31.10.2015
Twierdza Środa Wlkp. zdobytaPierwszy raz w tym sezonie poloniści musieli zejść pokonani z własnego boiska. Dokonał tego zespół Pelikana Niechanowo który wygrał w Środzie Wlkp. 0:2 (0:1).
Spotkanie to rozpoczęło się bardzo niefortunnie dla graczy średzkiej Polonii. Goście z Niechanowa pierwszą bramkę zdobyli już w pierwszej minucie meczu. Z boku boiska piłkę zagrywał Przemysław Otuszewski, a sprytnym strzałem z około 5 metrów popisał się Łukasz Zagdański i Adrian Lis po raz pierwszy musiał wyjąć piłkę z własnej bramki. Polonia nie załamała się jednak i próbowała doprowadzić do wyrównania. W 15 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy zakotłowało się w polu karnym Pelikana. Do odbitej piłki dopada Dawid Lisek ale jego strzał z około 7 metrów trafia tylko w poprzeczkę bramki rywali. Dwie minuty później ponownie piłkę w narożniku boiska ustawił sobie Damian Buczma. Tym razem nasz zawodnik próbował bezpośrednim strzałem zaskoczyć bramkarza Pelikana ale ten był czujny i zdołał wyłapać piłkę. Pelikan w pierwszej części gry praktycznie ograniczał się do wyprowadzania kontrataków które skutecznie rozbijane były przez średzką defensywę. W końcówce pierwszej połowy Polonia jeszcze mogła doprowadzić do wyrównania ale najpierw po dośrodkowaniach Damiana Buczmy z rzutów rożnych (nasz zespół wykonywał ich trzy pod rząd) górą była defensywa Pelikana, a strzał Krzysztofa Bartoszaka z 45 minuty z około 18 metrów minął słupek bramki rywali. Do przerwy więc nasz zespół przegrywał 0:1.
W przerwie meczu w Polonii nastąpiła jedna zmiana. Boisko opuścił Michał Stańczyk a w jego miejsce na placu gry zameldował się Łukasz Przybyłek. Oba zespoły toczyły sporo pojedynków w środkowej strefie boiska a sytuacji bramkowych było niewiele. W 65 minucie po jednym ze starć po średzką bramką doszło do spięcia pomiędzy zawodnikiem Pelikana Marcinem Trojanowskim a Radkiem Barabaszem po którym zawodnik gości upadł na murawę a sędzia pokazał naszemu zawodnikowi czerwoną kartkę. Od tego momentu Polonia musiała radzić sobie w dziesiątkę. Mimo to nasz zespół próbował odmienić losy tego spotkania. W 69 minucie z rzutu wolnego z około 30 metrów uderzał Krzysztof Bartoszak ale jego strzał bez większych problemów łapie bramkarz Pelikana. W 78 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Tomasz Bzdęga ale jego strzał z bliska na nasze szczęście był niecelny. W odpowiedzi w 81 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy po raz kolejny zakotłowało się w polu karnym Pelikana ale po raz kolejny obronną ręką wyszli goście którzy i tą sytuację wyjaśnili. Cztery minuty później to Pelikan wykonywał rzut rożny. Piłkę dośrodkowywał Krzysztof Wolkiewicz a pięknym strzałem głową w bramce Polonii umieścił ją Tomasz Bzdęga. Pelikan prowadził w tym momencie 0:2 i losy tego spotkania praktycznie były przesądzone. W samej końcówce poloniści mogli jeszcze strzelić kontaktową bramkę ale ponownie górą byli obrońcy Pelikana którzy tym razem niemal z linii bramkowej wybijali piłkę. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Pierwsza porażka Polonii w tym sezonie na własnym boisku stała się faktem.
Polonia Środa wystąpił w składzie: Lis – Buczma, Borucki, Barabasz, Fontowicz, Lisek, Jurga, Giczela (82` Górzyński), Stańczyk (46` Ł. Przybyłek), Pawlak, Bartoszak (89` Kujawa).
Pelikan Niechanowo wystąpi w składzie: Borowczak – Garstka, Maksymiv, Bzdęga (89` Radomski), Zagdański (60` Retlewski), Roszak (83` Budzyń), Figaszewski, Wolkiewicz, Otuszewski, Steinke, Trojanowski (68` Drzewiecki).
