzeczy potrzeba czasu i godzin spędzonych razem na boisku ale szatnia dobrze przyjęła nowych zakonników. Przede wszystkim szybko akceptuje się osoby, które są ukierunkowane na prace i gwarantują odpowiednia jakość.

W okresie przygotowawczym zagraliśmy cztery gry kontrolne. Ich wyniki napawają optymizmem.

Zaplanowane gry kontrolne bardzo nam pomogły. Wiemy jakie elementy dobrze funkcjonowały i jesteśmy z nich już na tym etapie zadowoleni. Po analizie ostatnich spotkań jesteśmy ukierunkowani na konkretne obszary, które wymagają reakcji i poprawimy je w najbliższym czasie.

O co będzie grać Polonia Środa w nowym sezonie?

Mamy młody, ambitny zespół, który chce wygrywać. Taki mamy cel. Chcemy wychodzić na boisko i pokazywać w każdym meczu nasz pomysł i charakter. Wiemy, ze nikt punktów za darmo nie odda ale jesteśmy na to przygotowani. Wierzymy, ze ten sezon będzie udany.

Najnowsze aktualności

 • 08.08.2022

  Grali najmłodsi (2012-2015)

  Poza reprezentantami piłki jedenastoosobowej swoje pierwsze mecze rozgrywały także najmłodsze grupy naszej akademii. Zawodnicy z roczników 2012, 2013, 2014 oraz 2015 rozegrali gry kontrolne oraz gry wewnętrzne, obfitujące w wiele bramek.

 • 08.08.2022

  Dwie gry kontrolne trampkarzy (2009)

  Trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska rozegrali dwa mecze sparingowe w ubiegłym tygodniu. Najpierw na głównej płycie stadionu w Jarocinie przegrali 2:4 (0:0) z reprezentacją Akademii Piłkarskiej Reissa (rocznik 2010), a w piątek po bardzo dobrym meczu zremisowali 3:3 z Mieszkiem Gniezno, który w ubiegłym sezonie wywalczył awans do Ligi Wojewódzkiej.

 • 08.08.2022

  Trzy sparingi juniorów młodszych (2006)

  Juniorzy młodsi z rocznika 2006/2007 przygotowujący się do rozgrywek Ligi Wojewódzkiej rozegrali w ubiegłym tygodniu trzy mecze sparingowe. Podopieczni trenerów Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka w czwartek przegrali 0:2 z Canarinhos Skórzewo, a w sobotę odnieśli dwa zwycięstwa z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski (5:1) oraz GES Academy Poznań (2:0).

 • 03.08.2022

  Harmonogram gier akademii (6-7 sierpnia)

  Zespoły młodzieżowe naszej akademii rozpoczęły już treningi i szykują się do pierwszych gier sparingowych. Przedstawiamy pierwszy harmonogram gier weekendowych młodzieży KS Polonia.

 • 02.08.2022

  Kacper Rybarczyk z kontraktem

  Młody bramkarz trenujący w Akademii Piłkarskiej naszego klubu Kacper Rybarczyk związał się z Polonią Środa profesjonalnym kontraktem.

 • 02.08.2022

  Ligę rozpoczną w Szczecinie

  W najbliższy weekend wszystkie trzy zespoły seniorskie Polonii Środa rozegrają swoje spotkania. Dla zespołów rezerw i kobiet będą to jeszcze mecze towarzyskie. Z koeli pierwszy zespół występujący w III lidze grupa 2 rozpocznie już zmagania ligowe i powalczy o pierwsze punkty.

 • 02.08.2022

  Filip Łasocha zostaje w Polonii Środa

  Filip Łasocha opuszcza Miedź Legnicę i na zasadzie transferu definitywnego przychodzi do Polonii Środa. Ten 17 letni skrzydłowy reprezentował już barwy naszego klubu w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu, ale wtedy przebywał na wypożyczeniu właśnie z legnickiego klubu. Teraz wraca do Polonii na zasadzie transferu definitywnego.

 • 01.08.2022

  Pierwsze sparingi zespołów akademii

  W ubiegły weekend pierwsze mecze sparingowe rozegrali przedstawiciele piłki 11-osobowej naszej akademii. Juniorzy młodsi oraz trampkarze starsi wygrali swoje mecze, natomiast trampkarze młodsi musieli przełknąć gorycz porażki. Oczywiście wyniki nie są najważniejsze w przypadku gier kontrolnych, a trenerzy kładli nacisk na trenowane obszary gry.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.