Najnowsze aktualności
-
29.11.2022
Towarzyskie granie młodzików (2010/2011)
W sobotę zespoły młodzików zmierzyły się w wewnętrznym pojedynku. Rocznik 2010 II okazał się o jedno trafienie lepszy od rocznika 2011.
-
28.11.2022
Warta Poznań wygrała Stadion Średzki Cup (2015)
W niedzielę odbył się drugi turniej halowy z cyklu Stadion Średzki Cup 2022, tym razem rywalizowali zawodnicy z rocznika 2015. Zwycięzcą została Warta Poznań, która w finale pokonała Wartę Gorzów Wielkopolski 5:2. W meczu o trzecie miejsce Polonia Środa Wielkopolska pokonała Wartę II Poznań.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Lena Wawroska (Polonia), najwięcej bramek zdobył Leon Gapiński (Warta Poznań), zaś najlepszym bramkarzem wybrano Aleksandra Mroza (Warta Gorzów).
-
28.11.2022
Polonia zwycięzcą Stadion Średzki Cup! (2013)
Pierwszy turniej halowy z cyklu Stadion Średzki Cup 2022 dla rocznika 2013 padł łupem gospodarzy - Polonii Środa Wielkopolska! Nasi orlicy młodsi nie przegrali żadnego meczu w trakcie turnieju i stracili tylko jedną bramkę w wygranym 2:1 finale z Wartą Poznań. W meczu o trzecie miejsce Lech Poznań wygrał w drugim zespołem Polonii.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Plewiński (Polonia), najwięcej bramek zdobył Paweł Szumski (Polonia), zaś najlepszym bramkarzem wybrano Macieja Roszyka (Lech).
-
28.11.2022
Runda na czwórkę z plusem
Za nami siedemnaście kolejek rundy jesiennej sezonu 2022/23 w III lidze grupa 2 w której to rywalizowali piłkarze Polonii Środa. Obecnie nasz zespół zajmuje tam świetną czwartą lokatę z niewielką stratą do liderującej Pogoni II Szczecin. Podsumujmy zatem dokonania piłkarzy średzkiej Polonii w tej rundzie.
-
28.11.2022
Akademia: Polonia zagra o CLJ U-15! (2008)
W rewanżowym spotkaniu barażu wojewódzkiego o awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 3:1 (1:0) z Sucharami Suchy Las. W pierwszym meczu padł remis 2:2, co oznacza, iż Poloniści wygrali dwumecz i uzyskali awans do barażu makroregionalnego. Dwa gole dla Polonii zdobył Mikołaj Kowalski, a jedną bramkę strzelił Alan Nowakowski.
Rywalem Polonii będzie SI Arka Gdynia, a pierwszy mecz zostanie rozegrany w środę 30 listopada o godzinie 13:30 na Stadionie Średzkim.
-
28.11.2022
Rezerwy zakończyły jesienne granie
Drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska występujący w tym sezonie w V lidze grupa druga zakończył już rozgrywki jesienne obecnego sezonu. Po piętnastu kolejkach młodzi poloniści są na jedenastym miejscu i mają w swoim dorobku siedemnaście punktów na ten dorobek punktowy złożyły się cztery zwycięstwa, pięć remisów i sześć porażek. Dziś przyjrzymy się dokonaniom podopiecznych Marka Bugajskiego i Leszka Maźwy w minionej już rundzie.
-
25.11.2022
Piątkowa wygrana z Wartą
W piątek 25 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem naszego zespołu był inny trzecioligowiec – Warta Sieradz.
-
25.11.2022
Kontrolnie z Wartą Sieradz
W piątek 25 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrają towarzyskie spotkanie w którym ich rywalem będzie Warta Sieradz. Piątkowy rywal średzkiego zespołu zajmuje piętnaste miejsce w tabeli w trzeciej lidze grupa pierwsza. Piłkarze Warty w rundzie jesiennej zgromadzili 13 punktów. Na ten dorobek złożyły się dwa zwycięstwa, siedem remisów i osiem porażek. Bilans bramkowy Warty to 15-29, a najlepszym strzelcem zespołu jest Wiktor Płaneta który zdobył 4 bramki.























































